Jaka umowa na sprzedaży auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szanowni koledzy mam pytanie kupiłem niecały miesiąc temu golfaIII od firmy wystawili mi na niego fakturę a oc na niego wyszło miesiąc temu
mam pytanie jeśli chcę go sprzedać to jakie papiery są korzystniesze oraz czy kopie faktury którą otrzymałem muszę dać kupującemu, bo nie przerejestrowałem go na siebie a chcę go sprzedać na tamtych papierach a posowało by mieć papiery na zbycie bo podejrzewam że bedę musiał wymówić oc
proszę o poradę
  
 
Kolego.Kupującemu dajesz nie kopię faktury,tylko oryginał który dostałeś od firmy i umowę którą spiszesz z kupującym ( też oryginał). A oc i tak musisz zapłacić.Każdy dzień zwłoki to odsetki.
Ponieważ nie wypowiedziałeś umowy jak oc było aktualne, umowa automatem przeszła na ciebie i musisz zapłacić. Firma okaże się fakturą sprzedaży, ciebie dupną i wycisną ostatni grosz.
Teraz to już nie jest takie hop siup.
  
 
Z tego co wiem na przerejestrowanie jest 30 dni. Jednak jeśli zrobisz to później to też nikt Ci głowy nie urwie. Pogrzebałem w sieci i wygrzebałem w sieci wypowiedzi osób które rejestrowały auto np. po 3 miesiącach bez żadnych konsekwencji. Jeśli będziesz sprzedawał auto na starych papierach to musisz wypisać nową umowę, a tą, którą dostałeś z samochodem musisz oddać nabywcy w formie załącznika do nowej umowy. OC musisz zapłacić i dopiero wtedy możesz wypowiedzieć. Proponuję skontaktować się z ubezpieczycielem i spytać o możliwość rozłożenia OC na raty. Jeśli ubezpieczyciel się na to zgodzi po sprzedaży samochodu idź z umową do ubezpieczyciela w celu wypowiedzenia polisy. Pozostałe raty zapłaci nabywca samochodu. Co do vatu polecam ten artykuł.

[ wiadomość edytowana przez: robert_or3 dnia 2011-05-24 16:53:13 ]
  
 
dzisiaj go sprzedałem, spisałem nową umowę kupna sprzedaży, oryginał faktury dałem kupującemu sobie zostawiłem kopie.
co do ubezpieczenia to owy samochód kupiłem bez ważnego oc bo się skończyło przed zakupem tego auta.
byłem w tej firmie ubezpieczeniowej w której to oc było wykupione.
tam pokazałem papiery jakie miałem zrobili kopie i stwierdzili że niemineło 30 dni od daty zakupu przez a poprzeni właściciel nie wznowił polisy oc. ale dla świętego spokoju kazali wypisać wymówienie polisy.
z tego co wiem to obecny kupujący też dzisiaj wymówił polisę i wykupił nową w innej firmie .
Z tego co wiem to polisa oc przechodzi z automatu po 30 dniach na nowego kupującego chyba że firmy mają wewnętrzne zapisy.