Ramki okienek tylnych drzwi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siema, czy Wam, też pourywało te gumowe uszczelki na tylnych drzwiach? Te na tych małych nieotwieranych szybach na drzwiach. Trzaskają mi się niemiłosiernie podczas podróży i takie oderwane do połowy są.
Miał ktoś z tym styczność i może jakoś to zwalczył? Jakiś sposób zaklejenia albo może wymiana?

Pozdro
  
 
Ja przykleiłem na kropelkę puki co i jest dobrze
  
 
nie wiem czy o tym samym myślimy, ale chodzi Ci o uszczelkę od drzwi, ta która jest na drzwiach ? Ja też miałem rozwaloną na pół.

Od środka przesmarowałem silikonem (w miarę grubo) i jest szczelne i trzyma sie ładnie nawet nie widać, że klejone i nie jest sztywne jaki inne kleje bo od razu by się rozwaliło na nowo.

Teraz jest giętkie i ładnie trzyma juz rok.
Użyłem bezbarwnego.

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2011-06-08 21:14:28 ]
  
 
Będę dłubał przy aucie po sesji to zobaczę czy pomoże
  
 
dokładniej zrób tak:

Od zewnątrz zaklej taśma tak żeby się trzymało jak byś chciał.
Potem daj silikon, bo on sam nie utrzyma tej końcówki w takiej pozycji jakiej chcesz. Gdyż jest za wodnisty.
Potem silikon od środka i także troche taśmy tak żeby tylko dociskało ten kawałek. No i tak czekasz chyba do 4 godzin jak wyschnie.

Odklejasz taśmy i gitara Jak coś pytaj, bo u mnie naprawdę pomogło.

Ja na czas wyschnięcia miałem zamknięte drzwi aby się dopasowało, bo jak będzie za mocno to przy zamknięciu po jakimś czasie może Ci to na nowo wyrwać.

Jak nie to zapraszam do Katowic chwila roboty

[ wiadomość edytowana przez: VEndriuV dnia 2011-06-08 21:24:29 ]
  
 
A ja w aranosie wymieniłem całe szyby z uszczelkami. Koszt niewielki, robota na 10 minut bo to tylko 4 śruby, a spokój na lata.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
VEndriuV jak będę miał trochę czasu to zajadę i zobaczymy jak to wygląda i może coś wykombinujemy

Adaś a jaki koszt tych nowych tak orientacyjnie?

[ wiadomość edytowana przez: seboos dnia 2011-06-08 22:14:02 ]
  
 
Nowe koło 200 zł teraz chodzą, ja kupiłem porządną używkę, koszt z tego co widzę teraz na alledrogo koło 30 - 50 zł za sztukę. Mam jeszcze prawą jak potrzebujesz.


-----------------
czasem tu zaglądam

[ wiadomość edytowana przez: Adam4302 dnia 2011-06-08 22:25:42 ]
  
 
I jest cała?
  
 
Ja też chyba mam jedną w której uszczelka jest cała. ale nie pamiętam na którą stronę. Jak bede miał chwile czasu, to sprawdzę.

Pozdr.
  
 
Będę wdzięczny za wszelkie informacje
  
 
Cytat:
2011-06-08 23:25:03, seboos pisze:
I jest cała?


No potarganej ani potłuczonej bym Ci nie proponował

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Adam ile mnie ta przyjemność wyniesie?
  
 
u mnie obrywała się od dołu, parę lat temu (tak z 5-6 lat!) podkleiłem zwykłą czarną taśmą izolacyjną - tak jako tymczasowa prowizorka - ale trzyma do tej pory!
  
 
Cytat:
2011-06-10 00:35:39, seboos pisze:
Adam ile mnie ta przyjemność wyniesie?


Dasz dwie dychy i jest twoja.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2011-06-10 13:21:24, Adam4302 pisze:
Dasz dwie dychy i jest twoja.



Podeślij mi kiedyś w wolnym czasie swój numer telefonu to jak będę miał samochód i trochę czasu to się skontaktuję i podjadę