Łada 2107 1.3 "87 - "Kremówka" - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zepsuliśmy nową piastę !

Napiszę trochę więcej jak wrócę z zakupów. Dobrze, że cały weekend i poniedziałek wolny, może dostanę gdzieś na mieście nową. Szpilki też oczywiście muszę kupić. I to jak najdłuższe. A kasa niestety leci...

Wkurw niesamowity, ale brak dłubania przy mechanice od początku przygody z Ładą wychodzi mi teraz mocno bokiem...



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Przypomniało mi to kawal: jedną kule zgubił, a drugą zepsuł. Jak mozna zepsuć piastę przy montażu? Daj fotki.
  
 
Cytat:
Jak mozna zepsuć piastę przy montażu?



Tak naprawdę to wszystko można sp...ić jak się za bardzo starasz lub śpieszysz.

Wszystko było ok do momentu założenia i skręcania alufelg. Prawdopodobnie kolega za mocno skręcił pierwszą śrubę zamiast równomiernie i powoli dokręcać pozostałe i... potem poszło. Wszystkie trzy pozostałe gwinty po kolei... Niestety ten się nie myli kto nic nie robi. Dzisiaj jeszcze będziemy działać po 18. Jest szansa, że Łada wróci z garażu kumpla na osiedlowy parking.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Pech to pech. Ale nie przejmuj się. Ucz się dalej. Dalej będzie łatwiej. Czyli Piasta ok, tylko znowu zerwany gwint? A nie masz przypadkiem uszkodzonych śrub? I to śruba rozwala gwint.
  
 
Jak tam naprawa, jeździ w końcu Łada?
  
 
Nie, od końca sierpnia jeżdżę już Hondą. Łada odpoczywa. Wzbogaciłem się o fajny gadżet, pokazałbym fotkę ale gdzieś posiałem ją na dysku. Jak znajdę to wrzucę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
A będzie jeździć???
Bo ja osobiście mam nadzieje na intensywny kolejny sezon.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Pokażę wam teraz na jakim patencie Łada przyjechała z zepsutą piastą z jednego końca miasta pod blok i potem do mojego garażu.

Dzień przed wyjazdem na Węgry. Jeszcze walczymy:



Niestety tym razem musiałem dać za wygraną... Nie było już czasu na ogarnięcie nowej piasty. Jedyny plus tego, że zostałem w domu to zaoszczędzenie ok. 1000 zł na paliwie.



A tutaj pomysł kolegi na pozbycie się mnie i Łady z jego garażu:



A będzie jeździć???
Bo ja osobiście mam nadzieje na intensywny kolejny sezon.


Andrzej - będzie. To mogę tobie obiecać. Choć chodzi mi cały czas po głowie przesiąść się już do starszego modelu (jest np. pewna Szóstka z niedalekich Mazur do zgarnięcia) zostałem w wakacje, i tu nie zawaham się użyć tego słowa, ZASYPANY nowymi i używanymi częściami do 2107 (głównie el. wnętrza, korbki, kierunki etc.) od dwóch klientów sklepu w którym pracuję. I grzechem byłoby tego nie wykorzystać w posiadanym aucie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
"Powiedział - zrobił". Obiecałem pewną fotkę, z nowym gadżetem. Znalazłem ją więc wrzucam...



Bagażnik dachowy. Na razie tymczasowo, na przymiarkę ale chyba zostanie ( trzeba będzie go jeszcze odkupić ). Podoba mi się taki styl ale według mnie auto powinno teraz do kompletu pójść zdecydowanie w dół. A jakie jest wasze zdanie ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
A może do kompletu druga antenka wymiarami podobna do już zamontowanej? Sam się zastanawiam nad lekkim zejściem, ale chroniczny brak wszystkiego mnie powstrzymuje. Jeśli możesz stestować jak wygląda obniżona i wrócić do stanu obecnego to śmiało
  
 
Michał powiem Ci tylko jedno Rzucaj ją na ziemię i zakładaj szeroką stalową felgę najlepiej poszerzony oryginał z Łady.
Bagażnik odkupuj i zaopatrz się w kilka stylowych gadżetów które możesz na niego włożyć. Starą walizkę jakąś bądź kufer.
Ja osobiście w taki styl bym zrobił siódemkę gdybym posiadał takowy model.
  
 
Cytat:
Emde, nie uznaj to za czepianie się, a może ty porób fotki swojej Łady i zapodaj nam. Pokaż jak naprawiłeś bok, gdzie to zrobiłeś, ile to kosztowało, to wszystkich będzie interesować. Pokaż jak naprawiłeś piastę. Adam jedzie z koksem w swoim temacie, a u ciebie totalna cisza.



Proszę SzokoLada, informacja dla ciebie:
- Łada stoi od końca sierpnia w garażu
- piasta nie jest naprawiona, nie jeżdżę - czekam do wiosny
- bok nie był jeszcze malowany, po otrzymaniu odszkodowania wypolerowałem tylko te miejsca gdzie farba nie zeszła do podkładu lub blachy, reszty nie ruszałem

Coś jeszcze ?

Zapytałem jak człowiek o radio bo bardzo fajnie komponuje się w Ładzie a ty wyskoczyłeś jak oparzony z pretensjami, żebym wrzucał swoje fotki. Ostatnio nie mam czasu na jakiekolwiek prace przy Ładzie, tym bardziej, że nią teraz nie jeżdżę. Jeżdżę Hondą i na niej się skupiam. To raz. Dwa - piszę licencjata, zostały mi trzy miesiące do obrony i wolnego czasu mam tyle, że posiedzę trochę na naszym forum i internetach. Na wieczorne przesiadywanie w garażu wujka w którym stoi Łada a w którym nie ma kanału i elektryczności nie mam czasu. Swój na drugim końcu miasta póki co muszę wynajmować (dodatkowa kasa potrzebna m.in. na czesne).

Fotek nie będzie.

[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2014-11-07 21:12:13 ]
  
 
Będę robił moje auto wtedy kiedy mi się podoba i jak mi się podoba. I jak mi się zechce to wrzucę fotki i opiszę przebieg prac. I w chuju mam opinię innych na ten temat.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja pierd...e, czy kur.... naprawdę nie macie ważniejszego problemu? Typowo polskie, jak jest spokój to trzeba dać sobie po pysku, kij ze powodu nie było, ważne że coś się dzieje.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Nic dodać, nic ująć. Szkoda mnie ciebie.
  
 
A mi ciebie.

Kolega powyżej od pewnego czasu ma zawsze jakieś "ale" do mnie. Na co ja niestety nie mam żadnego wpływu. Jeżeli kiedyś uda mi się rozłożyć do ostatniej śrubki Ładę i złożyć z powrotem to może zyskam trochę w jego oczach. Wow...

A ty Andrzej zadaj sobie trud i zerknij w temacie Morphio z 2104 kto zawsze prowokuje takie dyskusje. Zresztą wy też mieliście ze sobą przejścia na forum.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Luzik, panowie luzik

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
www.youtube.com/watch?v=Cg0HN3TYhnk
  
 
Emde, wiem ze lubisz ten temat, więc proszę:

  
 
EJ Spokój mi tu !

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin