SEAT Ibiza 1,2 2007 + LPG LANDI RENZO PROBLEM!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Dwa miesiące temu zakupiłem seata ibize 1,2 2007 + Lpg Landi renzo było wszystko ładnie pięknie lecz pojawił sie problem chciałem szybko wyjechac ze skrzyżowania i gaz sie wyłaczył i zaczoł ,,piszczeć" samocgod oczywiscie przeszedł na benzyne.Probowałem ponownie przełaczć go na gaz lecz nie udawało sie to . W końcu samochod przeszedł na gaz .Zauważyłem że problem prześcia pojawia po zatankowaniu do pełna i np. przy wyprzedzaniu . Gaz jaki posiadam to Landi renzo Omegas lecz reduktor jest firmy elpigaz (wygląda na nowy) .Prosze o udzielenie mi rady co moze być przyczyną .Gazownik który robi landi rezo u mnie w mieście powiedział ze ni ewie co może być przyczyną i chce wymienic po kolei ... troche bez sens ... .Prosiłbym o udzielenie rady skad moge zdobyć oprogramowanie i kabel zeby samemu podłaczyć go pod komputer. Pozdrawiam. Zgóry dziekuję za pomoc
  
 
Kable zdarzają się na Aledrogo za ok 40zł. Można zrobić samemu, ale i tak trzeba kupić wtyczkę, której koszt przekracza połowę ceny interfejsu wykonanego we własnym zakresie. Ja zaoszczędziłem ok. 10zł. + koszty przesyłki. Program można wygoglać. Przełączenie na LPG następuje w wyniku spadku ciśnienia w instalacji. Sprawdzić (wymienić) trzeba filtr fazy ciekłej, ale to gaziarz powinien wiedzieć. Problem może także robić czujnik ciśnienia. Niedawno to ćwiczyłem, z tym że mój przerzucał na gaz na biegu jałowym. Dla próby można czujnik "przedmuchać sprężonym powietrzem - ok. 0,1 MPa.Na chwilę pomoże.
  
 
Witam ponownie rada odnośnie przedmuchania czujnika ciśnienia pomogła jak narazie działa odpukać zobaczymy co bedzie dalej pozdrawiam