125p 73" - pierwszy samochód dziadka - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Most jest z fiata 125p, przełożenie 4,1.

Szpera robi robotę - jedno koło na asfalcie, drugie na miękkim poboczu i smaży równo dwoma kołami

Parę nowych fot - zewnętrznie zmienią się pasy (najprawdopodobniej czarne Akropolis 1800) i osiągnę to do czego dążylem
Plan jest na nowy silnik 1800 + jakiś sensowny wydech, ale to się w zimie będzie ogarniać.




  
 
Mar strugał szperę?
I założyłeś ją do Jugola ?

[ wiadomość edytowana przez: gregor125 dnia 2014-10-03 13:51:42 ]
  
 
Szpera to moje wykonanie i tak jest w jugolu. Spisała się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Brakuje tylko krótkiego przełożenia - 4.1 to zdecydowanie za długo.

Występuje cos krótszego do tego mostu? Ewentualnie czy ktoś dorabiał talerz i atak?
  
 
No no... całkiem zacnie silnik dalej masz roverowy 1.4 ?
  
 
Niestety jeszcze tak. Ale z czasem
  
 
A później co, też rover czy cuś innego ?
  
 
Cytat:
Występuje cos krótszego do tego mostu? Ewentualnie czy ktoś dorabiał talerz i atak?


Występuje..., ale trafić...od Fiata 1300/1500. W 1300 było krótsze.
43;10.
dorabianie - to z kolei za duży koszt.
  
 
Piatka jak Ci mocy brakuje to kup silnik od majka
  
 
Był taki pomysł ale aż tyle $$ nie było (wiem wiem, jak bym sam składał to wyszło by więcej).

Po Kielcach plany co do fiata się określiły - dumałem nad sensem wywalenia kanapy (i tak nikt nie jeździ ), chciałem mieć serię itp...

Ale Klatka jest pogięta i będę czekał na termin u spawacza, kolumienki na zero leżą na półce i będą zamontowane (po wstawieniu bila tył podniósł się prawie jak seria). Silnik się myśli .

Najprawdopodobniej most ze szperą i luzem ustawionym książkowo będzie na sprzedaż (jugo + 4,1, cichy, nowe wszystkie łożyska) i wleci 4,55 ze szperą.

[ wiadomość edytowana przez: Piatka dnia 2014-10-06 13:43:50 ]
  
 
Taka mała zajawka W pewnym garażu buduje się ON



[ wiadomość edytowana przez: Piatka dnia 2015-01-11 16:51:23 ]
  
 
Daj jakiegos dzialajacego linka
  
 
Nie mogę edytować więc nowy link:

  
 
Grubo
  
 
Cytat:
2015-01-11 20:53:52, Piatka pisze:
Nie mogę edytować więc nowy link:


Typowa dla naszego kraju tajemniczość Ale pomysł bardzo fajny.
  
 
Oj tam tajemniczość Łukasz buduje po prostu swoje marzenia

  
 
Jaka jest inspiracja to widać, ale budowane auto mało co
  
 
właśnie.. inspiracja czy wierna replika ?
  
 
w moim mieście takie rzeczy?
  
 
ej no pokażcie tego więcej
  
 
Hej
... No właśnie, marzenie, replika, oryginał...
Temat rozwiniemy w najbliższym czasie, potrzebuje jeszcze kilka dni, aby móc pokazać coś więcej.
Do tej pory Temat pozostawał, i pozostaje jeszcze że tak powiem " tajniacki".
Tajniacki, ze względu na wiele przeszkód które mogły spowodować upadek tematu, ale na dzień dzisiejszy już wiem że wóz na pewno ujrzy światło dzienne.