125p 73" - pierwszy samochód dziadka - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zima jaka jest taka jest, więc nie pakowałem go pod plandekę.
U mnie na wiosce nie solą (uzdrowisko) więc jak śnieg schodzi to trochę da się pojeździć.
Garaż na razie zajęty budowlanymi sprzętami.
  
 
Co jest grane ?
  
 
badanie rynku
  
 
Wymieniam na beemkie do upalania
  
 
Żyjemy Chociaż fiat od ubiegłego roku zrobił 0km to plany są ambitne - pasowało by pojeździć trochę w tym roku .
Wczoraj Pan Paczuszka dowiózł fanty
Łamałem się pomiędzy Bilem B6 a Koni Sport/HT - jak widać jednak stanęło na bilu. Przód normalny, tył podobno HD ale jednak jest bardziej miękki. Zobaczymy po montażu.



Teraz czekamy na Pana Paczuszkę z blokowirówką .
W najbliższych planach centralne ogrzewanie i parę innych modów

Teraz pytanie - dużo na + daje montaż poli do zawiasu?
  
 
A możesz pokazać więcej fotek tych amorków ?
W szczególności od strony tłoczyska ?
I napisać gdzie je kupiłeś?
  
 
Odwiedziłem Sosnowiec i się jakiś pluszak przyplątał



CO w trakcie
  
 
ach to zatrute powietrze ...
deska klasa,za jakiś czas sam będe pewnie robił, sąsiad/tapicer kupił zabawki do flokowania
  
 
Pomału do przodu - wpadło parę nowych fantów.
Bilsteiny już na samochodzie.

Pan Paczuszka przywiózł niedawno felgi 13x7 et5


Nastąpiła zmiana koncepcji na stołki


Jak dobrze PP będzie działał to do końca tygodnia pojawi się szpera i krótkie przełożenie. Czasu i motywacji teraz potrzeba

[ wiadomość edytowana przez: Piatka dnia 2014-08-20 21:50:25 ]
  
 
hje hje... będzie szatan
ładne masz te felgi i fotele.
  
 
Panowie - szukam sensownych opon w rozmiarze 185/60/13 - co można by założyć w miarę budżetowego?
Chodzi mi po głowie jakiś Nexen, Kumho itp - będzie duża różnica pomiędzy np Yoko A539? (i jak daje radę ta Yokohama na suchym/mokrym)? Jest sens dopłacać? (docelowo celuję w coś gładkiego na imprezy asfaltowe i potrzebuję opony na mokre/cywilne warunki).

Bardzo zadowolony byłem/jestem z Uniroyala Rainexpert 2 ale nie ma niestety tej gumy w poszukiwanym rozmiarze.

[ wiadomość edytowana przez: Piatka dnia 2014-08-21 12:53:31 ]
  
 
ja mam w fiacie takie nexeny n2000 bodajże. Jest OK. Do Yoko zawsze będzie różnica ale nie wiem czy w "seryjnym" 125p ją odczujesz bez jazdy na granicy przyczepności i kontroli.
  
 
ja w swoim na tyle mam Toyo Proxes i jak dla mnie jest bardzo ok
mimo, że nie ujeżdżam sportowo fiata to sprawdzają się ale chyba nie są w miarę budżetowe

pomyśl może o Federalach
Bart takie ujeżdżał na CA CUP i dawały radę
  
 
Cytat:
Kumho itp - będzie duża różnica pomiędzy np Yoko A539


Te różnicę, akurat sprawdziłem na mokrym. Ale nie bardzo mokrym.
Już nie docięta Yoko, robi sporą róznicę, bo trzyma temp, i lepiej klei. Docięta, to już bardzo duża różnica. Na Totalnie suchym asfalcie i bardzo ciepłym nie sprawdzałem. Ale skoro jest różnica w dogrzewaniu, to Kumho popłynie szybciej także na suchym.
  
 
Jezdziłem na tym: http://allegro.pl/federal-185-60r13-ss-595-80h-opony-lato-gratis-i4539369935.html
Opona tania, w porównaniu do a539 to napewno dużo gorzej trzymają na mokrym, na suchym są super bardzo przewidywalne na pewno nie gorsze od yokohamy, niestety szybko się ścierają. Jak nie masz na yoko to federale mogą być, do jazdy na codzień pewnie będą ok. Na tor lepiej wyłożyć więcej kasy i kupić te yoko.


[ wiadomość edytowana przez: BartM dnia 2014-08-23 22:33:56 ]
  
 
Jak już jesteśmy w temacie kaporów, co warto kupić w rozmiarze 185/55r13 ? Chciałbym coś sensownego, ale na razie testowałem różne kapory, tylko że już stare i nie produkowane.
  
 
Toyo 610

Na mokro polecam.
A jeżeli chcesz jakość do ceny to Kumho.
o tym federalu , to faktycznie jest tani, a jak z rantem ?? nie pęka ?
  
 
W temacie fiata w sumie stagnacja. Coś tam się składa, opony w drodze - za i przeciw i jest yoko a539. Zobaczymy.

A tymczasem gdzieś w południowo wschodniej Polsce :


Parę osób pomagało/pomaga w tym projekcie (m in Mar silnikowo) ale najwięcej ogarnia właściciel Łukasz. Znając jego podejście będzie GRUBO
  
 
W moście siedzi już szpera Testy na CA - zobaczymy jak daje radę.

  
 
Zakładasz most ładowski ???