[MKVII] Dziwny problem z silnikiem! 1,8 16V

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jako nowy klubowicz chcialbym na poczatek sie przedstawic ;p

wiec mam na imie Kamil lat 21 jestem z leszna wielkopolska;p Własnie zakupilem 2 essiego, 1 mk5 1.6 105 km a teraz mk 7 1.8 16v.
no to na poczatek moze tyle ;P

A teraz pytanie.
Autko odkupilem od szwagra i mam pewiem problem poniewaz gdy silnik sie rozgrzeje zachowuje sie dziwnie.. np na 2 czy 3 gdy wciskam gas auto tak jakby zaczyna przerywac zamula sie a po chwili dostaje mocy.. jest taki moment jakby sie dusilo i po chwili strzal i ciagnie. Gdy jest zimny nie odczuwa sie tego tak.
Sprawdzalem kable niby jest ok..

Silnik bez instalacji LPG. Sprawdzilem kabelki.. hum skoro tak mowicie chyba bede musial zakupic nowe.
CO to moze byc?

takie swiece :
Swiece
i takie przewody beda dobre?

przewody

[ wiadomość edytowana przez: ChinQuan dnia 2011-06-27 18:05:56 ]
  
 
Do powitania służy specjalny dział w Wolnej Amerykance.
Na początek zapoznaj się również z regulaminem forum i poszczególnych działów. Zajrzyj do wyszukiwarki bo podobnych problemów było sporo.

Podaj więcej danych na temat auta (jest LPG?, co sprawdzałeś itp.)
  
 
Miałem tak w moim 1.6 16V (tylko bena).Wymieniłem przewody WN i świece.Problem się skończył.Nie idz na łatwiznę i nie kupuj zamienników.Tylko ori Motorcraft.Wiem,że to wydatek,ale będziesz miał z głowy na dłuuugi czas.
 
 
U mnie było niemal identycznie w 1.6 przy 4000 się mulił, jechał dalej, szarpał takie historie. Świece wymieniłem, kable były dobre okazało się że to przepływomierz... odłącz go i zobacz jak silnik wchodzi na obroty
  
 
czyli mam go wyciagnac calkowicie ? czy odlaczyc od zasilania? Wiem ze tam jakies kabelki ida ;p
  
 
Odłącz tą wtyczkę przy przepływomierzu. Przejedź się i zobaczysz czy jest jakaś różnica.
  
 
no zrobilem tak jak kazaliscie i w sumie jest to samo. Czyli co przeplywomierz? hmm a co jesli wcale tego nie bedzie? bedzie dostawal za duza dawke powietrza czy jak to jest?
  
 
Cytat:
2011-06-27 20:49:06, ChinQuan pisze:
no zrobilem tak jak kazaliscie i w sumie jest to samo. Czyli co przeplywomierz? hmm a co jesli wcale tego nie bedzie? bedzie dostawal za duza dawke powietrza czy jak to jest?


Będzie więcej palił paliwa.
  
 
Cytat:
2011-06-27 20:53:42, Maylo pisze:
Będzie więcej palił paliwa.


...ze trzy razy...
 
 
a to lepiej nie zaryzykuje ;D az tak duzo nie zarabiam!
Moge kupic uzywany?czy musi byc nowy?

chcialem jeszcze zapytac. Ogladalem modyfikacje i nie widze zdjec.. czy one zostaly skasowane z serwerow?? chodzi mi o montaz glosnikow 16cm w przednich drzwiach

[ wiadomość edytowana przez: ChinQuan dnia 2011-06-27 21:05:16 ]
  
 
1.
Wystarczy wyjąć i delikatnie wyczyścić.W środku,są takie małe jakby blaszki.OSTROŻNIE je przetrzyj szmatką z benzyną.
2.
Do głośników musisz mieć dystanse z MDF-u i dopiero głośnik do nich.


[ wiadomość edytowana przez: przemo2 dnia 2011-06-27 21:09:04 ]
 
 
tak wiem wiem.. moglbys mi moze polecic jakies glosniczki??
  
 
Cytat:
2011-06-27 21:15:49, ChinQuan pisze:
tak wiem wiem.. moglbys mi moze polecic jakies glosniczki??


Np.Hertz,albo Helix.Zależy ile masz $$$ i jakiej muzy słuchasz ? No i kwestia gustu,czy lubisz sssyk,aż mózg wypala,czy nisko,aż wątroba wibruje.
 
 
czego slycham .. elektro house cos w tych rytmach. Troche basiku tez lubie. ale jakis ogromnych pieniedzy nie chce wkladac bo mi to nie potrzebne.

a tak w ogole przeczyscilem ten przeplywomierz hmm tylko ze on wcale brudny nie byl lekko jakby osmolony
  
 
Witaj, wydaje mi się, że źle zrozumiałeś. Jeżeli po odpięciu przepływomierza są te same objawy, to przepływomierz jest raczej sprawny.
  
 
Cytat:
2011-06-27 22:39:17, buzzer11 pisze:
Witaj, wydaje mi się, że źle zrozumiałeś. Jeżeli po odpięciu przepływomierza są te same objawy, to przepływomierz jest raczej sprawny.



uu to zle zrozumialem.. aff czyli co innego moze jednak te kable
  
 
Cytat:
2011-06-27 17:57:03, przemo2 pisze:
Miałem tak w moim 1.6 16V (tylko bena).Wymieniłem przewody WN i świece.Problem się skończył.Nie idz na łatwiznę i nie kupuj zamienników.Tylko ori Motorcraft.Wiem,że to wydatek,ale będziesz miał z głowy na dłuuugi czas.


Już Ci napisałem co zrobić.Miałem taką martwą dziurę i czasem kichnięcia z kolektora.Po wymianie j/w jak ręką odjął...i spalanie mi spadło.