[RS2000] Tłoczki hamulcowe - gdzie kupić, dorobić itp.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie (szukajka na ten temat milczy):
Jakiej średnicy są tłoczki hamulcowe - chodzi mi o przednie jak i tylne.
Słyszałem że tylnych nie można za żadne skarby dokupić - czy podejdą z innego auta ? Jeśli tak to z jakiego ?
Gdzie dokupić zestawy naprawcze (gumeczki, odpowietrzniki itp.) - ja znajduję tylko do zwykłych zacisków

Aha, i jeszcze jedno - czy jeżeli w zacisku mam rdze ( w tym miejscu gdzie wchodzi tłoczek) to mogę nalać odrdzewiacza ? Nie uszkodzi to powierzchni ?

Za wszelkie odpowiedzi, linki itp. z góry dziękuję


Mały UP

Zestaw naprawczy na przód:
Autofren - D4149



lub
ERT - 400308 lub
NK - 8825007

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2010-11-30 18:07:50 ]
  
 
zestaw naprawczy ten sam co do zacisków mondeo 2.0 czyli identyczne to co na zdjęciu
60 mm średnica przednich tłoczków?
a tył chłopaki tłoczki sobie wytoczyli na tokarce, szczęki stare a okładziny np z żuka.
Odrdzewiacz jest taki pośrednim środkeim, wyżre głębiej i bdzie cieknąć. Jak rdza tylko na przodzie przed uszczelką gumową to nic się nie dzieje a dalej to papierem wodnym 2000 lub 2500
Dokupić pewnie się da ale ile kosztuje, skoro szczęki do rsa kosztują 600zł to ciekawe ile tłoczki.


[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2010-12-17 09:41:46 ]
  
 
Ja toczyłem sobie tłoczki sam, ale rysunek gdzieś mi wcięło. Na to chrom techniczny i po herbacie.
  
 
cale zaciski do rsa na tyl kosztuja 300zl ( jesli oddajesz stare ), a jesli nie to 600 zl. nie pamietam czy sztuka czy komplet. trzeba by bylo pytac slawka. maja 2 lata gwarancji. chcialem sobie zakupic, ale udalo mi sie kupic uzywke dzialajaca i wszystko jest ok. teraz tylko nowe tarcze klocki i git.
  
 
Cytat:
2010-12-17 10:10:46, surec pisze:
Ja toczyłem sobie tłoczki sam, ale rysunek gdzieś mi wcięło. Na to chrom techniczny i po herbacie.


Jakby Ci się nudziło to jestem chętny na taki komplecik (4szt)

Cytat:
2010-12-17 15:03:52, smallsize pisze:
cale zaciski do rsa na tył kosztują 300zl ( jeśli oddajesz stare ), a jeśli nie to 600 zł. nie pamiętam czy sztuka czy komplet.


Raczej sztuka, ale jeśli komplet to pomimo tego że moje są już wypiaskowane i pomalowane chętnie oddam i dopłacę 300zł
Za jeden tłoczek krzyknęli mi coś 70-80zł w sklepie, i w dodatku mogą mieć tylko 3 szt.
  
 
UPnę

Linka ręcznego do RS'a już do mnie jedzie
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko gumeczek do tylnych zacisków - posiada ktoś numer Autofrenu lub czegoś podobnego ?


Edit:

Linki na razie brak - przysłali nie tą co trzeba :/

Między czasie... zestaw naprawczy tylnych zacisków

Autofren D4303 (drogie jak szlak... mi się udało kupić za 50zł na jeden zacisk)



Niestety nie jest to pełny zestaw, tylko same gumeczki to tłoczków.

Żeby był komplet pasowałby jeszcze odpowietrznik, prowadnice klocków hamulcowych oraz dwa małe oringi/uszczelki które wkłada się w otworki pomiędzy obie połówki zacisku.

[ wiadomość edytowana przez: czyczu dnia 2011-10-14 19:14:09 ]