Yaris 1.3 błąd P0171

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. mam problem z yarisem 2000 1.3 silnik 2NZ-FE. cały czas świeci błąd P0171(zubożona mieszanka interpretacja elektryka) z nowa sondą denso i wymienionymi świecami.czy gdzieś łapie lewe powietrze??zostało w sumie to jeszcze do sprawdzenia.może ktoś zna przyczynę lub spotkał się z tym błędem.dzięki za pomoc

[ wiadomość edytowana przez: bzinek dnia 2011-12-29 11:58:20 ]
  
 
Zaloz spowrotem stara sonde i wyczysc porzadnie przeplywomierz jak opisywalem wielokrotnie na tym forum.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
przepływomierz czysty jak łza.jak wymieniałem świece to czyściłem go bardzo dokładnie izopropylenem.nowa sonda może być winna?? mam zamiennik denso wiec to nie jakaś chińszczyzna.zasadniczo lepiej silnik na niej pracuje. a jakieś lewe powietrze też może mieć jakiś wpływ?? spróbuje zamienić sondy choć nie wiem czy stara nie była walnięta.

[ wiadomość edytowana przez: bzinek dnia 2011-12-29 17:14:54 ]
  
 
Cytat:
2011-12-29 17:14:18, bzinek pisze:
przepływomierz czysty jak łza.jak wymieniałem świece to czyściłem go bardzo dokładnie izopropylenem.nowa sonda może być winna?? mam zamiennik denso wiec to nie jakaś chińszczyzna.zasadniczo lepiej silnik na niej pracuje. a jakieś lewe powietrze też może mieć jakiś wpływ?? spróbuje zamienić sondy choć nie wiem czy stara nie była walnięta. [ wiadomość edytowana przez: bzinek dnia 2011-12-29 17:14:54 ]


A co w nim czysciles tak dokladnie?
Ile masz obrotow na biegu jalowym ?
czy klema byla zdjeta na 5 minut?
Sonda nie daje takiego kodu chyba ze silnik sie krztusi i przerywa.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
dobra tak dokładnie to czyściłem część z diagramu
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2000_TOYOTA_YARIS_NCP10L-AHMNKW_1703.html
numer 22204‑22010 czyli są tam dwa nie wiem dokładnie jak się to fachowo nazywa dwa rezystory tak w głębi i jakby taką kulkę na druciku jakby zalaną żywicą.przepraszam za zwroty ale starałem się to opisać w miarę obrazowo i dokładnie plus przepustnica bez silniczka od wolnych obrotów.
obroty jałowe na rozgrzanym silniku to 800 choć czasem spadają na 700 i nie zawsze ale czasem zanim się unormują wskakują na 1200 spadają na 800 znów 1200 i normują się na 800.obroty trudno określić dokładnie ale myślę, że wystarczająco
klema jak ostatnio czyściłem była odłączona z 30 min.
silnik pracuje równo choć czasem dopompuje go na jałowych jakby powietrzem choć nie zawsze(słychać charakterystyczne tssssss)
PS.jak możesz na pw podeślij nr tel to może szybciej się dogadamy
ale dzięki za zainteresowanie, może w końcu się uda doprowadzić do nie świecenia checka
  
 
Cytat:
spadają na 700 i nie zawsze ale czasem zanim się unormują wskakują na 1200 spadają na 800 znów 1200 i normują się na 800.obroty trudno określić dokładnie ale myślę, że wystarczająco klema jak ostatnio czyściłem była odłączona z 30 min. silnik pracuje równo choć czasem dopompuje go na jałowych jakby powietrzem choć nie zawsze(słychać charakterystyczne tssssss) PS.jak możesz na pw podeślij nr tel to może szybciej się dogadamy ale dzięki za zainteresowanie, może w końcu się uda doprowadzić do nie świecenia checka


Od jak dawna masz ten kod bledu i czy nie robiles cos z rozrzadem.
Czy wydech jest szczelny w okolicach sondy?
Jezeli masz 800 na jalowym to jest zle ma byc 600-650 jezeli jest wiecej to albo rozrzad przestawiony , albo lewe powietrze.
Zrob tez taki test nacisnij hamulec niezbyt mocno i nie puszczaj , wylacz silnik i obserwuj czy pedal nie podnosi ci nogi do gory.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
od jak dawna nie wiem ale trochę jest.najpierw sonda walnięta a później ten błąd.komp miał reset we wt więc dziś zobaczę jak będzie rozgrzany jak teraz się zachowuje.z tym lewym powietrzem to muszę poszukać ale to chyba w nowym roku.wieczorem więcej szczegółów.
  
 
EDIT: pedał hamulca pozostaje nie wzruszony znaczy się nie podnosi(nie wpadłem na to)
obroty 700 na rozgrzanym silniku czyli dwie kreski się pojawiają czasem jedna choć ładnie schodzi z obrotów (czasem waha się miedzy jedna a dwiema kreskami) nienawidzę cyfrowych obrotomierzy. rozrząd był nie ruszany.więc dalszy ciąg poszukiwań lewego powietrza no chyba, że jakiś inny pomysł choć moje się już kończą .tel zobaczyłem dopiero teraz więc po Nowym Roku się odezwę jak się nic nie zmieni.wielkie dzięki za dotychczasową pomoc.