Prawo jazdy - zmiana po zmianie nazwiska

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jak to jest ze zmiana prawa jazdy po slubie? Trzeba w jakims okresie je zmienic czy mozna na nich jezdzic?
  
 
a co ma prawo jazdy do slubu,jako kobieta musisz zmienic dowod osobisty ale prawa jazdy nie trzeba,to jest dokumeny na uprawnienie do prowadzenia pojazdu a nie do nazwiska,pozdro
  
 
Cytat:
2011-11-22 11:12:14, michno45 pisze:
a co ma prawo jazdy do slubu,jako kobieta musisz zmienic dowod osobisty ale prawa jazdy nie trzeba,to jest dokumeny na uprawnienie do prowadzenia pojazdu a nie do nazwiska,pozdro



A ja Ci powiem ze trzeba i administracyjnie jest na to 30 dni.
  
 
Cytat:
2011-11-22 11:24:00, Deny pisze:
A ja Ci powiem ze trzeba i administracyjnie jest na to 30 dni.


Prawda, ostatnio dla kolegi ADM zrobiło taki myk że zmieniło przynależność jego budynku do innej ulicy z Przytorowej na 1-go Maja. Dowód, paszport, w tym też i prawko wymieniał. Na szczęście nie odpłatnie.
  
 
Nie wiem jak z nazwiskiem ale jak ja zmienilem adres zamieszkania/zameldowania to ładna Pani policemanka powiedziala ze musze wymienic prawko na aktualne z dowodem osobistym. Tak więc chyba trzeba po zmianie nazwiska.
  
 
Cytat:
2011-11-22 11:29:43, Maylo pisze:
Prawda, ostatnio dla kolegi ADM zrobiło taki myk że zmieniło przynależność jego budynku do innej ulicy z Przytorowej na 1-go Maja. Dowód, paszport, w tym też i prawko wymieniał. Na szczęście nie odpłatnie.


Ale w jakim celu paszport? Tam nie ma adresu zameldowania.
  
 
ja zmienilem adres zameldowania dowod jest za darmo wiec wymienilem a prawko mam na stary adres jak glina sie pyta to mowie wie pan jakie sa trudne czasy to kosztuje
  
 
Też mi policmajstry zwróciły uwagę,że adres w dowodzie się nie zgadza z tym w prawku i dowodzie rejestracyjnym.Prawko wymieniłem,a auto sprzedałem tylko musiałem mieć umowę w której wpisywałem oba adresy bo co innego DO i co innego DR było.
Wniosek taki,że nie kombinować i przy okazji wymienić dokument.
  
 
Cytat:
2011-11-22 11:56:01, Wuipe pisze:
Ale w jakim celu paszport? Tam nie ma adresu zameldowania.


może nie potrzebnie wpisałem paszport, ale praktycznie wszystkie dokumenty musiał zrobić nowe.
  
 
prawa jazdy nie zmieni bez dowodu osobistego. najpierw trzeba wyrobic dowod osobisty, a potem cala reszte dokumentow.


wiem, bo wlasnie z zona przechodzimy przez te etapy.