Jakie radio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich
Mam mały problemik co do zakupu radia chodzi o to , do tej pory miałem radio PIONEERa (na kasety) i byłem z jego jakości zadowolony ,grało około pięciu lat bezawaryjnie ale naszła mnie ochota kupić nowe na CD (coby w tyle nie zostawać) też PIO.. ale tu pytańko tańsze jest radio SONY a ma te same mozliwości co PIONEER .Więc co myślicie o radiach SONY bo ja przewaznie słysze że kiszka i jeszcze jedno czy jest sens płacić drozej za MP3


  
 
Moim zdaniem odczyt mp3 to świetna rzecz.
A co do marki. Ja mam sony i nie narzekam. A przy kupnie miałem podobny problem jak ty ( z tym że sony było droższe).
  
 
Sony to kiepska inwestycja. Pioneer też - drogo i tak sobie

Dobre marki to Clarion, JVC, Alpine. Fakt drogie . Ale polecam JVC

Polecam również wizyte w działach car-audio na www.forum.tuning.pl www.forum.tuning.info.pl

Z drugiej strony zależy czego oczekujesz. Jeżeli to ma być radyjko tanie i dobre. To najlepsze będzie JVC, z tańszych wersji.



Pozdro.
  
 
No wlasnie tu jest zawsze z tym problem-kazdy ma swoje zdanie na ten temat i tak naprawde ciezko cos doradzic.Zoltar ma racje co do marek-wczesniej mialem np Blaupunkta i nie bylem z niego zadowolony, teraz mam bardzo dobre JVC i jest swietne.Co do mp3 to powiem Ci ze fajna rzecz bo masz sporo piosenek na 1 cd ale z drugiej strony musisz naginac np na 50 piosenke jezeli Ci sie podoba albo pakowac w foldery muzyke.

Skoro nie jestes jakims audiofilem to kazde radio na cd tak naprawde bedzie dobre-Pioneer, Sony, JVC, Clarion.Cd to nie kaseta
  
 
a ja proponuje uzywane bo moga ci ukrasc
wiec oczywiscei ajk to zwykle ja polecam allegro
  
 
A my z żoną wychaczyliśmy Panasonica ( nowiutki, w sklepie, z oryginalną kartą gwarancyjną ) z wyjściem na wzmacniacz i możliwością dokupienia pilota za....450 zeta.

Używki za giełdzie są droższe....

No comments
  
 


dla mnie najlepsze radyjka to alpine pioneer sony reszto to takie sobie
  
 
Na początek należałoby sobie odpowiedzieć, czego oczekujemy od radia. Nie każdego stać i nie każdy potrzebuje sprzętu za kilka tys zł. - niektórym wystarczy podstawowy model. Jeśli już sobie odpowiedziałeś na to pytanie to teraz zwróć uwagę na komfort obsługi (zalecam duże przyciski do kanałów + głośności - przecież będziesz ich najczęściej używał) i wielkość i kolor wyświetlacza.
  
 
fakt masz racje piotrek
a do głośności moim zdaniem najlepsze są pokrętła
  
 
Może ja cos powiem w koncu ostatnio sam mialem ten problem...

Jezeli chodzi o marke...
Pionek, Sony, Panasonic, Philips, VDO itp to sa radia dla LUDU
Tzn maja duzo bajerkow z ktorych sie w zasadzie nie korzysta ale trzeba za nie zaplacic...

Ja osobiscie polecam dwie marki JVC i Alpine... ta druga jest raczej droga wiec JVC bedzie odpowiednie...
Moze tez byc Kenwood.

Ja posiadam JVC KD-S70 i nowy z dwuletnia gwarancja kosztowal mnie 499PLN w Media Markt.

MP3 fajna sprawa. Jak stac Cie na takie radio to polecam. Chociazby z tego wzgledu ze MP3 sa najpierw kopiowane do pamieci radia i tam dekodowane wiec raczej nie "przeskakuja".


Ale z markami to jest tak jak w sprzecie RTV. Wszystkim wydaje sie ze Technics jest dobry do czasu gdy nie uslysza JVC albo Kenwooda... o Onkyo nie wspominajac

Jezeli masz na radio wydac do 1tys PLN (no coz stac niektorych na takie szalenstwo) to proponuje BECKERA. Mozna je znalezc w tej cenie na Allegro.

  
 
Mialem juz rozne radia. Poczawszy na Sony przez Blaupunkta a skonczywszy na JVC. Wszystkie byly dobre, wszystkie dobrze graly tylko pytanie czego sie od radia oczekuje. Z doswiadczenia moge powiedziec ze JVC ma najlepszy dzwiek sposrod radii ktore mialem. Mam JVC z MP3, jest to super rzecz, polecam.
Poza tym wiekszosc firm na rynku proponuje w zasadzie to samo tylko ze inaczej sie nazywa i inaczej wyglada. A oczywiscie jakosc dzwieku zalezy tez w duzej mierze od glosnikow, wzmacniaczy itp.
Wybor nie jest latwy, ale jakbym mial ponownie kupowac cos do auta to nie bylby to Pioneer tylko JVC, Clarion albo Alpine.

pozdrawiam
  
 
Jeszcze proponowałbym spojrzeć, czy te radia podstawowe nie są produkowane w tej samej fabryce na Tajwanie, gdzie produkcja wygląda tak:
- Co dzisiaj produkujemy - pyta pracownik
kierownik spogląda do planu produkcji i mówi:
- JVC! Przestawiamy taśmę, aby płyty czołowe by opisane JVC
No niestety era porządnego sprzętu skończyła się na początku lat 90. Teraz już nie kupi się tak dobrego i trwałego sprzętu jak wtedy. Znam kilka przykładów gdzie TV czy VCR chodzą bez większych problemów po 12 czy 15 lat. W tym czasie 5 letni sprzęt już 2 czy 3 krotnie odwiedził serwis.
  
 
wygrywa JVC wiec pomysl o tej marce-Kuki ma racje co do pokretła do głosu, to jest swietna sprawa a nie klikanie w dół i górę
  
 
ja sobie chyba kupie radio firmy Boschmann - w sumie jest nawet dobra a i cena jest kuszaca - za nowe radi oz mp3 530zl . kolega ma takie same i sobie chwali , radio jest oparte na tranzystorach mosfet . ja w zyciu bym jvc nie kupil dla mnie to nie radia. Z radyjek sobie jedynie cenie Pioneer, Alpine , i Sony - reszta jest na rowno
  
 
Tylko nie Boschmann
  
 
moje autko stoi pod blokiem - nie chce sie szybko pozegnac z szyba i radiem . Dlatego wole pojsc na kompromis i kupic tansze ale lepsze
  
 
Cytat:
2003-09-26 13:41:01, mcneo pisze:
ja w zyciu bym jvc nie kupil dla mnie to nie radia.



Idąc tym tokiem myślenia, należy powiedzieć, że TV 14 calowy to nie TV, stary tel.komórkowy Nokia 5110 to nie telefon, a Espero to nie samochód! Tylko, że wszystkie powyzej wymienione urządzenia spełniają swój podstawowy cel do jakiego zostały stworzone. Każdy kupuje wedle możliwości finansowych i potrzeb. Dla mnie np. samochód nie jest miejscem gdzie ma być super dźwięk. Od takich miejsc to może być salon w mieszkaniu.
A... i popatrz dokładnie, czy ten super sprzęt Alpine nie jest czasem robiony w tej samej fabryce i z tych samych części co padziewny panasonic.

[ wiadomość edytowana przez: piotrek_nowakowski dnia 2003-09-26 13:48:58 ]
  
 
[cytat]
2003-09-26 13:43:25, Zoltar pisze:
Tylko nie Boschmann


DOBRZE GADASZ

mcneo skoro cenisz marki ktore wypisales to kup ktoras z nich a nie boschmann, co to w ogole jest??Moim zdaniem lepsze nawet jakis stary model sony czy pioneer niz nowka sklepowy.....boschmann!!
  
 
No to żebyście mieli do czego porównywać inne marki, pokażę Wam COŚ, co jest poza zasięgiem wszelkiej konkurencji
I w zasadzie nie ma co do tego porównać.

TUTAJ plik PDF z opisem


  
 
Jeżeli nie chcesz za dużo wydać na dobry radioodtw. to zastanów się nad Aiwą.
Ja mam model z MP3 z pilotem i jestem z niego B. zadowolony.
Kupiłem na Allegro 0,5 roczny za 600 zeta i chodzi idealnie.
na giełdzie widziałem po 550 zeta.
Wcześniej miałem Pioneera P8200 /b. wysoki model/ na kasetę i dżwięk był tylko minimalnie lepszy.