Fiat 128 3p Berlinetta 1977r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Jestem Nowym użytkownikiem
Mam owego fiata 128 3p
Dostałem go od nieżyjącego już niestety dziadka, który dbał o niego jak nikt inny.. Gdyby nie jego prace domyślam się jakby wyglądał ten fiat.
Tata opowiadał mi że sprowadził go do kraju jakieś 20 lat temu z zachodu. Już wtedy był przyrdzewiały i oddał go w ręce dziadka.
Mówił mi ze miał po bokach na drzwiach czarne paski i napis berlinetta
Kiedy go sprowadzał na 4 biegu miał 160km/h przy 6500rpm.
jest to 1.1 silnik, wszystko oryginalne.
niestety dziadek niepotrzebnie 2 lata temu zamontował w nim instalacje gazową, która tylko zamula autko.
Jest to wspaniały samochód..
Najciekawsze jest to że ma oryginalne Alufelgi 13' z 77r.
Teraz razem z moim tata chcemy go doprowadzić do super stanu..
Problemy jakie się pojawiły to.
1. Podczas hamowania luz się pojawił takie szarpniecię, przy przyśpieszeniu jest to samo.
2. Należy już wyregulować zawory bo cykają i to szpeci, nie ma mocy auto takiej jak powinno i samochód przy 6000rpm parkocze
3. przegub lewy juz strzela ;/ brzydko to wygląda.
4. zaczyna go brać starość.

Podstawa jaką chcemy zrobić to silnik, aby znów był strzała i szedł
1.1 65km przy tak lekkiej budzie ładnie sie zbiera.
Moja prośba do Was doświadczonych, czy ktoś pomoże mi się uporać z tymi problemami i czy częsci są dostępne do tego auta.
Proszę o kontakt
gg. 12336498
tel. 665234676

ps. są w polsce zloty takich fiatów ?? czy tylko ogólnie zloty zabytków ??


[ wiadomość edytowana przez: bialy4 dnia 2011-12-26 20:50:21 ]

[ wiadomość edytowana przez: bialy4 dnia 2011-12-26 20:57:29 ]
to przykładowe zdjęcie, tato mówi że jak go sprowadzał wyglądał identycznie, niestety dziś jest cały czerwony
w dowodzie jest Fiat 128 3p sport Coupe - długa nazwa

[ wiadomość edytowana przez: bialy4 dnia 2011-12-26 20:58:48 ]
  
 
1. Radze wyremontować zawieszenie, zapewne czas sprawił ze pojawiły się luzy. Zalecam: nowe wahacze, koncówki drazków, łożyska, możliwe ze siadło mocowanie skrzyni biegów i ono wali, gumy do resora, stabilizator silnika , generalnie wszelkie połaczenia gumowe. podałem ci linki dla zobrazowania sprawy, nie musisz kupowac na allegro, tylko np w jaskims interkarsie. Jak widzisz są to niedrogie elementy wiec tylko kupowac i robić.
2. Zawory reguluje sie za pomocą płytek. Wypada miec specjalny klucz, lub odrobine zdolnosci. Płytki musisz zdobyc. Być może zuzyły się krzywki wałka rozrzadu. Na pewno negatywny wpływ miała instalacja lpg. Holokaus wywal.
3.Nowy przegub wymien dwa dla spokoju.
4. I badzo dobrze, im starszy tym cenniejszy. Od siebie dodam ze na zdjęciu wyglada bardzo atrakcyjnie. Ja jestem w Łodzi, moze w sezonie wprosze sie na podziwianie.

Powodzenia w pracach.
  
 
Witam kolegę z Turku!
Dość często tamtędy przejeżdżam, ale jakoś nie miałem szczęścia spotkać tego autka na ulicy.
Z częściami zrób tak jak pisze MCQEEN, nie orientuję się, czy w Turku jest Intercars? Na pewno są w Łodzi i Kaliszu, zresztą nawet obrotniejsze sklepy motoryzacyjne sprowadzą Ci większość z tych części na zamówienie. Tyle tylko, że cena może być wyższa.
Jakby co, to mam jeden lub dwa nowe przeguby Maxgear, chętnie sprzedam za pół ceny (30 zł/szt). Ja już Fiata nie mam, raczej nie będą mi już potrzebne.
Co do zlotów Fiata- są takowe w Polsce, o ile wiem organizują je ludzie z forum Fiat&Furious. Zajrzyj tam, ja szczegółów nie znam, nigdy na fiatowskim zlocie nie byłem (jakoś najczęściej jeżdżę na zloty Opel- Youngtimer, choć Opla już/na razie nie mam).
Pozdrawiam!
  
 
Te pasy były fabryczne w 128 3p?
  
 
Nie we wszystkich, ale tak.

Teraz doczytałem, że to jest tylko zdjęcie poglądowe.
Pokaz swoje auto.
  
 
proszę to jest fotka na szybko.
jest jeszcze na starych blachach które są jeszcze po dziadku
teraz jest już na białych PTU.
dziękuje za szybkie odpowiedzi pozdrawiam
Szczęśliwego Nowego Roku


[ wiadomość edytowana przez: bialy4 dnia 2011-12-27 19:15:47 ]
nie wiem czemu nie chce wyświetlić zdjęcia ?? ;/
początkowo sie ukazało i zniknęło. W moim profilu możecie zobaczyć mam 1 fotke dodaną

[ wiadomość edytowana przez: bialy4 dnia 2011-12-27 19:16:31 ]
  
 
Fajny sprzęcior!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."