Dluzsze amory do nivy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam chcial bym zalozyc dluzsze amory do swojej nivy na przod i tyl i moze ktos z was robil taka modyfikacje i wie od czego beda pasowac bez przerobek i beda dluzsze od jakiego auta mam szukac
pozdro bmw1705
  
 
Witam Kolego!

Jestem na forum od wczoraj zatem odpowiedź tak późno.... Tobie się już pewnie nie przyda, ale ktoś może jeszcze skorzysta.

Jeśli chodzi o przód to na Allegro użytkownik jacars sprzedaje amorki firmy Master Sport do Nivy po 2009 (Niva 2123/Chevrolet Niva) długość max/min: 380/250mm. (Standardowe mają 335/235mm)
Koleś też prowadzi (pewnie wszystkim dobrze znany) sklep internetowy i czasami ma to na allegro a czasami w sklepie, więc warto pisać do niego bezpośrednio.

Tył wygląda następująco:

1) Ten sam koleś ma w ofercie amorki na tył do Nivy po 2009 i do Nivy po lifice. Jedne z nich też są firmy Master Sport i mają oznaczenie zaczynające się od 2123 więc prawdopodobnie są dłuższe od standardowych, ale niestety nigdzie nie mogę się dokopać jakie mają dokładnie wymiary.

2) Bez jakichkolwiek przeróbek można wstawić amorki od Gazeli, długość 560/360mm(łatwo znaleźć na allegro). Aczkolwiek osobiście ich nie polecam - Gazela waży coś koło 2200kg i jest autem dostawczym, którego masa dopuszczalna to dobrze ponad 3000kg więc są cholernie sztywne...
Jak ktoś się jednak zdecyduje, to warto zwrócić uwagę, że są dość grube. Trzeba więc wybrać ten typ gdzie górna rura ma osłonę z plastiku (czerwona) - lekko się nadegnie ale się zmieści :] Mocowanie góra/dół ucho, ale większe niż standardowe. Rozwiązanie = kupować komplet z tulejami, otwór tulei taki sam jak w Nivach (16mm)

3) Generalnie pasują amorki od Nissana Pickupa (D21/D22) - sporo na allegro. Mocowanie góra/dół ucho, ale nieco większe niż standardowe. Rozwiązanie = tuleje od amorów od Gazeli. Wszystkie w granicach 150-180zł.

Sprawdzone wymiary:

-TRW JGE148T (535mm/333mm), średnica 49mm. Gazowy = pewnie twardy.

Nie potwierdzone wymiary, ale pewnie jw :

-KAYABA 443240 - olejowy, może to być dobra partia... (jeśli rozwiązanie nr 1 się nie sprawdzi to założę takie...)

- Monroe Adventure D4463 dość grube. Rura górna 60mm, dolna 50mm. Nie gwarantuję, że się zmieszczą bez przeróbek.

4) Wersja dla bogatych: Ironman Niva +2" (540/335mm) 300zł/sztuka

Pozdrawiam!
  
 
HEJ KOLEGO

OD JEEP GRAND CHEEROKE 96 KYB

JA POSZUKAM FOTEK I WYŚLĘ NAPISZ MI MEJLA
  
 
Cytat:
2012-10-04 05:39:46, zawadzkimi pisze:
1) Ten sam koleś ma w ofercie amorki na tył do Nivy po 2009 i do Nivy po lifice. Jedne z nich też są firmy Master Sport i mają oznaczenie zaczynające się od 2123 więc prawdopodobnie są dłuższe od standardowych, ale niestety nigdzie nie mogę się dokopać jakie mają dokładnie wymiary.



Wymiary tych amorów to 530mm - 330mm. UWAGA: tuleja 12mm - jeśli ktoś ma Nivkę gdzie potrzebne są tuleje 16mm to te trzeba wycisnąć i dopasować inne. Ja używam standardowych do Nivy tylko je odpowiednio, dokładnie docinam. Wyciskanie tulei też idzie całkiem łatwo - imadło, gruby pręt i trochę kombinowania.