Carina e i moduł przypominający o załączonych światłach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich. Jako że jestem tu nowy to może wybaczycie mi brak precyzji. Mam problem z Relay Light Reminder 85969-05020 a mianowicie nie działa wogóle. myślałem że to sam piszczek w tym układzie więc go przelutowałem na inny ale to też nic nie dało. udałem sie więc do kolegi od którego pożyczyłem ten sam układ ale o innym symbolu a mianowicie 85969-20040 kostka ta sama ale on też nie działa. na moim jest taki dziwny objaw że jeśli dotykam kostką to przez ułamek sekundy słychać delikatne pi ale jest to prawie nie słyszalne. prosze pomóżcie mi z tym układem albo wymyślcie coś czym to zastąpić. a może układ będzie sprawny tylko jakiś sygnał do niego nie dochodzi. próbowałem wniknąć w schemat elektr ale nie jestem pewien co i jak a nie chciał bym tam czegoś popalić więc jak by ktoś miał opis wtyczki gdzie co przychodzi to też by sie przydał. prosze o to bo już raz wyładowałem aku przez to że nie wyłączyłem świateł. dziękuje i pozdrawiam.
  
 
A wylacznik drzwi kierowcy jest sprawny?Czy jak otwierasz drzwi kierowcy to lampka podsufitowa sie zapala?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak. i właśnie jestem w kropce. na kostke dochodzi sygnał 12v jak zapale światla, 12v cały czaas, 12v jak zamkne drzwi, i 12 jak przekręce kluczyk. mało tego po ostatnich próbach klękło mi radio i zegarek :| i już sam nie wiem co jest. reszta kabli nie rozpoznana. wie ktoś co tam jeszcze powinno przychodzić ?? b. prosze o pomoc.
  
 
radio i zegarek już ok. bezpiecznik mi wywaliło. piszczka dalej niemam. może by jakiś inny układ zabudować kożystając z tego co jest czyli 4 sygnały.
  
 
ja to bym podlaczyl piszczek z dzialajacej cariny i zobaczyl czy to wina piszczka czy ukladu.
  
 
Cytat:
2011-11-02 17:06:53, dziaba pisze:
radio i zegarek już ok. bezpiecznik mi wywaliło. piszczka dalej niemam. może by jakiś inny układ zabudować kożystając z tego co jest czyli 4 sygnały.

Sprawdz sam piszczek na krotko czy sprawny.Sam piszczek dostaniesz w kazdym sklepie elektronicznym.




-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-11-06 19:06:46 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-11-06 19:09:04 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-11-06 19:09:33 ]
  
 
odnośnie samego piszczka to działa. wylutowałem i sprawdziłem. pomocy co dalej. i jeszcze jedno może troche nie związane z tematem ale czy moja carina może mieć centralny zamek czy nie. są elektryczne szyby i tam jest taki przycisk DOR LOCK i WINDOW LOCK blokowanie szyb działa ale blokowanie drzwi nie. jak to sprawdzić nie rozbierając tapicerki?
  
 
Cytat:
2011-11-07 17:02:44, dziaba pisze:
odnośnie samego piszczka to działa. wylutowałem i sprawdziłem. pomocy co dalej. i jeszcze jedno może troche nie związane z tematem ale czy moja carina może mieć centralny zamek czy nie. są elektryczne szyby i tam jest taki przycisk DOR LOCK i WINDOW LOCK blokowanie szyb działa ale blokowanie drzwi nie. jak to sprawdzić nie rozbierając tapicerki?


Jak jest przycisk Door lock to jest centralny i to fabryczny.
Byc moze masz gdzies brak zasilania i te usterki sa powiazane.
Sprawdze jutro schemat jak nie zapomne co by tu moglo dac taki efekt na obydwu ukladach.
A jak masz podlaczone radio po zaplonie czy na stale?


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2011-11-07 19:04:10 ]
  
 
radio nie jest na stałe tylko po wyłączeniu zapłonu radio gaśnie. sprawdzałem układ (podmieniałem inny) i dalej kicha. odnośnie przeróbek to wiem że jest wsadzony jakiś tam alarm bodajże w okolicy lewego słupka koło bezpieczników koło kierowcy( pedałów) może tam jest coś namieszane. kolego z katowic czy jest szansa abyśmy się spotkali i zobaczył byś na to swoim fachowym okiem.
  
 
czy ktoś jest w stanie rozpisać sygnały z tej kostki co przychodzi do tego przypominacza świateł może tak bym doszedł co i jak.
  
 
no i temat powraca. zostawiłem auto na światłach:/ jeszcze raz prosze o pomoc w rozpoznaniu sygnałów które wchodzą do tego modułu przypominającego o załączonych światłach. HELP
  
 
może mniej problemowe i tańsze będzie zamontowanie automatu świateł -nie będziesz włączał więc też nie będziesz musiał wyłączać.
  
 
gdzie kupić i jak podłączyć ów automat
  
 
kurde chyba sie nie doczekam pomocy. musze chyba sam zaprojektować ten układzik i kożystać z tego co mam na kostce. wielkie dzięki.
  
 
Cytat:
2011-12-12 15:38:45, dziaba pisze:
kurde chyba sie nie doczekam pomocy. musze chyba sam zaprojektować ten układzik i kożystać z tego co mam na kostce. wielkie dzięki.


Najprosciej to kupic dwa piszczki 12v za 10zl jeden podpinasz do obwodu pozycji np na podswietleniu jakiegokolwiek klawisza , a mase bierze z wylacznika drzwi kierowcy.
jak zapomnisz wylaczyc swiatel i otworzysz drzwi to piszczy.
Drugi zasilasz z pradu po zaplonie a minus laczysz z obwodem pozycyjnych przez diode prostownicza np 1A.Jak wlaczysz zaplon to piszczy abys nie zapomnial wlaczyc swiatel .
Oczywiscie jak chcesz bardziej rozbudowac uklad to na obydwa piszczki zakladasz diode blink i wtedy beda popiskiwaly w roznych czestotliwosciach.Zawsze sobie takie montowalem w swoich samochodach bo nie lubie jak mi cos wlacza jakis automat.
Teraz mam fabryczne dzienne to niema potrzeby,bo swieca na 80% mocy i AFS sie nie wyrabia bez potrzeby.
Niestety nie dotarlem do schematu niemam ostatnio chwili wolnej tyle roboty.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Big ma rację. Taki patent był fabrycznie w yarisie japońskim i naprawdę dawał radę.
  
 
Cytat:
2011-12-12 15:38:45, dziaba pisze:
kurde chyba sie nie doczekam pomocy. musze chyba sam zaprojektować ten układzik i kożystać z tego co mam na kostce. wielkie dzięki.




takie automaty dostaniesz na allegro,w marketach lub sklepach z motoryzacyjnych,elektronicznych -wystarczy trochę poszukać.
  
 
kurde genialne i proste
senkju za pomysł
a właśnie nie chce zakładać nowego tematu więc i tu zapytam. straciły mi się tylne p. mgielne. nie jest to wyłącznik bo to już sprawdziłem. powiedzcie mi gdzie jest przekaźnik od tych światełek bo możliwe że to on daje po pupie. objaw jest taki jakby coś nie zawsze stykało albo luźny kabelek czy coś. gdzie jest przekaźnik.
  
 
Cytat:
2011-12-13 19:48:06, dziaba pisze:
kurde genialne i proste senkju za pomysł a właśnie nie chce zakładać nowego tematu więc i tu zapytam. straciły mi się tylne p. mgielne. nie jest to wyłącznik bo to już sprawdziłem. powiedzcie mi gdzie jest przekaźnik od tych światełek bo możliwe że to on daje po pupie. objaw jest taki jakby coś nie zawsze stykało albo luźny kabelek czy coś. gdzie jest przekaźnik.


Troche tego pozakladalem glownie do Yarisow...
Sprawdz wiazke tylnej klapy jak wchodzi przez przelotke -polamane zyly.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
gdyby żyły były połamane to chyba przekaźnik i tak by chwytał. a tu nic. więc gdzie może być przekaźnik do świateł p.mgielnych tylnych.