Budowa Hali z konstrukcji stalowej...pytania laika.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie,jest działka 600m2,w centrum. Chciałbym jakoś zagospodarować w/w plac pod Hale,dla mojego Longera oraz do wynajmu. Hala o wymiarach 15metró front,długość 15 -20 metrów. Aby pokrycie działki wyniosło 30% lub 50%. Pierwsze pytanie,podstawa prawna,jak zalegalizować taką budowe.Również są wymagane pozwolenia,atesty,odbiory techniczne,czy jest możliwość uznania konstrukcji ,nie wiem...za przenośną? Drugie Pytanie. Jakie przygotować podłoże,aby móc przymocować w/w konstrukcje do ziemi,aby z pierwszą wichurą,nie zajęła działki sąsiada. Trzecie pytanie,od którego powinienem rozpocząć,a kończe. Czy w śród nas klubowiczów jest ktoś kto może zajmuje sie w/w konstrukcjami?
  
 
Mogę Ci tu troszkę o tym popisać, ale zadzwoń do firmy, która oferuje hale z konstrukcji lub namioty, umów się i Ci wszystko powiedzą, łącznie z kosztami. Z tego oni żyją. Ogólnie sprawa jest prosta ale nie jest to tania inwestycja. Po pierwsze wybadaj rynek czy będziesz miał komu to wynająć.
Pozdr.
  
 
Cytat:
2012-02-01 09:46:34, Mariusz_P pisze:
Witam serdecznie,jest działka 600m2,w centrum. Chciałbym jakoś zagospodarować w/w plac pod Hale,dla mojego Longera oraz do wynajmu. Hala o wymiarach 15metró front,długość 15 -20 metrów. Aby pokrycie działki wyniosło 30% lub 50%. Pierwsze pytanie,podstawa prawna,jak zalegalizować taką budowe.Również są wymagane pozwolenia,atesty,odbiory techniczne,czy jest możliwość uznania konstrukcji ,nie wiem...za przenośną? Drugie Pytanie. Jakie przygotować podłoże,aby móc przymocować w/w konstrukcje do ziemi,aby z pierwszą wichurą,nie zajęła działki sąsiada. Trzecie pytanie,od którego powinienem rozpocząć,a kończe. Czy w śród nas klubowiczów jest ktoś kto może zajmuje sie w/w konstrukcjami?



pogadaj z niejakim ILKU, im szybciej tym lepiej dla Ciebie, bo ogólnie to zabierasz się do tematu podobnie jak już kiedyś pisałeś przy innej okazji, to było cos z domem - od dupy strony.

zamiast pytać jak zalegalizować budowę (!), najpierw ustal w urzędzie czy jest plan zagospodarowania, jesli nie ma - warunki zabudowy dla tej konkretnej działki, czy wogole da się takie coś jak planujesz tam postawić, tam tez określą % pod zabudowę i inne ograniczenia, jak choćby wysokość czy usytuowanie na działce. Bo inaczej zaraz zapytasz, jak walczyć z nakazem rozbiórki

ps. w Sznie hale idą jak ciepłe bułeczki
  
 
Tak jak 7GSI napisał. Najpierw gmina i wypis z planu. Jak niema planu to wniosek o wydanie warunków zabudowy.
Potem warunki na media, mapa do celów projektowych, projekt i dopiero firma od hal.
Oczywiście większość firm od hal powiedzą Ci, że w zasadzie to pozwolenie nie koniecznie itp, itd. W końcu oni chcą tylko sprzedać hale, a zgodnie z prawem za wszystko odpowiada inwestor czyli Ty
Jak będziesz chciał to dam Ci namiar na firmę z Gdańska - robię dla nich projekty i wiem, że są solidni i w miarę tanio biorą.
Co do podłoża o które pytałeś:
Przeważnie robi się coś takiego jak fundamenty, wtedy hala się nie zapadnie i nie odfrunie
  
 
Warunki zabudowy już mam wyciągnięte. Mogę postawić budynek do 3 pięter i pokryciu 60% działki.Dzisiaj studiowałem net i stwierdziłem,że konstrukcje Hali chce kupić używke rozebraną,razem z transportem,Cena leci od razu o połowe w dół.Co do domu,kwestie załatwiłem i wszystko uregulowałem,zapomniałęm napisać post o tym. W Maju przeprowadzka

[ wiadomość edytowana przez: Mariusz_P dnia 2012-02-02 13:56:55 ]
  
 
Cytat:
2012-02-02 13:55:33, Mariusz_P pisze:
Warunki zabudowy już mam wyciągnięte. Mogę postawić budynek do 3 pięter i pokryciu 60% działki.Dzisiaj studiowałem net i stwierdziłem,że konstrukcje Hali chce kupić używke rozebraną,razem z transportem,Cena leci od razu o połowe w dół.



budynek 3 pietrowy to nie hala.

daj skan WZ

zanim kupisz konstrukcję hali uzyskaj pewność, czy możesz ją postawić.

  
 
ilku projekty domów też robisz-podeślij stronkę do obadania


Mariusz_P sorka za OT
  
 
Niema stronki. Można do mnie trafić wyłącznie z polecenia
  
 
Tak,przed jakimi kolwiek inwestycjami,udam sie do U.M. i dopytam sie,czy według ściśle określonych warunków,będe mógł postawić w/w hale o podanych parametrach. Dziękuje wam,a myślałem że można by było postawić ot tak sobie,jak "obore" ale widać że nie. Jak "Matka Pieniężna " dopomoże to na wiosne bym zrobił wylewki i postawił hale. W przypadku zlotu w Gdyni,będziecie mogli liczyć na zadaszenie dla bestii
  
 
Cytat:
2012-02-02 16:28:22, ilku pisze:
Można do mnie trafić wyłącznie z polecenia



ja polecam tego kolegę

...a jutro ktoś nowy będzie do niego dzwonił, znowu wiocha obok Sz-na...
  
 
Cytat:
2012-02-02 16:28:22, ilku pisze:
Niema stronki.



a potrzebujesz?
  
 
Cytat:
2012-02-02 16:28:22, ilku pisze:
Niema stronki. Można do mnie trafić wyłącznie z polecenia


Jak mnie jeszcze trochę moja znajoma pozwodzi, to chyba będę potrzebował tego polecenia.

[ wiadomość edytowana przez: Szcurek dnia 2012-02-03 11:57:17 ]