Ile ojeju do Cariny E 2.0D 94r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie ile wchodzi oleju do silnika bo zbliża mi się wymiana
  
 
wg.książki -4.7l z filtrem
  
 
Senkju. Olej zmieniony. Zastanawia mnie czy i co ile zmienia się olej w skrzyni biegów.
  
 
Cytat:
2012-01-15 21:43:35, dziaba pisze:
Senkju. Olej zmieniony. Zastanawia mnie czy i co ile zmienia się olej w skrzyni biegów.


obstawiam że 60 tys i to jest bardzo ważne bo bez wymiany skrzynie padają a potem zdziwienie jak to
  
 
wg książki -sprawdzanie poziomu co 45000km lub co 4 lata i nie wymaga się okresowej wymiany oleju w skrzyni zarówno w typie s jak i c.ale jak wymienisz co 150000 to nie powinna narzekać
  
 
olej w skrzyni biegów wymienia się co 60tyś.km.

xerxes - masz w miarę nowe dane- w toyocie z tamtych lat wymienia się olej w skrzyni co 60tyś.km. w toykach gdzieś po 2003-2004R lub nawet 2005 jest kontrola co 60tyś.km.wymiana przy naprawie.

co do oleju w silniku to chyba 4 litry (z filtrem)

xerxes- co tym masz za książkę???
  
 
coś rodzaju sam naprawiam toyota carina e
  
 
przepraszam,co do oleju w silniku bo faktycznie więcej wchodzi, nie wiem ile dokładnie, ale postaram się dowiedzieć,myślałem ,pisałem o benzynie-zwracam honor ,co do skrzyni pozostaje przy moim zdaniu.
  
 
olej wymieniony weszło nie całe 5l oczywiście filtr też zmieniony. zalałem mobilem mineralnym do dizli i jest ok. zastanawam sie czy nie wymienić oleju w skrzyni biegów. jeśli tak to jaki olej do skrzyni i ile go wchodzi
  
 
Olej w mechanicznej skrzynce przekładniowej
Ilość: 2,6dm3.
Rodzaj: olej przekładniowy wielosezonowy o lepkości SAE 75W90 i jakości wg API GL3, GL4 lub GL5.
Częstość obsługi: sprawdzanie poziomu co 45 000 km lub co 4 lata (nie wymaga okresowej wymiany oleju).

Olej w automatycznej skrzynce przekładniowej
Pojemność całkowita skrzynki: 7.2 dm3.
Ilość oleju do wymiany: 3,1 dm3.
Rodzaj: olej do przekładni automatycznych ATF Dexron II.
Częstość wymiany: co 60 000 km lub co 4 lata.
  
 
czyli z tego co piszesz to mam sprawdzić czy jest poziom i jeśli tak to nie zmieniać. czy jest jakaś śruba do kontroli poziomu??
  
 
Cytat:
2012-02-01 19:08:22, carinae20gli pisze:
[...]Częstość obsługi: sprawdzanie poziomu co 45 000 km lub co 4 lata (nie wymaga okresowej wymiany oleju).[...]



A wymiana co ok. 40tys. km nie wpływa negatywnie na pracę skrzyni
Pozdro.
  
 
wszystkie dane pochodzą z książki toyota carina e; co do mierzenia poziomu oleju, to też tam pisze, że mierzy się tak, że przez otwór którym się wlewa olej do skrzyni, trzeba wsadzić jakiś patyk i na nim odczytać poziom oleju - poziom winien być nie niższy, niż 5mm poniżej dolnej krawędzi otworu do napełniania.