Do Bigelektron

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Bigelektron mam do Ciebie pytanie. Mam Toyota Yaris D4d 2009r. ostatnio na mrozie odpala trochę ciężej, tak jak przekręcę stacyjkę to ze dwie sekundy ale problem mam taki. Po kilku sekundach auto gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, w zeszłą zimę miałem taką samą sytuację w serwisie Toyoty za drugim razem dopiero powiedzieli że to EGR, ale teraz już nie mam gwarancji. Byłem u mechanika i wymienił filtr paliwa, przedmuchał powietrzem przewody do baku i powiedział, że jak się tak będzie działo dalej to trzeba wypompować paliwo z baku bo tam jest jakiś syf i to dlatego. Kupiłem na stacji jakąś domieszkę do diesla, zatankowałem do pełna i dolałem tego specyfiku. Zrobiłem 100km było OK i teraz znowu auto stoi, odpala na chwilę i gaśnie POMOCY Proszę.
  
 
Teraz to wszyscy maja jaze z paliwem.Po pierwsze napompuj z filtra z pompki recznej paliwo do sloika lub butelki i wystaw na noc na dwor, rano bedziesz wiedzial na czym stoisz .Albo bedzie budyn albo mozna szukac niesprawnosci, inaczej szkoda nerwow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
a może tankowałeś na orlenie?
  
 
Witam,
Wezmę pociągnę trochę paliwa do słoika z baku bo trudno mi się dostać do tej pompki, a auto stoi pod blokiem. Zobaczymy.
  
 
Cytat:
2012-02-05 09:07:27, xerxes pisze:
a może tankowałeś na orlenie?


A jaka roznica gdzie tankowal Schell Statoil Neste i wszystkie w poblizu supermarketow oczywiscie przoduja w kiepskim paliwie ale to zawsze ajent stacji decyduje co kupuje i jak miesza paliwo np arktyczne z letnim i co finalnie z tego wychodzi...najczesciej galareta.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam,
Paliwo jest OK. Auto stoi cały dzień w temperaturze około +1. Odpala i po paru sekundach gaśnie. Czasem odpali na dłużej i nawet pracuje tak długo, aż się nagrzeje silnik. Czy zimny czy ciepły to gaśnie po paru sekundach. Jutro jadę do mechanika podłączy go pod komputer, ale niestety nie jest specjalistą od od diesel
  
 
Mam pytanie do Bigelektron
Problem polega na odpalaniu rav4 rok 2006 2,2DCat jak postoi 3-4 godziny to nie można odpalić trzeba heblować a jak odpali to pali z dotyku filtr wymieniony.I jeszcze jedno jak prysnę samostartu to też odpala bez problemu .Była podpinana pod kompa i komputer nie wykrył żadnej usterki.Bardzo proszę o pomoc jak możesz.