Ważność ubezpieczenia OC po przerejestrowaniu auta.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie,

kupiłem auto, przerejestrowałem po 10 dniach (nowe tablice), czy OC sprzedającego jest nadal ważne przez kolejne 20dni (30 dni z ustawy po zakupie) ?
  
 
Domyślam się, że OC zostało zawarte na starych zasadach, więc cały czas obowiązuje Cię termin 30dni na wypowiedzenie umowy OC niezależnie czy auto przerejestrowałeś.
  
 
zawsze warto zadzwonić do ubezpieczalni i się dowiedzieć
  
 
Cytat:
2012-03-16 20:25:13, RicoSB pisze:
zawsze warto zadzwonić do ubezpieczalni i się dowiedzieć



I to jest najlepsze rozwiązanie!
  
 
OC masz ważne, jak nie chcesz rezygnować z polisy poprzedniego właściciela robisz kalkulacje albo i nie (jesli minie 30 dni, wtedy dopisuja Ci aneks) i jezdzisz na ubezpieczeniu sprzedającego,
  
 
Z tego co pamietam to mieli zmienic pułapke podwojnego OC czyli po zakupie auta OC nie przechodzi juz na nowego właściciela. Chociaz nie wiem czy to się zmieniło czy nadal nowy własciciel musi sam wypowiedziec stare ubezpieczenie zakupione razem z autem jesli nie chce z niego korzystac a wykupic nowe w innej ubezpieczalni.
  
 
Cytat:
2012-08-24 21:58:40, Magik123 pisze:
Z tego co pamietam to mieli zmienic pułapke podwojnego OC czyli po zakupie auta OC nie przechodzi juz na nowego właściciela. Chociaz nie wiem czy to się zmieniło czy nadal nowy własciciel musi sam wypowiedziec stare ubezpieczenie zakupione razem z autem jesli nie chce z niego korzystac a wykupic nowe w innej ubezpieczalni.


Sprawa wygląda tak, iż po skończeniu się umowy OC poprzedniego właściciela ubezpieczyciel automatycznie przedłuża OC na właściciela samochodu (Wylicza on składkę itd.). Jeśli jednak chcemy być ubezpieczeni gdzie indziej to musimy przyjść z kwitkiem nowego OC i pokazać go staremu ubezpieczycielowi i rozwiązać umowę. Wtedy on nalicza nam za tyle dni ile było u niego ubezpieczenie. Ma to niby na celu ochronę klienta by nie było sytuacji, iż nie ma OC. Sam mam taką sytuację, gdyż zakupiłem auto i po skończeniu OC poprzedniego właściciela polisa została bez mojej zgody przepisana na mnie. Powiedzieli mi w PZU, iż muszę im okazać świstek, że mam ubezp. u kogoś innego i wtedy mogę wypowiedzieć umowę. Najdziwniejsze jest to w tym, iż nalicza nam ciągle pieniądze za OC ale nie mamy blankieciku, że go mamy bo np. nie zapłaciliśmy składki.
Oczywiście mogę się mylić ale tak mnie poinformowali w PZU
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Sebatox dnia 2012-08-25 18:47:45 ]