XXV LOB Party - dyskusja - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2012-04-12 18:50:44, PiotrS pisze:
Termin koniec października



może być, melduję się
  
 
A czy Jägermeister wchodzi z nami??
  
 
Ja myślę, że cały plecak .

Prawda jest taka, że delikatnie...

Pamiętam minę Pavla (mój przewodnik) jak kończyłem 3 piwo na Gerlachu to miał nie wąską minę .

Na lodowym się tylko uśmiechał .
Tu na Gerlachu


Macie ochotę się Tam napić piwa?
Patrząc na Lodowy 1 i Łomnicę 2?



[ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2012-04-15 09:32:06 ]
  
 
Czas ucieka, ponownie zapraszam wszystkich do zaprezentowania swoich pomysłów na XXV LP. Sami wiecie najlepiej, co zmienić, co poprawić - piszcie.


proponuję czas na składanie propozycji - max do dnia 30.06.2012

końcowa dyskusja i podjęcie decyzji nt XXV LP - do dnia 15.07.2012


  
 
Tyle było uwag do ostatniego zlotu, a teraz cisza jak makiem zasiał

Póki co mamy jeszcze dużo czasu, ale niestety szybko ten czas będzie uciekał. Jeżeli nie pojawią się żadne propozycje, to kolejny zlot znowu odbędzie się w miejscu i terminie ustalonym przez Vetsów.

Jeżeli komuś wtedy znowu coś nie będzie pasowało, to będzie mógł mieć pretensje tylko do siebie. Jest teraz najlepsza okazja, żeby dać coś od siebie. Szczególnie zachęcam tych, którzy mieli najwięcej uwag przed ostatnim zlotem
 
 
Ja wnioskuję o ogień z dupy
Ma być gruuuubo
  
 
podczas wchodzenia na pewno nie jeden ogien z dupy bedzie i to gruuuby
  
 
zimowy borsk
  
 
Ja poproszę,żeby jesienny był nie wczesniej niż w połowie pazdziernika ,a miejsce może byc nawet na koncu swiata
  
 
Oby nie na przełomie miesięcy (ostatni tydzień m-ca i pierwszy następnego). Niestety "księgowość" jest bezwzględna...
  
 
Cytat:
2012-06-06 14:21:44, admeen pisze:
zimowy borsk



Czemu nie.Tam są fajne tabliczki Ale to zimowy a pytanie jest o jesień.
Jeśli opcja wspinaczkowo-wyciągowa poruszona na ostatnim zlocie jest brana pod uwagę to zostaje do rozważenia tylko koszt noclegu.

Jesienią jest też pięknie w Bieszczadach ale dawno tam nie byłem.
  
 
Jestem za propozycja zorganizowania zlotu na Słowacji i wejściem/wjazdem na Łomnicę.
Jest tyle czasu że kto będzie chciał, może kasę odłożyć na wyjazd.

Niech LOB zaszaleje pod dachem ****
  
 
Cytat:
2012-06-06 22:10:32, mareckiL pisze:
Jesienią jest też pięknie w Bieszczadach ale dawno tam nie byłem.



Nic sie nie zmienilo od wieeeeeelu wielu lat, wiec mozesz przyjac ze jest identycznie Cywilizacja dociera tam z 30 letnim opoznieniem

Ze swojej strony moge zaproponowac Szklarska Porebe, tez jest wyciag praktycznie pod sam szczyt, a dla chetnych 2 wejscie (2h i 3,5h). Na gorze jest bardzo przyzwoite schronisko Szrenica Zachody słońca są mega w Karkonoszach, ale same góry widokowo na pewno są ciekawsze w Tatrach wysokich. Jedno jest pewne, tutaj nawet male dzieci moga spokojnie wejsc z rodzicami, nie jest to taki hardkor jak na Lomnice. Temat na pewno do przedyskutowania. No i nadal jestesmy u siebie. Nie wiem tylko jak w obu przypadkach wyglada sprawa lotniska, ale pewnie jest przegrana
Mała fotogaleria z pobytu w Szklarskiej na Wielkanoc
  
 
nieeee, tylko nie szrenica i uzdrowisko dla emerytów ....
małe nudne i nieciekawe na jedno przejście. Fakt Kamieńczyk jest ciekawy
Karpacz już lepszy ale to jest spacerniak.
Może najpierw ustalmy termin i ile osób będzie z dziećmi, bo wszystkiego w jednym zrobić się nie da.

  
 
Ok
przymierzcie się

http://www.hotel-hubert.sk/en/price-list/

To jest hotel o którym mówiłem, wiem, że drogo ale
jest sporo rzeczy które są w cenie. np. parking, śniadanie i atrakcje hotel itp itd.
W hotelach położonych w miejscowościach dodatkowo trzeba się liczyć z opłatą za parking.
350 zeta za 2 osoby to nie jest zła cena z takim atrakcjami.
Wychodzi około 1100 zł za 3 dni.

Myślę, że ceny da się trochę obniżyć, gdyby była płatność wcześniejsza.

Na zlocie podjęliśmy decyzję, że dzieciaki nocują za kasę klubową.
3-12 lat w przypadku tego miejsca.

Kolejka na Łomnicę
http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=5&idp=4098

Tu trzeba doliczyć koszt parkingu.

Wejście na Łomnicę to 120 euro za osobę dla przewodnika,
tu pewnie zejdziemy do 100 euro.
Przewodnik maks zabiera 3 osoby.

Realne koszty dla 2 osób które wejdą to
nocleg 1100 zeta, 900 zeta dla przewodnika, no pewnie 500 zeta na życie plus koszt dojazdu ale ten koszt zawsze jest!

Co w zamian?

Coś co nie robi się codziennie a tylko kilka razy w życiu.
Czy warto?
Ja nie mam złudzeń wolę to niż leżenie na plaży w Egipcie.
(porównywalne koszty).

Z różnych powodów proponuję termin 4-7 października.

Zdziwi Was to ale jak mam to ogarnąć to chciałbym z WAMI być.
Tym bardziej, że wiem co i jak.
Tydzień wcześniej nie mogę tydzień później też, 2 tygodnie później może być za zimno. 2 tygodnie wcześniej też nie mogę.

Pewnie nie jestem jedynym, który ma te weekendy już zaplanowane co zrobić. U mnie raczej się nie zmieni zbyt poważne rzeczy mam zaplanowane.

Myślcie.
W tym przypadku deklaracje muszą być potwierdzone szybką wpłatą gotówki (pewnie 50% dla hotelu wystarczy to zorganizowana grupa i pewnie pół-hotelu nasze) i mocną deklaracją.
Można też wybrać opcję dla chętnych z osobnym noclegiem ale nie będzie integracji.

aha obojętnie z WAMI (wolałbym z WAMI) czy bez ja tam wejdę w tym roku
  
 
a jak ktos wjedzie kolejka to jeszcze taniej wyjdzie
Cena za przewodnika trochę mnie zaskoczyła, ale generalnie plan super i mam nadzieje, ze taki leszcz jak ja, da rade podejść na Łomnicę
Ile godzin przewiduje szlak na wejście oraz na zejście?
  
 
A jak szybko będziemy iść?

Ja na Gerlach szedłem 11 h
na lodowy na raty 2h 1 dnia, drugiego 10.

Zaczniemy rano, skończymy wieczorem .
  
 
To ja będe głosem tych osób, które muszą patrzeć na budżety domowe a sądzę, że będzie ich sporo.

Koszty nclegi + jedzenie + inne + koszty przejazdu dla
2 osób (mówię tu o parach lub rodzinach) wyjdą
od 3 tys w górę.... (zakładamy, że idą z przewodnikiem)

To jest spory wydatek jak na 3 dniowy wypad.

Wydaje misię, że taki wypad powinien być organizowany nie jako
zlot klubowy a jako dodatkowa dżimprezka.
Ogólnie to powinno się zebrać w osobnym wątku listę potencjalnych
chętnych. Co będzie jak się zapisze 5 osób?

Zlot powinien odbyć się raczej gdzieś w Polsce ze średnim dojazdem
300-400 km dla większości (czyli centralna Polska).

Termin początek września (by cieplej było, świat inaczej wygląda jak jest lato i z dziećmi łatwiej, biegają sobie i się dobrze bawią bez rodziców). Brzydka pogoda, dzieci marudzą, rodzice muszą się nimi zajmować i dżimprezka jest taka sobie.
  
 
Moze marudze, ale to jest klub emeryta albo milosnikow gor ? ...czy klub motoryzacyjny ?
  
 
Robimy zlot dla siebie czy dla dzieci?
Robimy by coś zobaczyć?
Czy znów siedzieć przy ognisku lub wokół grilla? A dzieci będą przy złej pogodzie siedzieć w 4 ścianach zamiast rozwalać hotel lub pluskać się w basenie.
http://www.hotel-hubert.sk/Aktivity/sluzby/150/
Wszystko w cenie. Jest tam miejsce na pogodę i na nie pogodę
dzieci będą zadowolone.
http://www.hotel-hubert.sk/Aktivity/sluzby/151/
Kto widział czarnego łabędzia na żywo?

Jasne rozumiem, że wypad do centralnej polski to koszt około 400 zł za nocleg, zamiast 1100 zł, rozumiem, że aby wejść trzeba dać 100 euro i jeszcze większy koszt dojazdu ale za 120 zeta jest
olt expres lata do Popradu. Na bank ktoś wyjdzie na lotnisko.
Można też razem jechać.
Nikt nie musi wchodzić, można wjechać za mniejszą kasę lub pójść w góry zwykłym szlakiem. 3h i jest się tu ttp://www.sliezskydom.sk/sk. Jak się będzie miało szczęście to można zobaczyć kozicę, świstaka, orła, czy też może niedźwiedzia .

Rozumiem, że koszt jest większy to jest twardy orzech do zgryzienia, można ten pobyt połączyć z innym miejscem (tylko nie w Polsce bo ceny x2) ale naprawdę dostaje się dużo więcej

Pogoda.
Nie porównujcie pogody z końca października tej u nas do tamtego miejsca. To jest inna bajka, wrzesień i pażdzernik trzeba mieć naprawdę wielkiego pecha by trafić na fatalną. Byłem tam 3 razy koniec września i koniec października to jest inna bajka.
Słowacy mają swoje wina a my co?

Widok z Popradu na góry z pod Tesco ceny jak u nas alkohole taniej


Czarnuchy


2100 na każde 100 metrów up temp spada 0,5 stopnia o ile dobrze pamiętam, nich mnie kto poprawi.


Ja myślę, że spokojnie zbierze się 10 osób z klubu.

Admeen "klub emerytowanych omeg",
jakbyś wpadł na zlot byłbyś najmłodszy .

[ wiadomość edytowana przez: PiotrS dnia 2012-06-08 10:58:49 ]