OC w dwóch ratach pytanko

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam pytanko, a widzę że coś się zmieniło w tym roku.
Kupiłem motocykl, z ubezpieczeniem w PZU,

Mija 30 dni, albo i już minęło nie chce mi się sprawdzać.
Czy zakład ubezpieczeniowy "przepiszę" na mnie ubezpieczenie ?(mowa o OC) i do czasu końca ważności mogę jeździć na jego ubezpieczeniu.
Czy wraz ze zmianą właściciela i minięciem 30-tu dni ubezpieczenie przepada?
Mogę iść sobie wykupić gdzie chce ubezpieczenie czy mam iść do PZU i wprowadzić ANEKS do umowy że jest zmiana właściciela.

Poprzedni sprzedający wykupił ubezpieczenie przed lutym 2012 (ponoć to ważne po zmianach które weszły w lutym)

Jutro muszę przedzwonić popytać ale troszkę się zdenerwowałem bo możliwę że zaspałem i 30 dni już minęło. Poprzedni właściciel nie miał cale żniżek, nie chciałbym płacić "jego" składki


[ wiadomość edytowana przez: pdasiek dnia 2012-05-21 15:28:45 ]
  
 
Cytat:
Zakład ubezpieczeniowy ma prawo w takiej sytuacji do podniesienia albo obniżenia składki dla nowego właściciela w zależności od jego historii jazdy (wypadkowości) i innych zmiennych na podstawie których wyznacza wysokość składki.


cytat z strony ekonomia.pl
  
 
mam jeszcze jedno pytanko,
wykupiłem OC na rok czasu, I rate zapłaciłem
II rate powinienem zapłacić do 20 maja,
czy w przypadku nie opłacenia tej raty nie powinienem jeździć?
Czy jest to na zasadzie że mogę jeździć a za jakiś czas dostane upomnienie zapłaty. Szczerze to zgubiłem ten druczek od opłat he, a póki co autko i tak garażuje i nie jeżdże
  
 
dostaniesz upomnienie bo sam nie raz spoznialem sie z rata i nic sie nie stalo umowe i tak podpisujesz na rok
  
 
nie wiem czy do nich dzwonić żeby jeszcze raz przesłali druczek zapłaty czy po prostu czekać, ale chyba zadzwonię żeby nie było żadnych niespodzianek z odsetkami...
  
 
odsetek nie moga naliczyc bo masz juz wyliczona skladke no chyba ze nie masz zamiaru wgl placic to inna gadka
  
 
Cytat:
2012-05-21 16:20:36, bezgranicznieoddany pisze:
odsetek nie moga naliczyc bo masz juz wyliczona skladke no chyba ze nie masz zamiaru wgl placic to inna gadka



Składka jest kalkulowana przy założeniu, że będzie terminowo opłacana - brak opłaty w terminie = odsetki. Za parę dni nikt tego nie policzy bo się nie opłaca ale jak będzie to przechodzić w tygodnie to już co innego.

Jak polisa była wykupiona przed lutym br. to jej obsługa idzie na starych zasadach - jak w ciągu 30 dni od kupna nie wypowiesz OC to składka jest kalkulowana wg. Twoich zniżek.


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2012-05-21 17:33:18 ]