Euro 2012 w stolicy - będzie wstyd...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Obawiam się ogromnej kompromitacji jaka będzie podczas euro 2012. Drogi dojazdowe w Warszawie w fatalnym stanie, zakorkowane w godzinach "pozaszczytowych", śródmieście rozkopane, główne ulice w centrum pozamykane. Remont trasy toruńskiej nie skończony a ruch ograniczany do jednego pasa. I co tu powiedzieć przyjezdnym/znajomym z zagranicy?

A jak sprawa wygląda w innych miastach?

PS.
Ciekawe dlaczego koncert Metallicy będzie na Bemowie a nie np. na stadionie narodowym czy stadionie Legii??
  
 
Na Śląsku jest OK, ale u nas nie ma euro
A tak poza tym, to jak kibice będą wracać z Ukrainy, to docenią nasze drogi

Pozdr.
  
 
ja się specjalnie wynoszę ze stolicy na cały czerwiec, więc EURO mi nie straszne
A remonty w Warszawie - to porażka na całej linii. Chociaż z Łazienkowską mnie zaskoczyli - skończyli przed czasem
  
 
robertkaluza - co Ty gadasz

Zapraszam do Katowic jadąc przez Kostuchnę

7km drogi remontu na trasie szybkiego ruchu, 2 km w mieście... 15 km można robić w godzinę.
  
 
To ja mam pytanie - w czwartek muszę do Wawy. Jadę przez Łowicz i muszę się dostać na Domaniewską. Będą jakieś problemy ?
Wygodniej tam się dostać jadąc przez Janki czy właśnie przez Łowicz ?
  
 
Cytat:
2012-05-08 18:20:07, DeeJay pisze:
To ja mam pytanie - w czwartek muszę do Wawy. Jadę przez Łowicz i muszę się dostać na Domaniewską. Będą jakieś problemy ? Wygodniej tam się dostać jadąc przez Janki czy właśnie przez Łowicz ?



Jedź przez Janki, bo przez Łowicz wpadasz do W-wy "poznańska", a tunele na Dźwigowej dalej robią, więc albo trzeba objechać w korku do trasy AK i ronda przy Zachodnim, albo kombinować przez Piastów/Gołąbki/Ursus - jak nie znasz okolicy, to mozna się pogubić (bo też remonty/budowy ).
  
 
Cytat:
2012-05-08 23:00:35, pyrekcb pisze:
Jedź przez Janki



Potwierdzam
  
 
Nie bój żaby.. Wstydu nie będzie.
Większość kibiców przyleci na nowy, nowoczesny, ładny terminal Okęcie, wsiądzie na nowoczesnym, ładnym dworcu PKP Okęcie i wysiądzie na wyremontowanym, ładnym, nowoczesnym dworcu PKP W-wa stadion przy supernowoczesnym Stadionie Narodowym.

My Polacy mamy tendencje do chronicznego niezadowolenia i narzekania, ale mało kto wie, że podczas mistrzostw Europy w Austrii, wiele inwestycji było zapinanych na ostatnią chwilę (w tym dworce na przykład), a parkingi wokół stadionów stanowiły ledwo ubite klepiska...

[ wiadomość edytowana przez: -JACO- dnia 2012-05-09 08:53:50 ]
  
 
Cytat:
2012-05-09 08:50:34, -JACO- pisze:
Nie bój żaby.. Wstydu nie będzie. Większość kibiców przyleci na nowy, nowoczesny, ładny terminal Okęcie, wsiądzie na nowoczesnym, ładnym dworcu PKP Okęcie



Ministra () Mucha jeszcze nie wie, a Ty wiesz?


Cytat:
i wysiądzie na wyremontowanym, ładnym, nowoczesnym dworcu PKP W-wa stadion przy supernowoczesnym Stadionie Narodowym.




Tylko nie daj Panie Boże, żeby się na Ochotę lub Zachodni zaplątali, bo pomyślą, że już ich wywieźli na Ukrainę....






Cytat:
My Polacy mamy tendencje do chronicznego niezadowolenia i narzekania, ale...




O Jacuś, Jacuś - przejedź się Jerozolimskimi za Węzłem Łopuszańska w kierunku Pruszkowa, przejedź się przez Gołąbki, Ursus, Piastów (moje trasy, więc o tym piszę) - syf, kiła i mogiła.
  
 
A jak przejazd z Rawy do Janek ?
Dalej cały plac budowy ?
  
 
NIestety...
  
 
No to chyba wyjadę przed 5 rano
  
 
Pyrek... na Boga... z tego co pamiętam, to jesteś od urodzenia Warszawiakiem... dobrze pamiętasz jak wyglądały drogi i infrastruktura w Warszawie, 20 lat temu... Od tamtej pory powstała trasa Siekierkowska, most Północny, most Świętokrzyski, wyremontowano większą część ulic w Warszawie, wyremontowano dworzec Centralny, Powiśle, Stadion, na ukończeniu jest Okęcie, oddano piękny nowy terminal lotniczy na Okęciu, na ukończeniu jest lotnisko w Modlinie, pięknie wyremontowano Krakowskie Przedmieście, powstało świetne Centrum Kopernika, muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum Chopina, trochę ścieżek rowerowych, wymieniono całą flotę autobusów na nowiuteńkie Solarisy, uruchomiono nowoczesne pociągi podmiejskie, parkingi P&R, wyremontowano Pałac i ogród w Wilanowie, opanowano złodziejstwo i rozboje itd. itp... Biorąc pod uwagę cechy własne Polaków i kilkudziesięcioletnie skażenie komunizmem DOKONALIŚMY KROKU SIEDMIOMILOWEGO/CYWILIZACYJNEGO !!!!!!

TEN KRAJ NIGDY W SWOJEJ HISTORII NIE BYŁ TAK BLISKO Europy zachodniej pod względem ogólnie pojętego rozwoju !!! To jest Fakt, którego nikt, kto miał przyjemność wyjechać za granicę 20 lat temu i dzisiaj, nie podważy...

Nadal wiele można ulepszyć, poprawić... ale czasem też trzeba się cieszyć tym, co mamy tu i teraz.
Mnie się w Polsce, a zwłaszcza w Warszawie podoba, a wyjazd za granicę nie przyprawia mnie już o palpitację serca.
Nie mam już wrażenia skoku/szoku cywilizacyjnego przejeżdżając przez Świecko czy Zgorzelec.

KO KO KO Euro Spoko
  
 
Ko ko ko, **uj ci w oko

A na poważnie - wszyscy się zastanawiają co sobie pomyślą kibice, którzy przyjadą do Polski po raz pierwszy i jakiego szoku doznają, czy też nie doznają. Tak naprawdę mam do głęboko w nosie. Myślę, że mogą być zdziwieni jedynie na plus, bo jak pisze Jaco, Warszawa w ostatnich latach (przynajmniej miejscami) zaczyna przypominać kraje zachodnie i to bardzo cieszy.

Najważniejsze co możemy z tych mistrzostw wynieść my sami to sposób myślenia o własnym kraju i o przestrzeni w jakiej żyjemy. Co raz więcej osób np. zaczyna zwracać uwagę jak bardzo reklamy zewnętrzne (które są już prawie wszędzie) szpecą nasze miasta, jak miasto jest nieudolne w walce z nielegalnie stawianymi reklamami (Marszałkowska/Świętokrzyska, czy przy stadionie Gwardii - każde miasto ma własne przykłady), czy chociażby samochodami parkującymi dosłownie wszędzie, rozjeżdżającymi trawniki i chodniki, które dzięki temu właśnie wyglądają jak wyglądają. Mnie np. cholernie irytuje jak jadę nowiuteńkim Solarisem ze "śródziemnomorską klimatyzacją", która jest, ale nie działa bo prywatnemu przewoźnikowi bardziej opłaca się zapłacić karę niż pokryć dodatkowe koszty paliwa. Denerwują mnie szmaty reklamowe na wieżowcach i mostach, nieudolne remonty PKP (oprócz Warszawy-Stadion) i cały zatwardziały niedasizm. Dopiero na samym końcu myślę o tej zamkniętej Marszałkowskiej, cały czas niedokończonej Toruńskiej, czy opóźnieniach na A2. Warszawa robi co może i zmienia się na lepsze. Również komunikajcją miejską jeździ się coraz lepiej i sam z niej często korzystam, bo jest co raz częściej szybsza od samochodu i mogę na niej polegać czasowo, co jest dla mnie bardzo ważne. A samochodem jeżdżę sobie do sklepu, na działkę i w niedzielę, od święta!
  
 
Cytat:
Również komunikajcją miejską jeździ się coraz lepiej i sam z niej często korzystam, bo jest co raz częściej szybsza od samochodu i mogę na niej polegać czasowo, co jest dla mnie bardzo ważne. A samochodem jeżdżę sobie do sklepu, na działkę i w niedzielę, od święta!



Mogę napisać to samo.
Przez 4 lata Espero przejechało 82 tysiące km.
  
 
Cytat:
2012-05-09 19:48:34, -JACO- pisze:
(...) dobrze pamiętasz jak wyglądały drogi i infrastruktura w Warszawie, 20 lat temu... Od tamtej pory powstała (...)



"Dziś, gdy tyle dobrego mówi się o nas, szczególnie u nas, nadszedł chyba wreszcie czas, by powiedzieć sobie całą prawdę o doganianiu światowej czołówki. A prawda ta wygląda następująco: My nikogo nie gonimy! To po prostu oni przed nami uciekają!"

Stanisław Tym
  
 
KO KO KO, dopier...ą nam WYSOKO

Cytat:
2012-05-10 09:25:50, Skorupa-S1 pisze:
"Dziś, gdy tyle dobrego mówi się o nas, szczególnie u nas, nadszedł chyba wreszcie czas, by powiedzieć sobie całą prawdę o doganianiu światowej czołówki. A prawda ta wygląda następująco: My nikogo nie gonimy! To po prostu oni przed nami uciekają!" Stanisław Tym



...ale biegną co raz wolniej


W całej rozciągłości zgadzam się z tym co napisał QLogic.
Mentalność zmienia się najwolniej.
Na szczęście, jak pisał klasyk , "Byt określa świadomość", więc i tu POWOLI widać zmiany.

U mnie, na osiedlu zdarza się wieśniak, który zostawia buty na klatce schodowej, drugi parkuje na trawie albo prawie na środku wjazdu do garażu.
Z drugiej strony są ludzie, którzy na swój koszt zagospodarowali i dbają o kawałek zieleni we wspólnym ogródku, w patio budynku.
Jest też pan architekt, który potrafi wyjść z workiem na śmieci i posprzątać wspólny teren wokół klatki schodowej...

  
 
Cytat:
2012-05-10 09:25:50, Skorupa-S1 pisze:
"Dziś, gdy tyle dobrego mówi się o nas, szczególnie u nas, nadszedł chyba wreszcie czas, by powiedzieć sobie całą prawdę o doganianiu światowej czołówki. A prawda ta wygląda następująco: My nikogo nie gonimy! To po prostu oni przed nami uciekają!" Stanisław Tym



Tak, tylko wg. ekonomistów i innych mądrych ludzi porównywanie się z zachodem jest totalnie bezcelowe. Możemy się porównywać np. z Francją, ale tą z lat 70tych

Podobno gospodarczo wśród najbliższych nam państw mamy Turcję i kraje europy środkowej i to z nimi powinniśmy się porównywać.

Czemu tak wogóle nikt nie porównuje Polski do Gruzji, Czeczenii itp? wtedy byśmy patrzyli na nasz kraj bardziej optymistycznie

Pozdr.
  
 
Bo trzeba równać w górę!
  
 
Ale jedno trzeba przyznać - na trasie do Janek z Rawy praca wre
Malowanie mostu i 20 km dalej JEDEN koleś aktywnie opierający się o poziomicę...