Skrzynia 5-biegowa z poloneza do 2101/2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy skrzynia biegow od poloneza pasuje do 2107?
  
 
Pasuje, trzeba jedynie lekko przerobić wnęke w podłodze na komin od lewarka zmiany biegów
  
 
Witam! Zmieniałem skrzynie w swojej siódemce na skrzynie od poloneza, pasuje całkiem fajnie rzeczy które trzeba zamienic to obudowa sprzęgła która idealnie pasuje do skrzyni poloneza,wyciąć niestety większy otwór w podłodze ładzianki ( troszeczke podgiąć dzwignie wybieraka biegów (bo przy wstecznym włącza ogrzewanie tylnej szyby) oraz dorobić mocowanie rury tłumika do skrzyni(łada to ma ,a polonez niestety nie)ogólnie to wszysko fajnie chodzi,szybkościomierz oszukuje o jakieś 8 km,i skrzynia poloneza jest zdecydowanie głośniejsza od ładowskiej.Pozdrawiam i powodzenia w przeróbkach
 
 
a w czym taka skrzynka jest lepsza od ladowskiej?
  
 
Ma 5 biegów,a nie 4 w 2107 bodajże do drugiej połowy 1991 roku nie było 5,a oryginalną cięzko dostać.
pzdr Grzesiek
  
 
ma 5 biegów do Lady 2107 5 biegowa jest trudna do zdobycia
  
 
ma może tylko jedną przewage nad skrzynią łady,ma silniejsza 1,2i 3 co daje się odczuć podczas ruszania szczególnie na śliskiej nawierzchni i ruszaniu z przyczepą.Pozdrawiam Zbicho Białystok
 
 
slyszalem opinie, ze piatka z polaroida jest troche wolowata. nie wiem czy to prawda bo nie mialem okazji sprawdzic.
  
 
Hmm,napewno nie ma silniejszej 2.Jeździłem polonezem sąsiada(1.6 gsi) i musiałem sprawdzać czy ja przez przypadek 4 nie wrzuciłem bo wyraźnie czułem,że moja 2107 lepiej się zbierała niż polder
Grzesiek
  
 
aczkolwiek duza zaleta jest to, ze przy 110 km/h silnik pracuje ciszej
  
 
Przy licznikowych 110km/h przy silniku 1500 u mnie jest ok.4 tys obrotów.Gdy z taką prędkością jadę na trasie bez przyspieszania,tylko spokojny cruising to odgłos silnika jest naprawdę znośny(szczególnie po wymianie wydechu i ostanio uszczelek pod kolektorem zmiana jest naprawdę zauważalna).
Grzesiek
  
 
hm... poloneza niema co równać do ładyja na niego nawet bym się nie przesiadł,brakuje mu życia)
 
 
A ja zdobyłem V skrzynię od 2107 do mojej Nivki!! Ale niestety nie mam czasu jej przełożyć i nie wiem kiedy będę miał
  
 
A ja mam podobny problem ze stykami. Wiem ze to chwila ale jak mam troche czasu to wypadaja wieksze awarie
  
 
Może oriętuje sie ktoś czy poza obudową sprzeła czymś się różni i czy pasuje jakby zmienić tylko obudowe?
  
 
Engine 2103=Engine 2107
Skoro do 07 pakuja skrzynie od poldasa, to do 2103 tym bardziej pasuje
Nie wiem tylko co z reszta przelozenia-most, wal. Ale skoro do 07 pakuja, to do 2103 tym bardziej mozna wpakowac, chocby przez to ze nie ma przy skrzyni przelacznikow, wewnatrz, tak jak w 07.
Popytaj tych co maja to u siebie.
A swoja droga ktos wie czy mosty od skrzyn 4 i 5 biegowych sie roznia bardzo, pod wzgledem przelozenia?
  
 
wszystkie mosty mają te same przełożenia i wynoszą 4,1 natomiast most do 2104 ma przełożenie4,3 jest wolniejszy ,a co do skrzyni od poldka to wkładaj śmiało ,sam mam i nawet nieźle się spisuje ,tylko toche głośniejsza
  
 
nie zupełnie wszystkie mosty mają takiesame przełożenia bo silnik 1500 ma inne i 1300 inne
  
 
nie wiem jak sytuacja wygląda ze starszymi modelami ,natomiast od 87 roku wszystkie modele mostów są zunifikowane,wyjątkiem jest most od 2104
  
 
a to sorry nigdy nie mialem tak mlodego auta to nie zabardzo wiem