Czujnik temperatury oleju 115C

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam sie gdzie wpakować takowy czujnik.
W poldolocie nie ma problemu bo sie go wrzuca w podstawę filtra oleju. Fiatowski obieg oleju jest troche inny.
Początkowo chciałem go wkręcić w okolicach dna miski. Nie podoba mi sie jednak posiadanie tak nisko czegoś wystajacego z miski. Jeśłi sie w coś trafi to miska wegnie się, ale ma szanse ześliznąć. Jeśli wystaje taki guz to moze być wyrwany z bebechami. I koniec jazdy...
Nie wyczaiłem kanału, w który można by było taki wkręcić (jak w 126p na przykład)
Zastanawiam sie czy nie wkręcić czujnika tuż pod kołnierzem miski. Będzie bezpieczny. Nie będzie co prawda zanurzony w oleju ale rozbryzg ogólny który tam panuje powinien przenieść temperaturę na czujnik i wspawaną nakrętkę. Bo pewnie temperatura w skrzyni korbowej jest zbliżona do temp. oleju?

Co sądzicie o takim pomyśle?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2012-09-24 22:59:06, OLO pisze:
Zastanawiam sie gdzie wpakować takowy czujnik. W poldolocie nie ma problemu bo sie go wrzuca w podstawę filtra oleju. Fiatowski obieg oleju jest troche inny. Początkowo chciałem go wkręcić w okolicach dna miski. Nie podoba mi sie jednak posiadanie tak nisko czegoś wystajacego z miski. Jeśłi sie w coś trafi to miska wegnie się, ale ma szanse ześliznąć. Jeśli wystaje taki guz to moze być wyrwany z bebechami. I koniec jazdy... Nie wyczaiłem kanału, w który można by było taki wkręcić (jak w 126p na przykład) Zastanawiam sie czy nie wkręcić czujnika tuż pod kołnierzem miski. Będzie bezpieczny. Nie będzie co prawda zanurzony w oleju ale rozbryzg ogólny który tam panuje powinien przenieść temperaturę na czujnik i wspawaną nakrętkę. Bo pewnie temperatura w skrzyni korbowej jest zbliżona do temp. oleju? Co sądzicie o takim pomyśle?


Nie lepiej gdzieś z boku michy jak najniżej,tak żeby był w oleju?
Miejsca jest dość sporo od str altka
  
 
Najfajniej by bylo, ale boje się przypadku zaczepienia o coś. Za sankami też nie chce umieszczać.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
To wstaw z tyłu miski na dole, wtedy nie zahaczysz
  
 
Obczaję miejsce.
A co sądzicie o tym pomiarze pod kołnierzem miski?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Ja u siebie mam z boku, i jako że odpuściłem start w camel trophy to czujnik wciąż jest na swoim miejscu.
  
 
Masz może foto?
Wspawana nakrętka i wkręcony czujnik jak rozumiem.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Dokładnie, czujnik wkręcony w wspawaną nakrętkę.
Zdjęcia niestety nie mam.
  
 
Czujnik musi byc w misce i poniżej lustra oleju.
  
 
Zrób tak jak przedmówcy,ja w Kasztanie mialem kiedyś zrobiony dokładnie tak samo z boku miski,i nic nidy się nie urwało