[C20NE] wymiana uszczelki miski olejowej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Nadszedł czas na wymianę uszczelki miski olejowej - wcześniej lekko się pociło, teraz niestety daje olejem po silniku Poszperałem po forum, ale posty są głównie o C30SE, a to jednak co innego, więc mam kilka pytań nim podejmę decyzję czy oddać do warsztatu (trochę skubańce sobie liczą) czy powalczyć samemu w weekendowy wieczór
- czy trzeba ściągać sanie, by zdjąć miskę?
- czy uszczelkę zakładać samą czy z silikonem? jeśli z to z którym najlepiej?
- jak mocno dokręcić śrubki?

  
 
ad 1.
teoretycznie tak, praktycznie możesz odkręcić miskę, podnieść trochę silnik i wtedy kombinować, powinno się udać

ad.2
dobra uszczelka + środek uszczelniający

PS. instrukcja mówi o naniesieniu środka uszczelniającego (np. Opel 15 03 294) na miejsce styku z kadłubem pokrywy tylnego łożyska wału korbowego oraz pokrywy napędu rozrządu plus dodatkowo cienko na powierzchnię kadłuba w miejscu przylegania miski olejowej. Następnie uszczelka na kadłub. Miejsca styku el. uszczelek wypełnić środkiem uszczelniającym i dopiero na to kłaść miskę.

ad.3
śruby ze środkiem przeciw odkręceniu i na 5 Nm
  
 
Fatboy ostatnio Kolega chwalił sobie jakiś silikon elringa. Miskę złapał tylko na to bez uszczelki i nawet nie cieknie :o
  
 
odkrecanie sani brzmi poważnie, ale czy tak do końca jest? Może to tylko odkręcenie kilku śrub i np. sanie się obniżają, dzięki czemu mamy możliwość swobodnego manewrowania miską? w ogóle trzeba podnosić cały przód by ruszać sanie, czy może stać samochód na kołach?
  
 
Po pierwsze zależy jaką masz miskę, ale zapewne blaszaną.
Uszczelka składa się z dwóch pasków gumy połączonych na zewnątrz. W środek uszczelki wchodzi blacha odbioru oleju.
Coś takiego:
Aukcja
Więc nie wiem czy silikon wystarczy zamiast uszczelki. Myślę, że nie zaszkodzi zrobić uszczelkę + silikon
  
 
Cytat:
2012-06-27 07:35:35, ilku pisze:
Po pierwsze zależy jaką masz miskę, ale zapewne blaszaną.


tylko co zalezy? czy trzeba ściągać sanie? czy tylko rodzaj uszczelki? Oma jest z '92 i z tego co wyczytałem na aukcji, to powinna być ta uszczelka

Cytat:
2012-06-27 07:35:35, ilku pisze:
Więc nie wiem czy silikon wystarczy zamiast uszczelki. Myślę, że nie zaszkodzi zrobić uszczelkę + silikon



Zdecydowanie chcę dać uszczelkę + czerwony silikon np. Elringa

No i jak w ogóle wygląda sprawa ze ściąganiem sani? (jak w poście poniżej pytałem)
  
 
nie baw się w jakiś tam silikon bierz od razu Dirko, sprawdzone w wielu sytuacjach i się naprawdę sprawdza
  
 
a tak swoja droga, to po co jest ta blaszka w uszczelce?
W sklepie mowia zeby kupic zwykla uszczelke bez tej blaszki dodac silikonu i bedzie w porzadku. Roznica w cenie tez jest 19,2 bez blaszki do 86 z blaszka. Co radzicie?

a za wymiane uszczelki krzycza srednio 200zł...
  
 
w C20NE nie odkręcałem żadnych sań itd, wymanewrujesz misą bez problemu, sylikon dałem tylko przy czujniku a reszta to sama uszczelka bez żadnego dodatku a zamiast wydawać 2stówy na robotę kup czteropak i wymień sam więcej piwa nie kupuj bo nie zdążysz wypić bo się robota skończy
  
 
w weekend bede dzialał, postaram się zrobic fotorelacje i wrzucic do porad
Bardzo mnie ucieszyło, że da radę wyjąć miskę bez podnoszenia silnika czy odkręcania sań