Oleje z TESCO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Jestem teraz w opcji nauki o olejach maści wszelakiej. Śledzę fora dotyczące odwiecznego pytania "Jaki olej do...."
Co rusz w wypowiedziach forumowiczów pojawia się nieśmiertelne sformułowanie "olejów z Tesco" o jakże negatywnym zabarwieniu uczuciowym.
Nasunęło mi się w związku z tym pytanie dotyczące powyższego.
Czym różni się np 1 litr Mobil 1 z Tesco od Mobil 1 kupionego w sklepie motoryzacyjnym lub hurtowni? Nie mam na myśli oczywiście ceny, ale skład i jakość..
Pozdro
Zupper
  
 
myślę, że szkoda czasu - bo bez badania próbek będą tylko opinie "na ucho" i "na oko" - dzwoń do MEGA3 i dostaniesz dobry towar w dobrej cenie, do tego dobrze dobrany do potrzeb

  
 
Teoretycznie oleje z marketu nie powinny się niczym różnić od tych sprzedawanych w hurtowniach czy specjalistycznych sklepach. Jeżeli data ważności jest ok, to olej powinien być dobry.

Tyle że... no właśnie Mam opory przed kupowaniem w marketach oleju, baterii, opon (pomijając brak interesujących mnie rozmiarów ). Ogólnie w Tesco do auta kupuję jedynie płyn do spryskiwaczy i śmierdziuszka do kabiny

Tak jak napisał 7gsi - zamiast kombinować zwróć się po prostu do Megiego, to sprawdzone źródło
 
 
Poza tym jakoś nigdy nie widzialem w hipermarketach olejow markowych w dobrej cenie by byly warte kupna
  
 
Castrol

Jak komuś specyfikacja pasuje.
  
 
Czyli po za ogólną niechęcią niczym nie udokumentowaną w realu nie ma większych róznic.
  
 
Zupper, ależ u nas nie ma niechęci, przecież to są tylko subiektywne opinie.
Jeżeli tu jest CASTROL i tu jest CASTROL to po co przepłacać, skoro nie widać różnicy.
Chyba że to jest CASTROL - dla TESCO

Bardziej rozumiałbym twoje pytanie, gdybyś pytał np. o marki robione typowo dla marketów np. W5 dla Lidla.
  
 
co prawda w hipermarkecie oleju nie kupowałem bo przeważnie ceny są podobne, natomiast na ALLEGRO oleje z Niemiec kupowałem i sobie chwale, taniej o około 40zł na bańce a różnicy nie widzę poza szprachaniem na opakowaniu
  
 
A ja mam negatywne doznania z olejem kupionym w hipermarkecie. Od tego zaczęły się moje problemy z silnikiem. Kupiłem Mobil 1 w Carrefour - cena była przystępna i po około miesiącu zaczął ów olej wyciekać z - nieszczęsnych dla Omeg B FL - pokryw. Później dalszy ciąg "przygód" z silnikiem, jednak to nie jest temat o tym. Zraziłem się raz i już więcej przenigdy nie będę kupował w hipermarketach oleju silnikowego. Nie wiem czy jakąś inną specyfikacje mają czy też zaniżoną do podanej - nie polecam!!!

Tyle w temacie ....
  
 
Cytat:
2012-06-20 20:35:52, IndiGen pisze:
A ja mam negatywne doznania z olejem kupionym w hipermarkecie. Od tego zaczęły się moje problemy z silnikiem. Kupiłem Mobil 1 w Carrefour - cena była przystępna i po około miesiącu zaczął ów olej wyciekać z - nieszczęsnych dla Omeg B FL - pokryw. Później dalszy ciąg "przygód" z silnikiem, jednak to nie jest temat o tym. Zraziłem się raz i już więcej przenigdy nie będę kupował w hipermarketach oleju silnikowego. Nie wiem czy jakąś inną specyfikacje mają czy też zaniżoną do podanej - nie polecam!!! Tyle w temacie ....



Dobre
Pewnie rozcieńczają z ropą w tym niedobrym Carrefour