[MKVII]-poduszka podłączenie, jakie bieguny?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wymieniłem sobie kierownicę, bo stara "rozsypywała się". Nie zwróciłem uwagi jak był włączony żółty wtyk z poduszki a na nieszczęście wchodzi w 2-ch pozycjach tj. normalnie i po obróceniu o 180st także. Czy ma to jakieś znaczenie? . Zarówno przy jednym jak i 2-im położeniu wtyku przestaje migać kontrolka poduszki, co by mogło sugerować że w obydwu położeniach jest ok.?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  
 
Jeśli miałoby to jakieś znaczenie to wtyczka byłaby tak skonstruowana, żeby nie dało się inaczej wpiąć
  
 
Cytat:
2012-08-24 15:42:03, Pele19m pisze:
Jeśli miałoby to jakieś znaczenie to wtyczka byłaby tak skonstruowana, żeby nie dało się inaczej wpiąć


Tak też myślałem ale w jednym z postów przeczytałem, aby zwrócić uwagę na położenie wtyku i trochę spanikowałem. Dzieki fest za podpowiedź, mam nadzieje że się nie mylisz
  
 
Ja popełniłem ten sam błąd u siebie...
skoro test poduszek jest ok i nie miga kontrolka to powinno być dobrze, nie miałem jeszcze okazji (i nie mam zamiaru próbować ) sprawdzić czy poduszka działa...
  
 
Gdzieś czytałem, że wybuch poduchy jest inicjowany zmiennym napięciem, wtedy z definicji nie ma znaczenia "biegunowość", tylko skąd niby te zmienne miało by się brać?, jeżeli "elektrownią" jest tutaj akumulator .
  
 
Cytat:
2012-08-25 09:06:08, sambor2 pisze:
Gdzieś czytałem, że wybuch poduchy jest inicjowany zmiennym napięciem, wtedy z definicji nie ma znaczenia "biegunowość", tylko skąd niby te zmienne miało by się brać?, jeżeli "elektrownią" jest tutaj akumulator .

Jest coś takiego jak przetwornik napięcią min w Xenonie
  
 
Ale te przetwornice służą do zasilania głównie 230V, jakby ktoś chciał się ogolić w essie . Natomiast do poduchy musiałaby być na wyposażeniu a nie dodatkowa przetwornica
  
 
Prosta sprawa - trzeba jechać na złom po 2 poduchy i sprawdzić czy ma takieś znaczenie gdzie podłączymy +, a gdzie minus
  
 
Cytat:
2012-08-25 09:21:12, sambor2 pisze:
Ale te przetwornice służą do zasilania głównie 230V, jakby ktoś chciał się ogolić w essie . Natomiast do poduchy musiałaby być na wyposażeniu a nie dodatkowa przetwornica


W xenonie nie masz 230
Tam jest ok 5 kV
  
 
Cytat:
2012-08-25 09:23:56, Pele19m pisze:
Prosta sprawa - trzeba jechać na złom po 2 poduchy


Jeżeli trafisz na "szanujący się szrot" poduchy nie kupisz, zakaz sprzedaży!!!