Problem z kontrolkami RAV 4 II 2005r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich na forum. Posiadam RAVke II z 2005 roku z silnikiem 2,0D 116KM. Mam następujący problem z kontrolkami. Podczas odpalania wszystkie kontrolki zapalają się i gasną prawidłowo. Natomiast ostatnio zauważyłem jadąc w nocy, że dwie kontrolki (sygnalizacji poślizgu) i (układu stabilizacji toru jazdy i układu kontroli napędu) słabo żarzą się i jest to tylko widoczne w nocy (w dzień pewnie też ,ale jest zbyt jasno by to dostrzec). Co może być przyczyną? Czy u innych użytkowników też występuje ten problem?
  
 
Cytat:
2012-07-10 19:04:47, bartii3000 pisze:
Witam wszystkich na forum. Posiadam RAVke II z 2005 roku z silnikiem 2,0D 116KM. Mam następujący problem z kontrolkami. Podczas odpalania wszystkie kontrolki zapalają się i gasną prawidłowo. Natomiast ostatnio zauważyłem jadąc w nocy, że dwie kontrolki (sygnalizacji poślizgu) i (układu stabilizacji toru jazdy i układu kontroli napędu) słabo żarzą się i jest to tylko widoczne w nocy (w dzień pewnie też ,ale jest zbyt jasno by to dostrzec). Co może być przyczyną? Czy u innych użytkowników też występuje ten problem?


Np zawilgocony zazieleniony skorodowany grzebien wtyczki na modulatorze , a w konsekwencji zdychajacy komputer....
lub da desce cos je podswietla.
Najprosciej wypiac wtyczke z modulatora i sprawdzic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Zdychający komputer...? tzn, który komputer? Pokładowy ?
  
 
Cytat:
2012-07-11 22:59:34, bartii3000 pisze:
Zdychający komputer...? tzn, który komputer? Pokładowy ?


Jaki pokladowy ...nie jestesmy na statku
ABSu ten ktory obsluguje te kontrolki ktore zarza.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ja przyznam, że jestem zielony jeżeli chodzi o elektrykę. A powiedz mi jeszcze gdzie znajdę ten cały modulator ? W którym miejscu ?