Nowy nabytek łada 111-pierwsze wrażenia i kilka pytań.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po wielu latach kupiłem samochód marzeń mojego dzieciństwa.Tylko łada miała być i jest.Model 111 bo taka się trafiła,choć miała być 2107 lub Samara.Na co dzień mam współczesny wóz i teraz mogę porównać.Na plus trzeba zaliczyć cichy i elastyczny silnik,bardzo dobre zawieszenie na nierównościach i neutralna charakterystyka prowadzenia.Sporo miejsca z przodu i wielki bagażnik.Sylwetka mi się podoba,szczególnie z przodu nie ma wrażenia,że to przestarzały wóz.Przy setce obroty na piątym biegu to zaledwie 2,5 tys.Bardzo miła welurowa tapicerka(wersja z Niemiec).
Wady to oczywiście brak wspomagania (szczególnie na postoju),głośna dmuchawa w kabinie,z tyłu mało miejsca na nogi i za bardzo pionowe oparcie.Sprzęgło dość nerwowo bierze i największa wada to celowanie lewarkiem w bieg drugi i czwarty.Nie działa zegarek i zdalne otwieranie tylnej klapy.Elektryka powoli opuszcza i podnosi szyby.Przebieg elektroniczny 100 tys.km.,silnik suchutki.Najbardziej mnie zadziwił bagnet do sprawdzenia oleju w skrzyni biegów.Generalnie samochód lepszy niż się spodziewałem.
  
 

a co z bagnetem, bo nie kojarzę abym miał jakieś kłopoty ze sprawdzeniem stanu oleju.

po trasie moskwa- piter przy pełnym załadunku około 6 litrów mi spalanie wychodziło.
  
 
Nie ma żadnego problemu ze sprawdzeniem oleju w skrzyni za pomocą bagnetu.Nie mogę jedynie rozłożyć tylnego oparcia kanapy.Bolce się nie wciskają a ciągnąc w górę zostają w dłoni.I czujnik temperatury w podsufitce hałasuje.Rozebrałem go a tam kręci się wiatraczek.Można wyjąć wtyczkę ale nie wiem czy to dobra metoda.
  
 
Wiatraczek który nadmucha świeże powietrze na czujnik temperatury? Szook
  
 
Stary patent jak świat.
  
 
prawidłowo, jak inaczej dostarczysz aktualna informacje o temperaturze do czujnika.
tomek przesmaruj oliwką maszynową, a jak nie pomoże to daj znac , nowe nie są drogie.
  
 
Ja to wiem po co to i dlaczego, ale nie wszyscy to stosują.
  
 
Mam pytanie czy przy otwartych drzwiach można wyłączyć oświetlenie na podsufitce.Są dwa położenia lampki i na obu się pali.