Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2013 - Strona 135

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
4dk0 ... a jak myslisz, dlaczego o nim wspomnialem

Jak nie bedzie w Kapie to wiadomo z kad go wezme (nie od ciebie ale wiesz o co mi chodzi )
  
 
jeszcze na koniec moje propozycje co do specjalnych w 1:43 (a więc bez autobusów)

  
 
Kolejne bardzo ciekawe zestawienie tego , co powinno wyjść w kolekcji . Według mnie zawarłeś tutaj te najważniejsze , które powinny się ukazać .
Świetnie by było , gdyby chociaż 40 % z tego się ukazało .
Pozdrawiam ,
Piotrek .
  
 
A co do Traktorów to takie bym chciał:









  
 
Stachu i Cichy bardzo dobre zestawienie modeli ktore powinny sie ukazac w KAP!!

Teraz czekajmy na sroczke moze sie do tego odniesie.
Mam taka cicha nadzieje ze dzisaj sie do nas odezwie.
pozdrawiam





Dorzucilbym jeszcze te do wydania specjalnego
  
 
Koledzy wszystkie propozycje są super. Prześlijcie te zestawienia do DEA proszę Was o to. Niech oni coś z tym zrobią. To oni powinni do nas się dostosować jeżeli chcą utrzymać się na rynku w kryzysie
  
 
Jeśli chodzi o propozycje specjalne to połowa z nich np. duże fiaty i inne różniące się napisami to już większości bokiem wychodzą.Niektóre z nich wyszły w innych firmach.Tutaj chodzi o nowe modele a nie klepać to samo.Ci co dają takie propozycje to niech nie uogulniają,że wszyscy tego chcą.
  
 
Jeszcze patrząc przez pryzmat polskich filmów i ogólnie motoryzacji w Polsce (także sugerując się już waszymi kolejnymi propozycjami) wpadłem jeszcze na takie numery specjalne oraz numery z ciężarówkami:



Idąc po kolei: Bizon, DAC/Roman, IFA ADK, Jelcz, Stalowa Wola Hydros, Tatra 111, Vistula i Waryński.

[ wiadomość edytowana przez: cichy__555 dnia 2013-11-03 12:35:25 ]
  
 
Widzę koledzy,że Wasze pragnienia odnośnie modelików KAP są bardzo różne i ambitne.
Ja z większością podanych przez Was propozycji się zgadzam (zastanawiałbym się tylko nad koparkami i traktorami,bo to nie są auta,tylko pojazdy PRL-u).
Ja byłbym mega szczęśliwy,jeżeli DeA dałoby w KAP takie modeliki jak Mercedes W123,Fiat Uno czy BMW E28.
Wydaje mi się,że tych modeli nie ma jeszcze w naszej kolekcji PRL-u,ponieważ IXO i inni producenci nie chcą sprzedać naszemu DeA licencji na produkcję takich modeli.
Jak nasi "bracia" się namyślą,to KAP pewnie szybko się wzbogaci,bo DeA będzie miało jak zwykle gotowe bazy.
Można też przypuszczać,że zarządcy KAP chcą wyczerpać wszystkie inne auta z obydwu stron kurtyny (Opel Kadett B czy Renault 16 tego dowodzą),a dopiero potem zaserwują nam Mercedesa "beczkę" czy Fiata Uno.
Co do Opla Kadetta B,to bardzo mi się on podoba.
Zazdroszczę Wam,bo ja nadal czekam na Malucha Bombla i Fiata Jamnika.
Wina tym razem nie leży po stronie KAP,tylko po mojej,ponieważ nieregularnie dokonywałem wpłat i tym samym robiły się opóźnienia z kolejnymi wysyłkami.
Twórzcie dalej - w nas siła tego wątku



[ wiadomość edytowana przez: przemo93 dnia 2013-11-03 12:57:13 ]
  
 
Do wydan specjalnych dalbym jeszcze Niewiadow n250

  
 
Czy mi się wydaje, czy tak było - Opel Rekord C Coupe (nr 136 KAP) - od początku był w kolorze niebieskim ?
Moja skleroza nie pozwala mi przypomnieć, czy tak było, czy to tylko mój wymysł.

  
 
Piotrze, od początku był



a to Yugo Florida z serii chorwackiej. Oby u nas też był.
  
 
Cytat:
2013-11-04 16:41:59, cichy__555 pisze:
Piotrze, od początku był

...no cóż, wiek ma swoje prawa - coś mi się ubzdurało, że był BIAŁY !
  
 
Cytat:
2013-11-04 19:18:38, Piotr1-60 pisze:
...no cóż, wiek ma swoje prawa - coś mi się ubzdurało, że był BIAŁY !



No to wiadomo juz dlaczego tak myslales ... Kadett byl bialy ... a ze byly dwa Ople pod rzad to sie pomieszalo ...

... spoko ja mlody jestem a tez czasami cos pomieszam ...
  
 
Cytat:
2013-11-04 16:41:59, cichy__555 pisze:
Piotrze, od początku był a to Yugo Florida z serii chorwackiej. Oby u nas też był.



Moim zdaniem to powinien być jeden z najbliższych numerów. Auta z demoludów, do tego seryjne, a nie zapychacze w postaci Opli, Mercedesów czy BMW !!!!
  
 
Ja bym do tych list powyżej dołożył jeszcze samochody, które były u nas na początku Prl. Pierwsze nowe samochody zakupione przez rząd tj. Chevrolet z lat 1946-1948 Buick z lat 1946 - 1948 Cadilac 1946r Bieruta Chevrolet 1948-1952 Buick Super 1949r. Skoda Tudor 1101 Samochody terenowo osobowe których były duże ilości Dodge WC Ford GPA Bantam BRC 40 Willys MA Ciężarówki GMC CCKW-353 Studebaker US-6 Chevrolet Canada Bedford Opel Blitz
  
 
myślę że dźwig Stalowa Wola może być w nr specjalnym,tak samo traktor Ursus C330,autobus Ikarus 260 i 280,Autosan H9,Star N52,rajdowy Stratopolonez,ciężarówka Jelcz 315.Poza tym w zwykłym:Smyk,Beskid,Warszawa 210,Syrena 110;607 i Laminat,FSO Ogar i Wars,Fiat 125p Kamper i Fiat 1100 Coupe
  
 
dodałbym do zwykłych GAZ 46 MAW amfibia,byłaby to kopia ruskich avtolegend
  
 
Dzieki ci Golfpolo ze wymieniles te pojazdy
  
 
Cytat:
2013-11-05 12:55:05, kap21 pisze:
dodałbym do zwykłych GAZ 46 MAW amfibia,byłaby to kopia ruskich avtolegend



W moich propozycjach jest ten GAZ, a najlepiej zeby byl od razu w malowaniu strazy pozarnej (jak na moim screenie). Tak samo jak umiescilem na nich Zila 485, ktorego mozna skojarzyc z serialem 07 zglos sie.