Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2013 - Strona 137

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Słuchajcie to w jakim kolorze były Nysy pomocy drogowej ??
  
 
Cytat:
2013-11-08 11:15:09, marianok53 pisze:
Witam wszytskich. Mam nadzieje ze DeA co do wydania specjalnego wzorowala sie na wtym zdjeciu bo nigdzie niema zdjec nysy pomocy drogowej w kolorze!! Wierze ze DeA zadba o najmniejsze szczegoly jak to bylo w nysie milicja!



są zdjęcia nys w kolorze na stronie imcdb.org. Trzeba tylko poszukać, w którym filmie takowe "grały". To na pewno jest wystarczający wyznacznik tego, w jakim powinny być kolorze. Szkoda, że Sroczka (może nie wie) nic nie napisze na temat dodatkowego osprzętu do holowania aut. W każdym razie jakoś dziwnie jestem pewien, że nysa nie będzie go miała (wolę być miło zaskoczony, jak się rozczarować).

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2013-11-08 13:36:19 ]
  
 
sroczka7 kiedy w nr specjalnym bd jakiś autobus?czy bd wgl w serii KAP
STAR N52
AUTOSAN H9
IKARUS 280
IKARUS 260
  
 
Dorzuce jeszce pytanie o ciezarowki czy bedzie ich wiecej czy skonczy sie na trzech?? Sroczka prosze dowiedz sie i rozwiej nasze watpliwosci co do nysy pomoc drogowa czy bedzie miala z tylu wozek holowniczy?? pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2013-11-08 14:22:06 ]
  
 
De Agostini a ja kiedyś proszę jeszcze o taką



  
 
Cytat:
2013-11-08 11:49:12, malarz84 pisze:
Słuchajcie to w jakim kolorze były Nysy pomocy drogowej ??

...oczywiście, że w ŻÓŁTYM !!
Cytat:
2013-11-08 14:58:05, malarz84 pisze:
De Agostini a ja kiedyś proszę jeszcze o taką

...ale to jest "rękodzieło" !
  
 
Tutaj moze i inna Nysa ale kolor kazdej pomocy drogowej powinien byc mniej wiecej taki jak ten : IMCDB

Taka nysa jeszcze by sie przydala : IMCDB
  
 
Tylko żeby dali ta późniejszą.
  
 
Zobaczy sie ...

  
 
Sroczka7 super przecieki. Oby takich info było dużo więcej

Coś z milicji jeszcze będzie?

Pytanie z innej beczki. Dostał już ktoś Jelcza 043 z atlasu?
  
 
Wyslij im Maila ...
  
 
Cytat:
2013-11-09 14:51:35, kadrowiec pisze:
Pytanie z innej beczki. Dostał już ktoś Jelcza 043 z atlasu?

...cisza jak w kościele po śmierci organisty !
  
 
Bardzo cieszę się z najnowszych informacji od sroczki.
Nysa 522 R była "chciana" przez wiele osób na tym forum już wcześniej,więc teraz marzyciele (w tym ja) bardzo się ucieszą.
Nysa pomoc drogowa też pewnie będzie fajna - wreszcie będzie czym holować inne popsute (czyt.źle wykonane) modele KAP
Jedno Renault Dauphine mam już z kolekcji "Legendarne samochody" (przepraszam tu za nawiązanie do innego wątku) więc dzięki KAP będę miał dwa.
Dauphine z "Legendarnych.." jest jasnozielone,więc ciekawe,jaki kolor będzie miał ten z KAP.
Ja najbardziej chciałbym czarnego,ale pewnie moje pragnienia pozostaną tylko pragnieniami
KAP pewnie będzie jeszcze obfitował w ciekawe modele,więc pogłoski o rychłym zakończeniu kolekcji są pewnie tylko plotkami.
DeA na zabije kury znoszącej złote jajka pewnie jeszcze przez najbliższe 2 lata,bo kolekcja nadal ma powodzenie.
Nam pozostaje tylko cieszenie się z kolejnych fajnych modeli i dorabianie kolejnych półeczek oraz kupowanie gablot/-ek
  
 
Nie pamietam zeby Dauphine bylo w Legendarnych ....

... chodzi ci o 4CV ?
  
 
W legendarnych było Renault Alpine ( ciemno - niebieski ) .
  
 
Moze powiem tak ... z Renault w Legendarnych byly

jasnoniebieskie 4Cv - numer 10

ciemnoniebieskie Alpine A110 - numer 19

jasnozielonkawa Suprastella - numer 43

Wiec przemo ... bedziesz mial Dauphine tylko jedno
  
 
Wczoraj na jednym z programów tv leciał jeden z moich ulubionych filmów "Nie lubię poniedziałku". Tam widać praktycznie w całej rozciągłości co jeździło po ulicach stolicy w 1970 roku. Moją uwagę poza polskimi pojazdami zwrócił Volkswagen ogórek i Dacia 1100.

No i oczywiście Skody, a właściwie ich brak, bez których KAP jest bardzo kulawy. Wystarczy tylko dogadać się w sprawie ok 5-6 modeli Skody i to chyba nam wystarczy, aby kolekcję uznać za pełną co?
Sroczko7 mówiłeś, że trwały kiedyś jakieś rozmowy i pertraktacje na temat Skód. Na czym stanęło? Zdradzisz coś?

Powiedz też Sroczko7 coś na temat Twoich dawnych list. Wiele jeszcze z tych list czeka na wydanie np.
Tatra Taraplan,
Zastawa Mediteran
Nysa 501
Nysa 522 mikrobus
Fiat 130p
Mercedes W123
Ursus C330
Framo 901
Stal 158
Citroeny 2CV, DS, C15
Renault 4
Fiat 1300/1500
itd, itp.
Co z tymi autami? Będą?

Czy możemy liczyć na przeszczepy z serii rumuńskiej? Pojawiło się tam kilka aut, których u nas nie było, a wielu z nas czeka na nie.

Co do Jelcza 043 z atlasu - wysłałem kilka mejli w różnym czasie z pytaniami i za każdym razem otrzymałem różne odpowiedzi-nie wiem co mam myśleć na ten temat bo to jest zabawne.

[ wiadomość edytowana przez: kadrowiec dnia 2013-11-10 13:56:57 ]
  
 
Cytat:
2013-11-10 13:51:02, kadrowiec pisze:
Powiedz też Sroczko7 coś na temat Twoich dawnych list. Wiele jeszcze z tych list czeka na wydanie np. [ wiadomość edytowana przez: kadrowiec dnia 2013-11-10 13:56:57 ]



Moze nie Sroczka ale ja odpowiem ... samochody z tych list nadal sie pojawiaja wiec szanse na reszte listy wydaja sie byc duze

Przykladowo od od numeru 131 do 140 pojawilo sie 5 samochodow z list

ARO 10,
RENAULT 16,
OPEL KADETT,
SEAT 850,
BMW 1602 (zapisane jako 1600 ... mozna zaliczyc

Wkrotce ma sie ukazac Dauphine ktore tez bylo na liscie
  
 
Oczywiście,że tak jak to wielokrotnie pisałem modele z listy "120" ukażą się na pewno (jedynie mam obawy co do Lady 2131 -ona była wyprodukowana już po "socjalu" ,a ponieważ wymazałem ta wiadomość sprzed niemal 3 lat z komputera, to nie mam mozliwości w tej chwili jej zweryfikować , ale z drugiej strony nie bardzo jest ten model z czymś innym pomylić). Kolejna ,moja druga lista jest bardzo zaawansowana listą "życzeń" DEA i niemal pewne jest ,że w całości lub prawie w całości się ukaże.
Na temat Skody w serii - co chwilę sytuacja się zmienia 0 niestety najnowsze wiadomości nie są dobre - ABREX uparcie stoi na stanowisku ,że licencji nie da , pomimo propozycji podwyższenia ceny za taka licencje (modele Skód w serii miały by się ukazać w wydaniach specjalnych w cenie ok. 40 zł) -nawet ta propozycja nie przeszła. Tak więc najprawdopodobniej modeli Skody w serii nie będzie.
Natomiast trwają intensywne prace dotyczące nowych serii w DEA- na razie nie chce zapeszać , ale propozycje są bardzo atrakcyjne i mam nadzieję,że w stosunku do polskiego oddziału "Atlasu" próby ich uruchmienia zakończą się sukcesem (ponieważ nie jestem jeszcze pewny co z tego wyjdzie na razie nie będę wróżył z fusów).
Gorąco pozdrawiam wszystkich kolegów.
  
 
Pewnie nie chcą się zgodzić na wydanie tych Skód bo wszyscy by kupowali te tańsze z KAP-u.