Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2013 - Strona 136

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Szanownych Kolegów !!
Trochę popuściliscie wodze fantazji, ale któż Wam zabroni?
Tak na marginesie - te wszystkie powojenne modele samochodów amerykańskich to nie zakupy ze strony polskiej, tylko darowizna z UNRR-y. Poza tym ok. - niektóre z tych modeli na pewno się ukazą -były wymienione na drugiej z moich list. Był też tam wymieniony Renault Dauphine - ten model ukaze sie juz wkrótce z numerem 142, poza tym same dobre wiadomości - z numerem 143 otrzymacie przepiękną Nysę rolniczą 522R w cudnym wrecz zielonym kolorze. Natomiast dla wszystkich grzecznych chłopców na Mikołaja w specjalnych bedzie jeszcze ładniejsza czarno-żółta Nysa Pomocy Drogowej.
Pozdrawiam.
  
 
Ale super super wiadomości!!!! Wszystkie mnie cieszą zarówno nysy jak i renault. O nysie jakiejś panowie na motoshowminiatura wspominali, więc bylem pewien, że jakaś w tym roku jeszcze się ukaże, ale nie spodziewałem się aż dwóch!! Pomoc drogowa to bylomoje marzenie, o krorym tu milion razy pisalem. Oby tylko nie było to samo malowanie, ale także stosowny osprzęt. Sroczko możesz napisać coś więcej,o tej pomocy drogowej? I czy będą jeszcze jakieś ciężarówki w kap??????
  
 
Sroczka zapowiedzi super ciesze sie bardzo.

Masz moze jakies wiesci co do Zuka a11b??i ciezarowek??

pozdrawiam
  
 
Swietne wiadomosci ...
  
 
Naprawdę super wieści
Ciekawe , czy Nysa 522 R będzie miała kabinę 2 czy 5 osobową .
Sroczka7 wiesz coś więcej o Nysce Pomocy Drogowej , co będzie na jej wyposażeniu ?
Pozdrawiam .
  
 
Modele na które czekałem wreszcie się ukażą ,ciesze się ogromnie :

[ wiadomość edytowana przez: 4dk0 dnia 2013-11-06 05:43:40 ]
  
 
Piękna zielona Nyska rolnicza będzie miała pojedynczą kabinę i również zieloną skrzynię bez opończy.
  
 
Sroczko7 a coś wiadomo jeszcze o jakiś ciężarówkach i autobusach w serii KAP?
  
 
Sroczka, a nysa pomoc drogowa? bedzie miec osprzet do holowania? Czy bedzie to zwykla nysa, tylko pomalowana odpowiednio?
  
 
Szkoda ze nasza nysa rolnicza nie bedzie miala oponczy ale bedzie taka jak zuczek

  
 
Mam nadzieje ze Nysa Pomoc Drogowa bedzie wygladala tak jak odwzorowal ja kolega TRACKER z podziwem dla Ciebie.


z dopieszczeniem najdrobniejszych szczegolow a nie ze nakleja kalki i bedzie finito


[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2013-11-06 11:16:30 ]
  
 
Sroczko a jaki będzie to model Nysy?
522,521 czy wcześniejsze?
  
 
Czyli nasza Nysa 522 Rolnicza może wyglądać tak :
  
 
Nysa rolnicza i Nysa pomoc drogowa. No nareszcie pomyśleli i dadzą to czego wszyscy chcieli. Tylko żeby znowu nie poszli na łatwiznę z tym wydaniem specjalnym.
  
 
AutaPRL mam nadzieje ze nasza nysa bedzie taka jak na zdjeciu i przypuszczam ze DeA na niej sie wzorowala.
  
 
Tak, tak - zielona Nyska dokładnie taka jak na zdjęciu, tylko blachy czarne - pozdrawiam
  
 
Dziękujemy za informację

Pozdrawiam .
  
 
Chciałem się odnieść jeszcze do mojego postu o zakupach nowych samochodów osobowych z okresu PRL z lat 1946 -1956.Polska pozyskiwała auta nie tylko z unrry. Polska jak inne państwa miały limit a jeśli chcieli więcej to musieli kupić, czy to używane z demobilu , czy nowe.Osobowe nowe były kupowane np.w Danii gdzie była montownia Chevroleta.Duże montownie aut amerykańskich były też w tych latach w Belgi i Holandii.Dostawy z unrry wygasły na początku 1947r.w Europie.Pieniądze na te auta pochodziły prawdopodobnie z pożyczek. O tym co napisałem i wielu innych sprawach można poczytać w czasopismach Classic auto nr 18 i nr 24 2008r. książce Samochody osobowe i osobowo-terenowe Szczerbickiego.
  
 
Ja tam Rekorda C mam z Opel Collection. Kosztował mnie niewiele więcej niż ten, który będzie w KAPie, a jakość na pewno lepsza:









Jedynym minusem były odwrotnie zamontowane tylne lampy, ale to była operacja na 5 minut roboty. Kierunki powinny być (już są) na górze.

[ wiadomość edytowana przez: Kolekcjoner1970 dnia 2013-11-07 11:09:40 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kolekcjoner1970 dnia 2013-11-07 11:10:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kolekcjoner1970 dnia 2013-11-07 11:10:50 ]
  
 
Witam wszytskich.
Mam nadzieje ze DeA co do wydania specjalnego wzorowala sie na wtym zdjeciu bo nigdzie niema zdjec nysy pomocy drogowej w kolorze!!
Wierze ze DeA zadba o najmniejsze szczegoly jak to bylo w nysie milicja!