VAZ 2101, remont silnika 1.2, 74 rok

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Część.
Szukam kogoś kto podpowiedziałby mi jak zrobić remont silnika 1.2. Jakie części (firma) kupić, co wymienić itd. Silnik ma oryginalnie przebieg 63 tyś. km przebiegu. Decyduję się na remont ponieważ silnik "dusi się " spalinami. Po zdjęciu odmy z filtra, spaliny idą właśnie odmą.
Dodam od razu, że remontu nie będę robić ja. Samochód oddaję do warsztatu. Ewentualnie jeśli jesteś tutaj ktoś z Górnego Śląska kto podjął by się takiego remontu, proszę o kontakt.
Bardzo proszę o porady.
Dziękuję i pozdrawiam.
  
 
Cytat:
brabus55 pisze:
Szukam kogoś kto podpowiedziałby mi jak zrobić remont silnika.
Dodam od razu, że remontu nie będę robić ja.



Tak trzymaj
  
 
Cytat:
2022-05-02 15:00:59, brabus55 pisze:
Część. Szukam kogoś kto podpowiedziałby mi jak zrobić remont silnika 1.2. Jakie części (firma) kupić, co wymienić itd. Silnik ma oryginalnie przebieg 63 tyś. km przebiegu. Decyduję się na remont ponieważ silnik "dusi się " spalinami. Po zdjęciu odmy z filtra, spaliny idą właśnie odmą. Dodam od razu, że remontu nie będę robić ja. Samochód oddaję do warsztatu. Ewentualnie jeśli jesteś tutaj ktoś z Górnego Śląska kto podjął by się takiego remontu, proszę o kontakt. Bardzo proszę o porady. Dziękuję i pozdrawiam.



Cześ choopie!
Co poczebujes wiedzieć?
  
 
Grzesiu, to nie to że nie chcę pomóc ale tu, w encyklopedii LKP wszystko już było
wystarczy poszukać (sam pisałeś tak nie raz)
  
 
Cytat:
2022-05-04 19:54:08, morphio pisze:
Grzesiu, to nie to że nie chcę pomóc ale tu, w encyklopedii LKP wszystko już było wystarczy poszukać (sam pisałeś tak nie raz)



Tak, masz racje, jest wszystko na forum.
Ale chlopak jest z miasta obok i moge mu powiedziec gdzie co oddac zeby bylo dobrze i nie w cenie złota
  
 
Mam pewne doświadczenie w naprawie silników - mam nadzieję, że mogę pomóc.
  
 
Wielki tam remont. Pierścienie wymień i będzie git. A wcześniej możesz nalać do każdego cylindra trochę nafty i zostawić na dzień czy dwa. Może któryś pierścień się zapiekł. Nie zaszkodzi jak i tak masz plan wszystko rozebrać. Oczywiście później wymiana oleju.

Ciśnienie na garach mierzyłeś?