Nieduży kompresor - co wybrać? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Gawarisz, dzięki! Przeszukałem dokłądnie internety i znalazłem sporo fajnych opinii o nich, zwłaszcza jeśli chodzi o stosunek jakosć/cena, który podobno jest ponadprzeciętny! Po wypłącie biorę ich sprzęt!
  
 
Widzę zadziwiającą koincydencję:

Kuba_Kosmonauta
data rejestracji: 2013-12-27 (841 dni na forum)

Gawarisz
data rejestracji: 2013-12-27 (841 dni na forum)

I obaj piszą wyłacznie w jednym temacie o kompresorze
  
 
Połączył ich kompresor
  
 
A ja mam pytanie do Pana Sprzedawcy Gawarisz/Kuba_Kosmonauta/Razny (jak zwał, tak zwał), który sprzedaje kompresory Cormak/Maktek:

Mam problem z Waszym kompresorem.
Jak go kupiłem, to był urokliwy i sympatyczny, poproszony recytował inwokację w dialekcie kantońskim i robił pyszną kawę.
Niestety, stał się nieszczęście... Na czas remontu poszedł do komórki, w której od lat stoi bezużyteczny śrutownik bijakowy "Bąk". Kompresor spojrzał na śrutownik z wyraźną wyższością i obrócił się do niego tyłem. Śrutownik tylko na to czekał! Dopadł go od tyłu i mimo, że nie są to urządzenia kompatybilne, to zaaplikował swoją szeroką rurę spustową w zbiornik kompresora. A temu aż zawory z głowiczki wyszły na wierzch! Zaczął się trząść i wydawać dziwne odgłosy! Po kilku minutach szamotaniny oba sprzęty rozłączyły się.

Teraz śrutownik stoi sobie, jak gdyby nigdy nic, ale kompresor zmienił się wyraźnie. Stoi oparty tyłem o ścianę, a jak ktoś się do niego zbliży, to gniewnie fuka. Zawory ma cały czas na wierzchu, zaokrąglił się też wyraźnie....
W związku z zaistniałą sytuacją mam trzy pytania:
- co zrobić, żeby kompresor przestał fukać i jak wcisnąć z powrotem te zawory?
- co będzie owocem tego mezaliansu, może śrutokompresor?
- i co taki śrutokompresor robi?
  
 
  
 
Sprzedam silniki do lodówek czyli kompresory - używane, ale sprawne silniki pochodzące z lodówek marek: "Mińsk" i "Polar".

Do pomalowania całego auta się nie nadają (za małe ciśnienie), ale jako modelarskie kompresory już tak, albo do pompowania opon...

W zestawie nie ma zbiorników - tylko same silniki.

Cena 25zł/szt

PS - taniej nie mogę, bo tyle płacą na skupie

  
 
A co sądzicie o tej sprężarce tłokowej - http://sklep.tiptopol.pl/sprezarka-tlokowa-invento-zbiornik-100-l.html ? Invento to chyba dobra marka, co nie?
  
 
REKLAMA

Powiem szczerze, że jeżeli chodzi o producenta sprężarek, kojarzę głównie niemiecką markę Almig http://www.almig.pl . Z tego co mi wiadomo, producent ten dostarcza urządzenia wysokiej jakości dla systemów sprężonego powietrza. W jego ofercie znajdziemy m.in.: sprężarki śrubowe, odśrodkowe turbo sprężarki oraz sprężarki tłokowe. Przy czym w razie konieczności, można tutaj także bez przeszkód skorzystać z serwiusu w razie wystąpienia awarii eksploatowanych urządzeń.

REKLAMA

[ wiadomość edytowana przez: KrauzeR dnia 2017-06-23 09:08:02 ]
  
 
To nie dział reklamowy... Proszę tu wpisywać jedynie sprzęt jakim dysponujecie prywatnie i go używacie. A NIE HANDLUJECIE...
Mile widziane zmierzone rzeczywiste parametry kompresora najlepiej udokumentowane własnymi pomiarami.

Zapraszam również do publikowania opisów i zdjęć naszych garażowych instalacji sprężonego powietrza.


Wpisy wyglądające choćby w najmniejszym stopniu na reklamę będą usuwane.