Podklad antykorozyjny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
slysalem ze na zaprawki najlpszy podklad jest cynkowy, ja mam tlenkowy,taki jak do rur gazowych,nadaje sie??fakt ze bladozolty ale po nalozeniu lakieru nie bedzie widac.
  
 
JA teraz robiłem zabezpieczenie podłogi od wewnątrz ( przód) i kupiłem taki podkład "cortanin" i na niego nałożyłem UNIKOR -C.
Ale nie wiem czy tro jest tlenkowy czy cynkowy. W kązdym razie musisz potem sprawdzić czy lkaier będzie się tego trzymał. Ja wiem ,ze żaden lakier w sprayu nie trzymał się bezpośrednio tego podkładu "cortanin"i odłaził całymi płatami.
Paweł
  
 
Pawel z tego co sie orientuje Cortanin jest odrdzewiaczem, jego zaleta jest to ze przenika wglab blachy zatrzymujac nawet niewidoczne ogniska korozji. Sam go niedawno uzywalem, ale ja robilem tak ze smarowalem Cortaninem jak porzadnie to wyschlo to szlifowalem lekko, na to minia, szpachla, podklad akrylowy no i lakier wykonczeniowy. Wydaje mi sie ze dobrze zrobiles ze nie malowales bezposrednio na cortanin takim lakierem w spray'u
  
 
Z doswiadczenia- cynkowy jest do dupy! Moj nie wytrzymal nawet 2 nmiesiecy, a w miejscach gdzie nie zdazyl odejsc, i tak rdza byla pod spodem!