Toyota Corolla Verso 2005 r uprany pilot blokada immobilizer

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie proszę o Pomoc

Witam serdecznie proszę o Pomoc pacjent to Toyota Corolla Verso 2005 r system odpalania Start Stop pilot . Żona uprała pilot od auta jedyny pilot ... Pilot wysuszony bateria wymieniona lecz nie działa nie da się uruchomić lampka od immobilizer świeci się cały czas Awaryjne światła się świecą nie można ani zamknąć ani otworzyć auta . Próbowałem procedury programowania to niestety nie działa . CZY jest możliwość jakos to zaprogramować czy coś zostało uszkodzone . Dodam jeszcze że auto otworzyłem za pomocą kluczyka a gdy podchodziłem do auta z Pilotem auto samoczynnie się zamknęło i zaczęły świecić się świat awaryjne
  
 
Cytat:
2019-01-26 18:28:27, Wierzbal pisze:
Witam serdecznie proszę o Pomoc Witam serdecznie proszę o Pomoc pacjent to Toyota Corolla Verso 2005 r system odpalania Start Stop pilot . Żona uprała pilot od auta jedyny pilot ... Pilot wysuszony bateria wymieniona lecz nie działa nie da się uruchomić lampka od immobilizer świeci się cały czas Awaryjne światła się świecą nie można ani zamknąć ani otworzyć auta . Próbowałem procedury programowania to niestety nie działa . CZY jest możliwość jakos to zaprogramować czy coś zostało uszkodzone . Dodam jeszcze że auto otworzyłem za pomocą kluczyka a gdy podchodziłem do auta z Pilotem auto samoczynnie się zamknęło i zaczęły świecić się świat awaryjne


Czy jak naciskasz na pilota zaswieca sie na nim dioda.
Czy awaryjne mrugaja czy swieca na stale czy dioda security w aucie mruga czy swieci na stale czy jest alarm osobna dioda i co robi.
Czy klaxon trabi normalnie czy slabo czy swiatla mozna zalaczyc czy sie zarza

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-26 19:35:58, Bigelektron pisze:
Czy jak naciskasz na pilota zaswieca sie na nim dioda. Czy awaryjne mrugaja czy swieca na stale czy dioda security w aucie mruga czy swieci na stale czy jest alarm osobna dioda i co robi. Czy klaxon trabi normalnie czy slabo czy swiatla mozna zalaczyc czy sie zarza



na pilocie nie świeci się nic
Kierunki mrugają
Dioda security mruga cały czas
Nie ma osobnej diody
Klakson trąbi normalnie
Światła działają normalnie

Czytałem coś że jakieś awaryjna procedura odłączenia alarmu może pomóc tylko gdzie to szukać co zrobić ?? Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej łamigłówki

[ wiadomość edytowana przez: Wierzbal dnia 2019-01-26 19:48:01 ]
  
 
Cytat:
2019-01-26 19:46:40, Wierzbal pisze:
na pilocie nie świeci się nic Kierunki mrugają Dioda security mruga cały czas Nie ma osobnej diody Klakson trąbi normalnie Światła działają normalnie Czytałem coś że jakieś awaryjna procedura odłączenia alarmu może pomóc tylko gdzie to szukać co zrobić ?? Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej łamigłówki [ wiadomość edytowana przez: Wierzbal dnia 2019-01-26 19:48:01 ]


Jak bedziesz podawal nieprecyzyjne informacje to nie ruszymy z miejsca. Dioda security to ta ktora zawsze gasla po wlozeniu klucza do szpary. Jezeli masz alarm to musi byc tez druga dioda ktora mruga kiedy auto jest zamkniete i alarm zazbrojony. Wiec masz alarm czy nie.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-26 22:24:10, Bigelektron pisze:
Jak bedziesz podawal nieprecyzyjne informacje to nie ruszymy z miejsca. Dioda security to ta ktora zawsze gasla po wlozeniu klucza do szpary. Jezeli masz alarm to musi byc tez druga dioda ktora mruga kiedy auto jest zamkniete i alarm zazbrojony. Wiec masz alarm czy nie.



Jest tylko jedna dioda (mruga na Niebiesko) wcześniej po włożeniu pilota odrazu gasla teraz cały czas mruga .
  
 
Cytat:
2019-01-26 22:37:28, Wierzbal pisze:
Jest tylko jedna dioda (mruga na Niebiesko) wcześniej po włożeniu pilota odrazu gasla teraz cały czas mruga .


Gdzie jest ta niebieska dioda i czy mozna ja przyciskac i czy ma ksztalt kociego oka czy jest okragla

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 02:00:42, Bigelektron pisze:
Gdzie jest ta niebieska dioda i czy mozna ja przyciskac i czy ma ksztalt kociego oka czy jest okragla



Dioda jest zaraz przy kierownicy obok regulacji lusterek . Nie można jej przycisnąć . Kształt .... Jest płaska nie wypukła ale okrągła
  
 
Cytat:
2019-01-27 04:27:51, Wierzbal pisze:
Dioda jest zaraz przy kierownicy obok regulacji lusterek . Nie można jej przycisnąć . Kształt .... Jest płaska nie wypukła ale okrągła


Reasumujac masz alarm ale nie wiadomo jaki jest nie rozbrojony bo nie dziala centralny zamek z pilota.
Ta niebieska dioda jest z alarmu.
Na konsoli srodkowej jest dioda security czerwona i powinna mrugac jezeli klucz jest wyjety ze szpary i powinna gasnac po jego wsunieciu. Sprawdz czy tak sie dzieje.
Czy masz jakies papiery z alarmu lub ksiazke z auta gdzie jest wpisany typ alarmu. Auto jest sprowadzane czy krajowe. Gdzie kupione jak dlugo nim jezdzisz czy jestes pierwszym wlascicielem?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 10:58:40, Bigelektron pisze:
Reasumujac masz alarm ale nie wiadomo jaki jest nie rozbrojony bo nie dziala centralny zamek z pilota. Ta niebieska dioda jest z alarmu. Na konsoli srodkowej jest dioda security czerwona i powinna mrugac jezeli klucz jest wyjety ze szpary i powinna gasnac po jego wsunieciu. Sprawdz czy tak sie dzieje. Czy masz jakies papiery z alarmu lub ksiazke z auta gdzie jest wpisany typ alarmu. Auto jest sprowadzane czy krajowe. Gdzie kupione jak dlugo nim jezdzisz czy jestes pierwszym wlascicielem?




Tak ta dioda na środkowym panelu po włożeniu pilota Gaśnie . Auto kupione w polskim salonie . Nie posiadam żadnych dokumentów od auta .

Jestem drugim właścicielem .

Odłączyłem akumulator podłączyłem i na chwilę odpalił lecz po kilku sekundach zdechł i już nie można było do odpalić .
Pod kierownicą znalazłem jakiś mały guziczek lecz po naciśnięciu zaczął pikac kontrolka od temperatury mrugała na niebiesko i po 3 piknieciach nic się nie dzieje . A później mrugała już na czerwono .

Kupiłem jeszcze jedna baterie do pilota wymieniłem ja i w aucie po włożeniu baterii przestały mruga kierunki . Gdy włożyłem pilot do szpary znowu zaczęły mrugać kierunki .
Szukam centrali od alarmu lecz nie mogę jej namierzyć wyciagnelem radio i nie widzę jej .
  
 
Cytat:
2019-01-27 11:54:45, Wierzbal pisze:
Tak ta dioda na środkowym panelu po włożeniu pilota Gaśnie . Auto kupione w polskim salonie . Nie posiadam żadnych dokumentów od auta . Jestem drugim właścicielem . Odłączyłem akumulator podłączyłem i na chwilę odpalił lecz po kilku sekundach zdechł i już nie można było do odpalić . Pod kierownicą znalazłem jakiś mały guziczek lecz po naciśnięciu zaczął pikac kontrolka od temperatury mrugała na niebiesko i po 3 piknieciach nic się nie dzieje . A później mrugała już na czerwono . Kupiłem jeszcze jedna baterie do pilota wymieniłem ja i w aucie po włożeniu baterii przestały mruga kierunki . Gdy włożyłem pilot do szpary znowu zaczęły mrugać kierunki . Szukam centrali od alarmu lecz nie mogę jej namierzyć wyciagnelem radio i nie widzę jej .



No to mamy sprawe prosta wszystko dziala ok
Poniewaz klucz jest zalany nie dziala funkcja radiowa ktora steruje zamkiem i rozbraja alarm.
Immo dziala prawidlowo.
Wystarczy isc po kablu od diody alarmy znalezc centrale i ja zamostkowac. To takie dzialanie dorazne.
Docelowo trzeba kupic kluczyk nowy lub z Allegro. Zapiac tester toyoty zakodowac nowy klucz do immobilizera a nastepnie go przyuczyc do centralnego zamka.
Mozna tez sprobowac naprawic klucz ale trzeba go jak najszybciej rozpolowic i zmyc plytke z osadow poprawic luty i oczyscic switche.
Mozna tez sprubowac rozbroic alarm wylacznikiem serwisowym. Jak on wyglada taki gumowy prostokacik dlugosci okolo centymetra czy przycisk czy przelacznik.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 12:49:39, Bigelektron pisze:
No to mamy sprawe prosta wszystko dziala ok Poniewaz klucz jest zalany nie dziala funkcja radiowa ktora steruje zamkiem i rozbraja alarm. Immo dziala prawidlowo. Wystarczy isc po kablu od diody alarmy znalezc centrale i ja zamostkowac. To takie dzialanie dorazne. Docelowo trzeba kupic kluczyk nowy lub z Allegro. Zapiac tester toyoty zakodowac nowy klucz do immobilizera a nastepnie go przyuczyc do centralnego zamka. Mozna tez sprobowac naprawic klucz ale trzeba go jak najszybciej rozpolowic i zmyc plytke z osadow poprawic luty i oczyscic switche. Mozna tez sprubowac rozbroic alarm wylacznikiem serwisowym. Jak on wyglada taki gumowy prostokacik dlugosci okolo centymetra czy przycisk czy przelacznik.



Przycisk znalazłem lecz po naciśnięciu go nic się nie dzieje ... 3 razy zapiszczy i nie da się odpalić przy czym znowu zaczynają migać kierunki . Jedynym sposobem pewnie jest dojść do centrali i ja " zmostkowac" tylko jeśli możesz powiedzieć które później kabelki mostkowac . To rozbebeszam dalej i szukam centralki . Być może są jakieś standardowe miejsca jej montażu gdzie można ją znaleźć ?
  
 
Cytat:
2019-01-27 13:22:13, Wierzbal pisze:
Przycisk znalazłem lecz po naciśnięciu go nic się nie dzieje ... 3 razy zapiszczy i nie da się odpalić przy czym znowu zaczynają migać kierunki . Jedynym sposobem pewnie jest dojść do centrali i ja " zmostkowac" tylko jeśli możesz powiedzieć które później kabelki mostkowac . To rozbebeszam dalej i szukam centralki . Być może są jakieś standardowe miejsca jej montażu gdzie można ją znaleźć ?


Za zegarami lub z lewej str jak wyjmieszten maly schowek lub panel na wys kolana lub nizej po zdjeciu progu i trojkata.
Jak wyglada ten wylacznik jakie dokladnie wydaje dzwieki spruboj kod 2 lub 123lub jakis inny czasem sa kody 4cyfr tzw pinkod wazne jak wyglada dioda i wylacznik zrob zdjecie.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 13:32:09, Bigelektron pisze:
Za zegarami lub z lewej str jak wyjmieszten maly schowek lub panel na wys kolana lub nizej po zdjeciu progu i trojkata. Jak wyglada ten wylacznik jakie dokladnie wydaje dzwieki spruboj kod 2 lub 123lub jakis inny czasem sa kody 4cyfr tzw pinkod wazne jak wyglada dioda i wylacznik zrob zdjecie.








tak to wygląda centralki nie znalazłem a wszystkie kable schodzą do głównej wiązki i nie mam pojęcia gdzie dalej to idzie ... Sprawdziłem te miejsca i nie ma nic co by wskazywało na to aby była ta centralka . A firma to chyba ta ci na czujniku jednym co na zdjęciu jest


Ok centralka znaleziona mocno za licznikiem teraz co zrobić aby móc go odpalić .
[ wiadomość edytowana przez: Wierzbal dnia 2019-01-27 14:17:17 ]

[ wiadomość edytowana przez: Wierzbal dnia 2019-01-27 14:38:36 ]

[ wiadomość edytowana przez: Wierzbal dnia 2019-01-27 14:39:56 ]
  
 
Cytat:
2019-01-27 14:15:30, Wierzbal pisze:
tak to wygląda centralki nie znalazłem a wszystkie kable schodzą do głównej wiązki i nie mam pojęcia gdzie dalej to idzie ... Sprawdziłem te miejsca i nie ma nic co by wskazywało na to aby była ta centralka . A firma to chyba ta ci na czujniku jednym co na zdjęciu jest [ wiadomość edytowana przez: Wierzbal dnia 2019-01-27 14:17:17 ]


Centrala bedzie wyzej idz po kablach.
Spruboj wejsc do srodka zamknac drzwi wlaczyc zaplon i wprowadzic cztery dwojki.
Pierwsza dwojka pip druga dwojka pip az do ostatniej.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 14:40:34, Bigelektron pisze:
Centrala bedzie wyzej idz po kablach. Spruboj wejsc do srodka zamknac drzwi wlaczyc zaplon i wprowadzic cztery dwojki. Pierwsza dwojka pip druga dwojka pip az do ostatniej. Jak przyjmie kod piknie 3razy. Jezeli kod zle wprowadzony lub niewlasciwy dlugi sygnal.



-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 14:46:43, Bigelektron pisze:



Ok super odpalił to teraz aby pilot zaprogramować nowy bądź używany jaka procedurę trzeba wykonać ?
I jak później spowrotem włączyć alarm
  
 
Cytat:
2019-01-27 15:09:34, Wierzbal pisze:
Ok super odpalił to teraz aby pilot zaprogramować nowy bądź używany jaka procedurę trzeba wykonać ? I jak później spowrotem włączyć alarm

Nowy klucz lub uzywany trzeba zakodowac na dwa etapy osobno immobilizer zrobisz to tylko testerem Toyota, osobno centralny zamek procedura reczna.
Alarm wlaczy sie kiedy dostanie sygnal zamkniecia z centralzamka lub jesli zdejmiesz kleme lub rozladuje sie akus wiec na to uwazaj.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-01-27 15:47:16, Bigelektron pisze:
Nowy klucz lub uzywany trzeba zakodowac na dwa etapy osobno immobilizer zrobisz to tylko testerem Toyota, osobno centralny zamek procedura reczna. Alarm wlaczy sie kiedy dostanie sygnal zamkniecia z centralzamka lub jesli zdejmiesz kleme lub rozladuje sie akus wiec na to uwazaj.


Ok dziękuję za Pomoc . Podaj na Priv adress to wyśle Skrzynkę Piwa 😁😉