OC na pierwsze,nowe auto

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co radzicie, u którego ubezpieczyciela teraz warto kupić ubezpieczenie ?
Chodzi o nowe , pierwsze auto żony
  
 
Tanie czy wypłacalne ))) a tak poważnie nie masz kogoś wśród znajomych zajmujących się ubezpieczeniami, nie wezmą prowizji i dobiorą najbardziej optymalne. Kolejna sprawa że oferty bardzo szybko się zmieniają dziś tanio w firmie xyz, a jutro zxy
  
 
Jeżeli chodzi o OC to kup gdzie jest najtaniej. Ja dostałem od MTU wycene na poziomie 580zł (Safrane 2,1 dt 95, wszystkie zniżki). Udałem się na poszukiwania. Ostatecznie trafiłem do tej samej agentki- prowadzi ona kilka firm. Zrobiła kalkulacje właśnie w kilku firmach i w Link4 wyszło 438zł- to o 140zł taniej. 140 mam w kieszeni. Wyjaśniła, że ubezpieczenia OC się od siebie nie różnią. A w Link4 dodają gratis holowanie podczas kolizji, wypadku (bez różnicy czy twoja wina czy nie)- uważam, że to bardzo wygodne. Jest jescze jakiś assistance do opon i samochód zastępczy- ale tu nie wgłębiałem się w szczegóły.
Innymi słowy- w OC nie warto przepłacac i kup najtańsze- takie moje zdanie. Jeżeli chcesz też AC to nie wiem, sprawdź warunki i ceny wielu firm i wybierz.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2012-08-20 23:29:31, Funbalti pisze:
Tanie czy wypłacalne ))) a tak poważnie nie masz kogoś wśród znajomych zajmujących się ubezpieczeniami, nie wezmą prowizji i dobiorą najbardziej optymalne. Kolejna sprawa że oferty bardzo szybko się zmieniają dziś tanio w firmie xyz, a jutro zxy



No najlepiej i takie i takie. Nie mam czasu jezdzić i sprawdzać tych wszystkich ubezpieczycieli. Żona ma 15 lat prawo jazdy, ale wiadomo jak jezdzą kobiety )) No własnie z tymi ofertami to jest różnie i teraz która z nich moze byc ta naj... A rożnie sie tez o ubezpieczycielach mówi...Ale to inna sprawa.
  
 
Ja polecę CI Liberty Direct. U mnie składka wyszła zadziwiająco niska, więc jestem zadowolony


powód edycji:
Wiadomo,że chodzi o Liberty Direct więc nie widze potrzeby zamieszczania odnośnika reklamowego!

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2013-02-15 20:34:33 ]
  
 
W przypadku kupna OC,warto po prostu szukać porównywarek cenowych i tam sprawdzić który ubezpieczyciel oferuje aktualnie największe zniżki. Na temat Liberty większość opinii jest pozytywnych,wiec myślę,że warto.
  
 
Są dostępne kalkulatory i można samemu sobie przeliczyć , jaka oferta będzie najkorzystniejsza.CUK ma dobry kalkulator na stronie, bo przelicza oferty 20 towarzystw.
  
 
Jak korzystam od kilku lat z MTU, które ktoś mi polecił ze względu na cenę. Płacę teraz niecałe 300 zł za auto poj. 1.5. Nie wiem co prawda jak wyglądają odszkodowania powypadkowe w tej firmie, bo na szczęście nie zdarzyło mi się jeszcze korzystać , ale mogę polecić tę właśnie firmę. Wcześniej byłem w compensie. Też nie mogę czegoś złego powiedzieć, poza tym, że było drożej. Przy MTU na wstępie miałem dobrą cenowo ofertę.