Pytanie o grę Safrosoft RoX

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Mam pytanie do graczy - sympatyków starej gry: Safrosoft Rox (ver. 1.4)

W czasach prehistorycznych sam miałem okazję grać w tę oto grę labiryntową a teraz postanowiłem wgrać ją swojej córce, żeby sama mogła trochę pogłówkować.

Grę zainstalowałem na laptopie (z XP na pokładzie) a do obsługi wykorzystuję (wykorzystujemy) tylko klawisze strzałek: góra, dół, lewo, prawo ew. Esc, Enter F-1...

Gra działa; [teoretycznie wszystko OK] tylko mam(y) problem z pokonaniem niektórych poziomów (z pominięciem kilku poziomów dotarłem do 20-go na 69).
Przy niektórych poziomach aż się prosi aby "zjeść", "wessać jakoś" przeszkodę; bez zbliżania się do niej:
Kiedyś kiedy sam grałem w tą grę to używałem joysticka i jakoś nie przypominam sobie aby były problemy.




Takim koronnym przykładem jest poziom 20-ty na którym utknąłem i już na samym początku akcji nic nie mogę zrobić:

Muszę jakoś „zjeść” tą czerwoną cegłę przede mną bo inaczej się nie da – nie ruszę.
Jeżeli „zjem” tą cegłę zbliżając się do niej, to głaz wiszący nade mną spadnie za mną i zablokuje mi wyjście. Jeżeli posunę się o 2 kroki to 2 głazy zablokują mi wyjście.


Na YouTube są filmiki z tej gry z praktycznie wszystkimi poziomami. Wyraźnie widać tam, że to czego mi brakuje – tam gracze realizują.
Więc jak mam to zrobić?




Kolejny przykład: poziom 16
…muszę jakoś zjeść te brązowe „piłki” stojąc w miejscu bo inaczej się nie da.
Jak mam „zjadać” te piłki ?






Kolejny przykład: poziom 11
To jest w ogóle skomplikowane, bo muszę zjadać piłki ze strony lewej, prawej i spadające z góry….






Kolejny przykład: poziom 6
…posuwam się do przodu i muszę jakoś zjeść 2 piłki wiszące do góry





Są jeszcze ze 2 poziomy, których nie przeszedłem z tego samego powodu: nie można czegoś zjeść.
Proszę o informację: czy w ogóle da się grać w tą grę używając wyłącznie klawiatury, czy niezbędny jest joystick ?

Jeżeli da się grać używając wyłącznie klawiatury, to który klawisz (kombinacja klawiszy) sprawi, że użyję brakującej funkcji ?

Z góry dziękuję za pomoc.







  
 
Wtam !

Chciałem podziękować forumowiczom, którzy podsyłali mi podpowiedzi na prv.

..z grą sobie poradziłem. Pod klawiszem F1 jest "instrukcja obsługi" ...po angielsku ale jest.

Na problem o który pytałem; rozwiązaniem jest "spacja + dowolna strzałka", więc wszystko działa.

Obecnie jestem na 52 poziomie z 69 ...więc chyba nie źle.

Pozdrawiam !
  
 
Wtam !

Chciałem podziękować forumowiczom, którzy podsyłali mi podpowiedzi na prv.

..z grą sobie poradziłem. Pod klawiszem F1 jest "instrukcja obsługi" ...po angielsku ale jest.

Na problem o który pytałem; rozwiązaniem jest "spacja + dowolna strzałka", więc wszystko działa.

Obecnie jestem na 52 poziomie z 69 ...więc chyba nie źle.

Pozdrawiam !