[126p] Czerwona zabawka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Fiata 126p pamiętam z dzieciństwa. Pierwsze rodzinne auto kupione w 79r przez Ojca slużylo 13 lat, bylo żółte potem czerwone, mialo dwa silniki po drodze i remont blacharski. Sprzedane za marne 5 mln złotych utapilo miejsca motoryzacji dzikiego kapitalizmu.

Na Fiacie 126p robilem prawo jazdy, ale pierwsze uszkodzone auto i to Ojca to E36 Zostałem i jestem wyznawca Audi zwłaszcza wersji quattro.

W 2007 roku sąsiad zdecydował sie sprzedać swojego malucha. Przejechał nim 32 tys km od 94 roku. Z sentymentu nie wiedzac czemu kupilem no sie zaczeło . Przez ostatnie 5 lat maluch dzielnie zajmuje róg garażu i służy jako lek antydepresyjny, pochłaniając czas i środki.

Poczatkowo skupilem sie stylistyce i zabawie detalami. Auto bylo seryjnym FLm z 94 na szerokich zderzakach, z szarym wnetrzem, lusterkami i kolpakiami z BISa

Zmienilem kola na poszerzane stalowki, lusterka na łezki, obnizylem kowalskim sposobem zawieszenie, w srodku wyladowaly fotele IG, jakis tam wydech i kierwonica i halogeny ktore zawsze chcialem. Kilka innych detali

Powstalo cos takiego





Czas mijał powstawały kolejne wersje zawieszenia, pojawiały sie nowe detale, usprawniano mechanikę i robiono kolejne zdjęcia.

Nowe P4









Maluch dostał maglownice zamiast klasycznej przekładni. Troche zegarow i MC w srodku. Ewolucja ku wersji sport




W końcu za namową Maddoga maluch wystartował

youtu.be/uF6u7fq6A6s


Ujawnione niedostatki zawieszenia zaskutkowały amortyzatorami gazowymi

Kolejny start w Nowym Mieście wzbudził potrzebe silnika juz nie seryjnego.

CA Cup NMnP 2013

Zakupilem podstawe w postaci nowej 650 bez głowicy

Prace nad motorem w toku Można je śledzić w galerii na picasa:

https://picasaweb.google.com/100027300804406255381/TakaSobieSeriaBilo#

Sa jakies klopoty z tym linkiem nie wiem dlaczego. Moze ktos to wyedytuje. Po wklejeniu do wyszukiwarki działa

Dochodza kolejne czesci. Zdobylem nowy gaznik do 126p





Zasadniczo postanowilem wymienic obecny silnik na budowany od nowa na nowych czesciach ale na walku 555 i przystosowanych do jego mozliwosci komponentow silnika

Projekt powstaje dzieki Tomkowi i z wymierna pomoca Macka (MAD_DOGG). Za co wielkie dzieki dla obu.
Ostateczna faza zapewne wymagac bedzie pomocy Sebcyca wiec tez zaznaczam aby mu przykro nie bylo :wink:

Przyszedl Super Ejector od Michaela. Zazyczylem sobie rur dolotowych z nierdzewki :wink: . Ciekawe jak to zabrzmi i czy sie nie urwie jak czesc Ejectorow









Przyjechały bimarco w swietnym stanie



Poniosła mnie fantazja i pozyskałem webera 40 DCOM


Prosze o wyrozumiałosć



[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-02-20 22:32:26 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-02-20 22:44:42 ]
  
 
Dziekuje za brak krytyki i aktywny udzial w temacie




Silniczek juz powoli wyglada





[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-02-24 16:08:23 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-02-24 16:34:53 ]
  
 
A zlituję się

Malce to nie koniecznie mój konik ,ale trzeba przyznać że twój pozytywnie się prezentuje no i zmiany też idą w dobrą stronę.

Po tych wszystkich modach dalej na kołach będziesz piłował na CA?
  
 
Tak dalej na kołach, dlatego silnik bedzie bardziej szosowy. Lubie pojechac malcem na impreze i wrocic na kołach. Mody nie beda duze. Glowica tylko -3mm itp. Fajnie jesli sie znow spokamy.

  
 
Zawsze mi się podobał ten Fl-ek a zmiany idą w dobra stronę mam nadzieje że kiedyś będzie okazja zobaczyć na żywo na jakimś youngtimerze Te ejektory to głośne bo szukam alternatywnego wydechu na poznań ???
  
 
dobry jest widzialem na zywo, fajny motorek skladasz ciekawe jaka moca bedzie dysponowal
  
 
Wydech kupilem za namowa Maddoga. Szukalem czegos innego niz Breda. Na razie lezy w pudelku wiec nic na jego temat nie moge powiedziec. Obawiam sie ze bedzie glosny. Trudno.

Co do mocy to nie mam pojecia. Malo kto hamuje maluchy i czesto oceny sa mityczne. Mysle ze bylbym zadowolony po przekroczeniu 30 KM a bardzo zadowolony przy 35 jednak nie wiem czy jest to mozliwe. Na razie bedzie seryjny dlubniety gaznik. Na 100% go bede hamowal to sie okaze.

YP troche daleko ale kto wie

Na ten sezon mam nowe sprezyny na tyl (italia) ktore wiele poprawily, czeka tez wl resor (tez italia) z odwroconymi uszami (jak pomysle o ustawianiu geometrii )

Duzo poprawia tez kubly bo na IG trudno bylo skupic sie na prowadzeniu... trzeba bylo sie trzymac drzwi i kierownicy a kaskiem grzalo po dachu

Calosc ma byc porzyjemnoscia


[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-02-24 20:56:16 ]
  
 
Miałem taki wydech ma fajne brzmienie to jeszcze można kupić?? ile się ceni ?? A tak w ogóle fajny baczek będzie
  
 
Wydech zamawia sie w Michaelu. Robia sztuke na zamowienie. Trwa to kolo 2 tyg z wysylka. Cena w moim przypadku 350 z wysylka. Bardzo glosny jest?
  
 
Postaram sie dzis zapodac filmik po 22 z mojego byłego ;P to posłuchasz dla mnie bomba basowy agresywny ale nie tak głosny jak breda cichy też nie jest Miodzio
  
 
Co do auta to już się wypowiadałem nie raz, także zdanie znasz, bardzo mnie cieszy że silnik też się doczekał modyfikacji

Tu jest ten wydech
www.youtube.com/watch?v=MLJGz0_7VJQ
  
 
WYDECH
  
 
Głosno hehe. Sasiedzi mnie polubia


[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-02-27 15:35:51 ]
  
 
Nowe fotki






Głowica juz obrobiona zostala oddana do wstawienia gniazd zaworowych. Widac swiatełko w tunelu
  
 
Z serii przed i po :wink:



Tak w aucie



Mam nadal poprzednia MC ale 35cm srednicy i z niej pochodzi klakson

Mozliwa jest inna konfiguracja i tez jest fajna



Obszywane u szewca Skóra bardzo dobrej jakosci i chyba lepsza niz na tej drugiej MC


[ wiadomość edytowana przez: Bilo dnia 2013-03-07 20:08:10 ]
  
 
Glowica juz jest. Takie spajfoto



No i kolo stoczone na 3.5 kilo wywazone wraz z dociskiem

  
 
Ile ta głowica jest w końcu ścięta? Skoro gwint wyszedł to chyba wiecej niż 3mm? Wygląda całkiem sympatycznie
  
 
3.5mm mialo byc. Tomek szykuje sie na pokaz do ciebie.
  
 
Nowe Fotki z dalszych etapow budowy jednostki






  
 
Zawory zostały fabryczne, czy wstawiałeś większe? (ssący podejrzanie wygląda )