[125p] Zdejmowanie listew chromowanych z rynienek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Może ktoś zdejmował i wie jak to zrobić żeby nie pogiąć, nie połamać i nie uszkodzić tych listew? Chodzi mi o chromowane nakładki rynienek dachowych w 125p
foto przykładowe dobrze przedstawiające ową nakładkę rynienki.
  
 
Fabrycznie był do tego przyrząd, ale można to zdjąć zwykłym sposobem podważając śrubokrętem ale należy to robić w sposób delikatny i po małym kawałku żeby listwa się nie załamała jest to pracochłonne ale się opłaca, bo jak się pognie można u mnie nowe kupić za 300
  
 
młotek i śrubokręt płaski lub jakiś klocek drewniany(z ostrym i twardym kantem) i powoli pobijać od strony spodu żeby zeskoczyła warga , nic na siłe ,delikatnie odciągac - ona się delikatnie wywinie w łuk ,ale po założeniu będzie igła. zacznij od końca (dowolnego)
  
 
Czyli tak jak myślałem mozolna sprawa
Chyba kołek drewniany lepszy, bo śrubokręt płaski chyba dość szeroki musi być i większe niebezpieczeństwo uszkodzenia.
Cytat:
Fabrycznie był do tego przyrząd, ale można to zdjąć zwykłym sposobem podważając śrubokrętem ale należy to robić w sposób delikatny i po małym kawałku żeby listwa się nie załamała jest to pracochłonne ale się opłaca, bo jak się pognie można u mnie nowe kupić za 300


Ciekaw jestem budowy takiego przyrządu, nie są to przypadkiem takie szczypce jak do spinek, czy listew drzwiowych?
HAHA... już ja się postaram fiołek nie dać Ci zarobić tych 300zł
  
 
Zrób to tak jak napisał Marcin,kilku krotnie zdejmowałem listwy z drewienkiem i nie uszkodziłem ani lakieru ani samych listew.
Jeśli użyjesz śrubokręta, możesz uszkodzić lakier i pogiąć listwę.
  
 
Muszę się postarać, bo chce wziąć się za remont mojego powgniatanego dachu, myślę że do maja zdążę
Powiedźcie mi jeszcze czy są jakieś utrudnienia, rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy ściąganiu podsufitki, bo ją też muszę ściągnąć
  
 
Cytat:
2013-02-23 16:39:13, CEHU pisze:
Muszę się postarać, bo chce wziąć się za remont mojego powgniatanego dachu, myślę że do maja zdążę Powiedźcie mi jeszcze czy są jakieś utrudnienia, rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy ściąganiu podsufitki, bo ją też muszę ściągnąć

pokaż zdjęcia dachu , teraz są metody naprawiania wgnieceń bez demontażu podsufitki , boczków czy nadkoli , może się da?
  
 
Muszę zrobić foto, jak zejdę do garażu to zrobię, tym czasem we wrocławiu sypie jak sku%*&syn więc nie chce mi się
Wiem że metody są tylko nie za bardzo chcę wydawać majątku na warsztaty Ale chętnie posłucham jeśli nie będę musiał wydać fortuny na ten zabieg...
  
 
Porobiłem parę zdjęć dachu miejsc które są najbardziej powgniatane, zdjęcia jednak nie odzwierciedlają tego w 100%




  
 
Udało się ściągnąć te listwy z rynienek, nawet ich nie pogiąłem
Teraz jak ściągnąć podsufitke tak by nadawała się do powtórnego założenia
  
 
Cytat:
2013-02-27 22:04:51, CEHU pisze:
Udało się ściągnąć te listwy z rynienek, nawet ich nie pogiąłem Teraz jak ściągnąć podsufitke tak by nadawała się do powtórnego założenia


tak jak z jeżem,ostrożnie,bardzo ostrożnie

ściągnij uszczelki drzwi,wyjmij szyby i pościągaj klipsy-te metalowe blaszki trzymające krawędź tapicerki , poodkręcaj osłony słoneczne , lusterko , lampkę jak masz na środku dachu , reszta sama się pokaże co i jak (generalnie obracasz pałąki żeby dać luz na tapicerke a potem wyjmujesz)
  
 
musisz wyjąć szyby i uszczelki drzwi bo podsufitka jest tez mocowana na rantach.
potem to już pikuś.




oo ktos mnie wyprzedził

[ wiadomość edytowana przez: menzuramenzura dnia 2013-02-27 22:41:57 ]
  
 
No dzięki panowie bo już próbowałem wyciągnąć wgniecenia takim gadżetemale może dwa ledwo co poszły
Reszta jest chyba za głęboka, więc jedyne wyjście to zdjąć podsufitkę i wypychać, młotki blacharskie itp...
  
 
A wiecie może jak zdemontować chromowane listwy drzwi wokół szyb
  
 
tak samo jak listwy z rynienek , tyle że trzeba w odpowiedniej kolejności (wchodzą na zakładkę jedna na drugą) i od strony otworu okiennego