Słabe wycieraczki na biegu jałowym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie. Podczas jazdy wszystko normalnie i OK.
Gdy tylko wyrzucę na luz, albo zatrzymam się na skrzyzowaniu,
to okazuje sie, że wycieraczki nie mają siły pracować.
Jak myślicie? To coś z elektryką, czy raczej silnik od wycieraczek?

Przy okazji. Padła jedna pompka w zbiorniku z płynem do spryskiwaczy.
Do sklepu po nową, czy raczej polowanie na szrocie?
  
 
Co do wycieraczek:nie mam pojęcia.
Co do pompki,ja kupiłem nową w sklepie za 25 zł i było warto
  
 
to moze miec zwiazek z ladowaniem....
  
 
Cytat:
Do sklepu po nową, czy raczej polowanie na szrocie?


na szrocie raczej nie upolujesz. Można dopasować od innego auta ale nie pasuje "uchwyt"(u mnie był pęknięty wiec nie miałem problemu aby włożyć )
  
 
Papka czesto po dluzszym postoju lubi zardzewiec na lozysku slizgowym silniczka. Zobacz najpierw, czy sie da przekrecic oske palcami (przez otwory w obudowie oski). Jesli sie zaciela, to trzeba odkrecic silniczek, rozebrac go, oczyscic oske papierem sciernym, nasmarowac i skrecic.
W sobote wymienialem dzwignie poruszajace wycieraczkami. Byly juz tak rozklekotane, ze wycieraczki dotykaly uszczelki szyby.
Jasiu
  
 
Syvo myśle że masz problemy z ładowaniem na wolnych obrotach. Sprawdź ładowanie
  
 
Sory za off-topic, ale to nie tak do końca będzie nie na temat. Chciałem powiedzieć, że z kolei ja pamiętam, że jeszcze jak mój dziadek miał malucha to też miał awarię wycieraczek. Tylko, że tam był problem innego rodzaju: mimo że włanczał wycieraczki to one i tak nie działały. Dopiero jak zgasił silnik i ponownie zapalił to wycieraczki zaczeły chodzić.
  
 
Miły, ja mam weselszą sprawę bo wyłączam wycieraczki a one czasami pracują dalej - trochę mnie to wkurza jak mi się spieszy i nieraz muszę odpinać kable pod maską. Dzieje się tak jak często w krótkim czasie włączam i wyłączam wycieraczki. No ale tu przyczyną jest pajączek który jeszcze w tym m-cu wymienian.
Andrzej
  
 
ta, to zdecydowanie za cienkie ladowanie - szczegolnie, gdy jedziesz na swiatlach. Sprobuj doraznie podwyzszyc obroty. Mnie tez troche slabiej laduje przy 800 obr niz przy 6000.... Ale czy to normalne - to niech sie "elektrycy" wypowiedza.... zobaz licznikiem - jesli na akumulator na jalowym dostajesz min. 12,5 - 13 V to chyba nie ma powodow do paniki...
a opory i zanieczyszczenie mechanizmu tez robia swoje...


PS. A nie ma ktos moze popsutej pompki na zbyciu? Ja potrzebyje mocowanie oski do silnika - ten plastik taki.... Nie chce mi se kombinowac z metalowymi lacznikami, juz raz tak robilem, caly weekend mi zszedl... A juz teraz spryskiwacz swiatel by sioe przydal prawde mowiac.... A w Lodzi jest taka pompka do kupienia????
  
 
Ja mam taka zbedna niedziałajaca pompke. Mozemy sie jakos dogadac.

Oddam ze uśmiech
  
 
heh, dzieki... fajnie!
Musze sie tylko zorientowac ile poczta by za przeslanie wziela....
w kazdym razie dziekuje i... bedziemy w kontakcie
chyba jest mozliwosc oplacenia przesylki przez odbiorce (adresata???) Wie ktos???
bo kurier to chyba za kosztowna impreza...
  
 
Za wolno pracujace wycieraczki na jalowym to wina ladowania-i to na 100%.
Z innej beczki-jak dla mnie to wycieraczki w Ladzie i tak za wolno dzialaja.Nie ma ktos jakiegos patentu (moze od poloneza pasuje silnik albo calosc?).Wiem ze w poldkach (zwlaszcza tych nowszych) chodza super.
  
 
Adasco nie wiem czy taka przesyłka ma jakikolwiek sens pompka kosztuje 20-25 zł. Ja mam działającą pompke tylko te zatrzaski mocowania do zbiorniczka są połamane. Wrazie chęci służe pomocą
  
 
Adasco moge ci przeslas za pobraniem ta czesc ktora cie dokładnie interesuje tlyko musisz sprecyzowac co to dokładnie jest. Jak wiadomo da sie to nawet na pare czesci rozkrecic. Mysle, ze nawet paczka nie wyjdzie drogo, wiec nie masz sie cos martwic, ze stracisz fortune.

Najlepiej napisz na priva co cie dokladnie interesuej, ja to rozczłonkuje, albo wysle calosc. Wszyskto zalezy od ciebie. Zalega mi to w bagazniku, a jezeli tobie moze sie przydac to z checia ci to oddam.
  
 
Serdecznie dziekuje kolegom za proby pomocy, ale dzis zaryzykowalem i oplacilo sie. Rozbebralem te pompke i dziala.
Przedstawie przepis, moze ktos skorzysta.
Wiec:
u mnie pekl plastik laczacy oske wirniczka z silnikiem (widoczny w "okienku" tej czarnej dlugiej obudowy na koncy ktorej jest wirnik.
czyli musialem polaczyc 2 metalowe oski. Wzialem kostke do laczenia kabli o grubosci okolo takiej jak moje oski. Wybyebeszylem z tego plastiku sendo, czyli metalowy element z 2 otworami i srubami. (Jak ktos wezmie w lapy taka kostke od razu skauje, o czym mowie, jak nie - to prosze o mail, narysuje na szybko paitem, o co chodzi). Montujac pompke zastosowalem ten metal zamiast plastikowego lacznika, skrecilem czarne z silnikiem, wkrecilem na fest srubki w dolozonym laczniku. Na koniec nasmarowalem zdrowo oske. i gotowe. Niezbyt jasno to przedtsawilem, ale zainteresowanym sluze rysunkiem.