SIEMENS AMILO PI 1505 - Matryca

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mógłby mi ktoś przybliżyć przyczynę dziwnego zachowania matrycy w PI 1505 Obraz nie jest taki jak powinien być. Wymieniana była matryca i konwerter. I klawiatura
Obraz po przyjrzeniu się jest taki jakby po cięty. Nie ma ostrości. Raz jest jasny, a raz ciemny. Gubi jakby sterownik. Jest to komputer zapasowy ale fajnie by było jak by działał normalnie
Po podłączeniu pod zewnętrzny monitor ( telewizor), działa idealnie.
Nie pamiętam jak z biosem ale chyba nie było problemów ale nie dam sobie ręki uciąć. Będę musiał to sprawdzić.




[ wiadomość edytowana przez: Ikarus260 dnia 2013-03-22 12:07:26 ]
  
 
Miało być inwerter nie konwerter.
  
 
Obstawiam zimne luty na płycie głównej w okolicach karty graficznej. Miałem podobnie z Dellem. Działał, aż nagle obraz robił się poszarpany, albo zawisał i pomagał reset, ale tylko na chwilę. Nagooglowałem się i okazało się, że Dell zje*ał płytę główną, ale się do tego nie przyznaje. Na szczęście na gwarancji wymienili i pod układ karty graficznej podłożyli profesjonalny radiator wykonany z puszki po pepsi.
Aha... koszt przelutowania płyty w niezależnym serwisie to ok 200-300 zł.
  
 
Cytat:
koszt przelutowania płyty w niezależnym serwisie to ok 200-300 zł.


Przelutowania czy wygrzania w piekarniku? Ostatnio coraz częściej spotykam takie naprawianie, dlatego proponowałbym jednak raczej wymianę.
  
 
No właśnie. Jest to zapasowy laptop więc chyba jednak to zostawię jak jest. Jak się uda to oddam komuś kto pracuje w serwisie i może mi tylko sprawdzi co to może być. Szkoda żeby ładować kupę kasy w coś co być może wkrótce sprzedam.
  
 
Cytat:
2013-03-25 07:44:58, Jacenty pisze:
Przelutowania czy wygrzania w piekarniku?



Przelutowanie - oczywiście nie całej płyty głównej, a tylko podejrzanych elementów. No i cena którą podałem pochodzi sprzed 4-rech lat.