Widzieliśta to ??? A może to już "stare" ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A jakie Ty chcesz zastosowanie. Migające diody + wyświetlacz podczas jazdy informujący Cię o aktualnych parametrach? A po co Ci to? Pojazdem testowym jeździsz czy oczopląsu chcesz dostać?
  
 
SPOKOJNIE PANOWIE!!!...
Dobrze,że temat "wypłynął" na górę, dobrze, że Dominik jest zasobny w informaje i konkrety Będzie BARDZO DOBRZE jak "administracyjnie" zostanie to wpakowane w odpowiedni dział naszego forum
Wszelkie dziwne uwagi i uszczypliwości absolutnie zbędne...chiba, że znowu chcecie zadymy ale wtedy bardzo proszę na priva!!!
Pozdrowionka!!
  
 
no dobra...jest link do schematu i link do programu czego jeszcze wam potrzeba????
  
 
Zmontowałbyś kilka kabli i sprzedał chłopakom po rozzsądnej cenie. Jeśli Cię to oczywiście interesuje... Albo może zrób foto płytki interfejsu zawsze to coś i jeslli masz jakieś konkretne schematy i zestaw elementów potrzebnych do zmajstrowania tego kabla to będę (będziemy) niezmiernie wdzięczni...
  
 
a wiec tak lutowac nie mam czasu(sorki) ale schemat jest juz podany:przeczytaj kilka wypowiedzi wyzej Tomek L i program tez...
czesci kosztuja gdzies 7 zyka i jak pokazesz w sklepie schemat to dadza ci wszystko co potrzeba wystarczy wlutowac czesci na plytke wedlug schematu podlaczyc do kompa i do auta..ja swoj uklad zamknalem w podelku od casety i zakleilem takze zdjecia wnetrza nie zrobie ale to na prawde banal...z jedej strony 3 kable a z drufiej stara wtyczka od myszki...jak nie dacie rady to przygotuje zetelny opis i podesle cwikusowi ... postaram sie na przyszly tydzien
  
 
No to juz cos konkretniejszego. Bede wdzieczny za rozwiniecie tematy n ałamach strony.
  
 
a jak podłączyć to do kompa??????
rozumiem że przez COM-a tylko jak zrobić na niego wyjscie ?
  
 
a jak podłączyć to do kompa??????
rozumiem że przez COM-a tylko jak zrobić na niego wyjscie ?
  
 
z tego co wiem to podlacza sie toto pod gniazdo szeregowe, czasem umieszczane na kartach dzwiekowych, a nie pod cdrom
  
 
Cytat:
z tego co wiem to podlacza sie toto pod gniazdo szeregowe, czasem umieszczane na kartach dzwiekowych, a nie pod cdrom



Tomek napisał COM , a nie CD-ROM
  
 
dokladnie z jednej strony COM(zlacze szeregowe) a zdrugiej spilkami w gniazdo koputera w samochodzie...ja tam mam bo wtyczki nie moge kupic
  
 
Sprawa podłączenia to banał, kabelek od myszki i 2 druty (szpilki jak kto woli) dziecko sobie poradzi... problem tkwi w zmontowaniu samej elektroniki... czy wszystkie potrzebne czesci sa ogolnie dostepne, widze tam troche kondensatorow tego samego typu, jedna diode i 1 rezystor ale co to sa te 2 bloki "MAX232" oraz "7805" - czy to jakieś scalaki ?? Jesli tak to gdzie ich szukać. Miałbyś może schemat płytki (wzór) do wyrawienia bo chyba należy to wmontować na płytkę ?? Nie jestem elektronikiem ale myślę że przy odrobinie checi bym sobie poradził co mam zamiar zrobic jesli dostane wszystkie czesci...
  
 
Dominiczku!!!...to zowu ja...Twój prześladowca wścibski, natrętny, dociekliwy i upierdliwy! .....aaaaa....podpisywam się pod kolegą fiatem /tegooo nooo SIENNĄ ....No cooooo??!...nie moja wina,że mnie się fijat kojarzy wyłącznie ze tą furmanką / to w kwestii opisu elementów na schemacie!! /czy dobrze kojarzę, że MAX 232 to może opis portu COM czy raczej opis wtyka? a 7805 to scalak??-wystarczy podać w sklepie cyferkę 7805??...a te kondens.4,7 mikroF to "elektrolity"?/
A PRZEPRASZAM! NAJWAŻNIEJSZE...co mam zrobić jeśłi NIE MAM w laptopku RS-232 ????-bo nie mam!! ...mam LPT, 2xUSB, S-VIDEO i gniazdo/wyjście na monitor zewnętrzny !!
Ratunku!!!....I proszę bez docinków....ja wiem, że Ty wiesz ale ja i kilku/nastu? kolegów z forum pewnie nie!!?
  
 
jesli chodzi o plytke to wystarczy zwykla uniwersalna plytka drukowana dostepna w kazdym sklepie z czesciami...eszystkie czesci sa oglolno dostepne za cene ponizej 10 zyka komplet . max232 i 7805 tez...

max323 to jest to taki chip a opis pokazuje do ktorej nozki co przylutowac

port COM to jest rs-232 to nie mozliwe ze nie masz w laptopie tego portu...to tem gdzie podlaczsz myszke starego rodzajiu...taki :

ten mniejszy na dole, a jezlei nie masz to znok

Slenna nbawet jak ci sie nie bedzie chcialo to zlutujesz..trzymaj sie tylko schematu...wrzucil bym fotke swojego ale mam zaklejony i nie moge dobrac sie do srodka bez rujnowania go

  
 
Pewnie Toshiba nie ma RS,a ale z rozpiski złączy widać wyraźnie, że da się to zrobić przez LPT. Trzeba tylko zmienić piny na odpowiednie i problem z głowy.
  
 
ciekawe jak skoro program komunikuje sie przez coma i nie mozna tego zmienic
  
 
Spróbuj, jeśli nie ma domyślnie żadnego koma w kompie to program będzie szukał informacji na tych samych wejściach płyty. Jeśli wejście drukarki jest szerszą wersją koma to może bedzie czytał. Jeśli się nie spróbuje to nie bedzie wiadomo.
  
 
Dzięki Dominik_Olechnowicz - naprowadzasz nas na finał powoli ale skutecznie ciekawe kto pierwszy zmontuje to cudeńko niech da cynk... Acha, Dominik jak byś miał program w polskiej wersji językowej to bylibyśmy na prawdę zobowiązani... I do Pana Bogdana nie jestm SIENNA tylko SLENNA Jeżdzę Espero a nie Fiatem
  
 
Ok więc podsumowująć: 7805 oraz MAX 232 to uklady scalone które dostane w sklepie... port COM muszę połączyć z nóżkami układu MAX 232 tzn z tego co rozumiem z 13 i 14 od MAXA i z ukladem 7805

TxD (3) - do jakiego pinu COMa ?? (??)
RxD (2) - do jakiego pinu COMa ?? (??)
GnD (5) - do jakiego pinu COMa ?? (7) ??

  
 
Zara zara!!...Dominik co je grane??
Cytat:
max323 to jest to taki chip a opis pokazuje do ktorej nozki co przylutowac

....to w końcu 232 czy 323 ???? ...czy to się nazywa "mataczenie"?? (takie ostatnio modne słówko u naszych rządowych polityków)
P.S. Slena !! kolego bardzo Cię przepraszam za tego fijata ....przecie trudno u Ciebie tą jedną literkę jednoznacznie interpretować /wszyćko zależy od broniącego Cię adwokata / ...i jeszcze to brakujące "n" ale taki drobiazg wybaczysz chiba??...Zresztą !!...jak masz odrobinę poczucia humoru to zajarzyłeś pewnie,że urazić Ciem zamiara nie miałem

[ wiadomość edytowana przez: bogdan1 dnia 2003-10-17 01:56:01 ]