Zakup kamery - potrzebna dorada

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Zamierzam zakupić kamerę, taką aby zarejestrować jakieś ciekawe obrazy z naszego pięknego świata Nic nadzwyczajnego, ale chciałbym kupić coś w przystępnej cenie (tak do 2 tys. powiedzmy), a jednocześnie o dobrej trwałości i funkcjonalnego - oczywiście wiadomo, że nie oczekuję cudów za taką kwotę, niemniej nie chciałbym się rozczarować.
Niestety, nie znam się na tym zupełnie - czytając w sklepie opis sprzętu kompletnie nic z tego nie rozumiem Poproszenie o poradę sprzedawcy to spore ryzyko tym bardziej, że nie mam nikogo znajomego w tej branży.
Dlatego proszę o pomoc w rozszyfrowaniu podstawowych wiadomości i poradę na co zwrócić uwagę, jakie fukncje mają wpływ na jakie efekty oraz jaki konkretny sprzęt ewentualnie polecacie.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
MisiekNS
  
 
- kup kamere dobrej firmy: panas, canon, ... unikaj jakis tam firsline czy cos.
-warto pomyslec o zakupie jakiejs "bezkasetowej". Dokladajac troche do kwoty juz masz DVDcam.
-generalnie - im wszystkiego wiecej, tym lepiej. rozdzielczosc jaka sie da, to samo tyczy sie liczby pixeli na matrycy. Szukanj czegos z 3CCD.
-warto, zeby wyswietlacz byl jak najwiekszy, to pomaga.
-musowo stabilizatos drgan, najlepiej jakby byl optyczny.
-obiektyw - z reguly powinien byc sygnowany jaka marka, obecnie najlepsze szkielka kladzie panasonic.
-mikrofon stereo z wejsciem. czesto trafia sie mono.
-zoom. nie patrz na cyfrowy, bo to g. optyczny minimum 3x.

jakbys mial konkretne pytania wal.
popatrz tu
tu.i tu.albo tu
osobiscie - bralbym to.
  
 
Ja tak jak Adasco bym poszukał czegoś markowego - szczegolenie zwrócilbym uwage na Sony badz JVC.

Na reszcie rzeczy sie nie znam - bo wielkim fanem kamer nie jestem - z doswiadczenia wiem, ze oglada sie to co sie nagrało max 3 razy a potem kamera zaczyna sie nudzic i wedruje do szafy. Jednak jestem za fotografia
  
 
w sieci EURO AGD mieli fajna promocje z 1400 na 999 na dobre JVC
  
 
sony nie.
jvc - tak.
w zadnym wypadku wynalazki firmowane przez geniusa czy logitecha.
  
 
Wielkie dzieki dla wszystkich, zwlaszcza dla Adama za porady i linki - to juz duzo pomaga, oczywiscie jesli jeszcze ktos chcialby cos waznego dodac to tym lepiej, pozwolicie ze jak juz sie rozgladne i bede kupowal to napisze o ostateczna porade


Pzdr,
Misiek
  
 
Powiem ci że sam rozgladam się za kamerą samochodową w skalepie też nie potrafia zaproponować dobrej a co dopiero wytłumaczyć .A może któs z was posiada taka kamerke ,jaka wybrac ?
  
 
By wybrać odpowiedni wideorejestrator to musisz poszukać wszelkich informacji na internecie .Wiele osób teraz posiada i dzieli sie opiniami .Z tego co słyszałem bardzo chwala sobie kamery niemickiej firmy http://www.telefunken.pl/ , są bardzo nowoczesne i spełniają nasze oczekiwania .
  
 
Jest sporo aplikacji na androida, więc nie konieczny jest zakup kamery.
  
 
Też się przymierzam do zakupu wideorejestratora i chyba zdecyduję się na
Prestigio 530A5
Słyszałem wiele pozytywnych opinii, bardzo fajna jakość nagrań nocnych, cena też przystępna.

P.S. to nie jest reklama, nie mam z tą firmą nic wspólnego

Co do apek na telefon: są fajne, pod warunkiem że masz bardzo dobrą kamerę w telefonie. Poza tym jak telefon zadzwoni, a Ty nie chcesz odbierać przy współpasażerach to musisz go odklejać od szyby i przerywać nagrywanie a w tym czasie jakiś szalony hipster rowerzysta może Ci urwać lusterko
  
 
Cytat:
2014-06-25 13:30:36, felype pisze:
Też się przymierzam do zakupu wideorejestratora i chyba zdecyduję się na Prestigio 530A5 Słyszałem wiele pozytywnych opinii, bardzo fajna jakość nagrań nocnych, cena też przystępna. P.S. to nie jest reklama, nie mam z tą firmą nic wspólnego Co do apek na telefon: są fajne, pod warunkiem że masz bardzo dobrą kamerę w telefonie. Poza tym jak telefon zadzwoni, a Ty nie chcesz odbierać przy współpasażerach to musisz go odklejać od szyby i przerywać nagrywanie a w tym czasie jakiś szalony hipster rowerzysta może Ci urwać lusterko



Przecież w czasie jazdy i tak nie można gadać przez telefon chyba, ze na glosnomowiacym
  
 
Witam! Znalazłem fajną kamerkę samochodową/wideorejestrator z wieloma funkcjami (polski język, samowłączanie, złącze hdmi, duży wyświetlacz i funkcja hdr) - Ferguson Eye Drive SHD100 która nagrywa w jakości super hd.
Taka kamerka samochodowa jak ta www.ferguson-digital.eu/pl/rejestratory-samochodowe/464-ferguson-eye-drive-shd100.html - co myślicie? warto?
  
 
Kolego, jak chcesz reklamować coś czym handlujesz to po prostu to zareklamuj a nie udawaj użytkownika bo to żałosne i nieudolne.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2014-10-28 21:07:38, andrzej_krakow pisze:
Kolego, jak chcesz reklamować coś czym handlujesz to po prostu to zareklamuj a nie udawaj użytkownika bo to żałosne i nieudolne.