2102 made in SzokoLada - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco









  
 
Cytat:
2013-12-29 20:01:07, SzokoLada pisze:
Ja używam ten środek, potem podkład wytrawiający.


a ten środek to tylko nakładasz i potem ścierasz? zmywasz? czy zeskrobujesz ?
  
 
To zależy ile mam czasu. Generalnie z opisu na naklejce, zostawiamy aż wyschnie i malujemy. Może w przypadku ogrodzeń to się sprawdza, ale ja osobiście wolę nie ryzykować i usuwam. Mechanicznie lub zmywam wodą z płynem do naczyń. Jeżeli robie na świeżo, to po prostu na sam koniec zmywam wodą. Jeżeli zostawię na noc, to kwas zasycha i powstaje taka skorupa. Można usuwać mechanicznie, ale ja smaruje jeszcze raz kwasem, chwile czekam i zmywam. Potem wydmuchuje resztki wody i wygrzewam opalarkom. Latem nie było potrzeby grzać opalarkom.
  
 




  
 
bjutiful

a teraz możesz zrobić ramę rurowa i zapierdzielić tam R6 z Nissana BiTurbo ..... 800KM

taki dżołk
  
 
Ten parapet z pasa przedniego bym odwiercił...
  
 
A w jakim celu?
  
 
rudy wyłazi z pod niego
  
 
Ten parapet jest po to, aby chronić przed kurzem i błotem. Szukałem taki typowo. Potrzebuje parapeciki na błotniki. Dziś wrzuciłem na godzinę przednią belkę do kwasu. Belka była cała ruda, skorodowana. Taki o to wynik:

  
 
Teraz jakos zanużeniowo trzeba by ją pomalować..
  
 
Tak właśnie myślałem. Mam hobok farby 10L. Włożę jeden, a potem drugi koniec, no i będzie zanurzeniowo.
  
 
w dużą kastre budowlaną jak by weszła byłoby najlepiej.
  
 
W kastrze będą straty farby, a w ory hoboku bez strat.
  
 
Przyszła do mnie paczka, na nowy rok. Pokaże wam co w niej było.








Tarcze hamulcowe TRW wentylowane 14", piasty na jednym łożysku, dokręcamy na maxa i zapominamy o obsłudze. Mniejszy opór toczenia. Klocki zwykłe, ale z wyższej półki.
  
 
Cytat:
2014-01-04 23:28:33, pioban pisze:
rudy wyłazi z pod niego


Potwierdzam
  
 
Wiem ze wyłazi. Z pod listew na nadkolach tez wyłazi, ale co, z nich też mam zrezygnować? Na progach również. Będę dbał, no i tyle.
  
 
Gdzie taki zestaw piast (zwrotnic pewnie też, bo się trochę kształt ośki nie zgadza) z łożyskami można zdobyć?
  
 
Piasty od samary tył. Na zwrotnice montuje się przejściówki.
  
 
ciekawa sprawa ale pokaż cały komplet a nie tylko wyrywkowo
  
 
Cały komplet będzie pokazany. Ale nie teraz, bo fizycznie go mam, ale nie mam. Potrzebujemy: piasty od samary tył, tarcze hamulcowe od 110 14" i zaciski, klocki od samary, przejściówka na zwrotnice pod piasty i przejściówka na zaciski. Do tego serwo od samary. Felgi tylko 14" lub większe.