2102 made in SzokoLada - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Seryjne hamulce mi blokuje bez problemu na drodze.
na dobrym kolcku i tarczy .
Wiekszy problem żeby równo brały...
Zawsze troche zciąga w jedną czy druga strone,
  
 
Ja jak jeździłem Żukiem, to też potrafiłem zablokować koła, ale musiałem cisnąć, co nie miara. Po co to? Jak można tanim kosztem tak zmodyfikować układ, że będzie stawać auto nie od naciskania, a od klikania na pedał. Po drugie, moje auto nie będzie mieć standardowej mocy, a min. X2. Czyli coś to musi zatrzymać. Tył też będzie modyfikowany na pełne żeliwne bębny. Które to nie są o wiele cięższe od oryginału. A znacznie lepiej będą odbierać ciepło. Zresztą auto będzie mialo zmodyfikowane również i zawieszenie, zmniejszony promień skrętu, inną geometrie, no i wspomaganie kierownicy.
  
 
Troche to jest inaczej ale tak czy siak najlepszy efekt jest wtedy kiedy hamulce generują opóźnienie a nie blokują koła.
Do tego jest potrzebny cały układ hamulcowy dobrze przliczony.
W alfie mam brembo 330mm 32mm grube tarcze,czterotłoczkowe brembo i mam wrażenie że sie przez przód na dach wywróce.
Do tego zatyka cie na hamowaniach jak pasy masz dobrze dociśnięte.
A zablokować koła wcale nie jest łatwo.
Z ciekawości koszt klocka to jedyne 1500pln wystarcza na ok 1000km.
Żuk jest kiepskim przykładem bo na blokowanie kół przy hamowaniu w dużym stopniu wpływaja opony a nie sadze zeby tam było cos specjalnego
  
 
Średnica tarczy jest praktycznie ta sama, chyba z 256mm na 260mm. Ale już są wentylowane, co już jest dobrze, bo nie zagotujemy tak prędko klocków i tarcz. Nie będą to mega hamulce, ale będą o wiele lepsze niż w klasyku. Układ jest skopiowany praktycznie ze 110 1.5 16V. Więc jak juz to jest sprawdzone na drogach Rosji i opinie są bardzo pozytywne. Nie zostaje nic innego jak trochę usprawnić układ hamulcowy i zrobić z niego układ który to zdecydowanie szybciej i łatwiej reaguje na komandy mojej nogi i jest bardziej nowoczesny.
  
 
No ja mam taki układ hamulcowy na przodzie i do tego sportowe serwo od Bartixr. Tył seryjny aluminiowy, ale nowy. Przewody także wszystkie nowe. Opony 195/50 Fulda Attiro, ale negatyw na przednich kołach około -2.5st. Hamulce są aż za mocne i trzeba się międzygazów uczyć od nowa, ale nie regulowałem specjalnie balansu hamulców (a mam manualną regulację), więc to może przez to. W każdym razie, jak się depnie z całej siły, to wszystkie 4 koła stają w miejscu przy około 80km/h
  
 
Przód też wentylowany? 13",14"? Ja serwo mam od samary po przez adapter i pompa hamulcowa też samara. Chciałem od samary, a nie sport od Bartka, bo ma krótszy skok pedału i szybciej reaguje.
  
 
a adaptery na piastę masz dorabiabe czy kupione ?
daj pikcza
  
 
Cytat:
2014-01-16 14:17:51, SzokoLada pisze:
Przód też wentylowany? 13",14"? Ja serwo mam od samary po przez adapter i pompa hamulcowa też samara. Chciałem od samary, a nie sport od Bartka, bo ma krótszy skok pedału i szybciej reaguje.



Przód wentylowany na tarcze na koło 14" Trochę się zagapiłem, bo mam te uchwyty, które się do zwrotnicy przykręca, aby zaadoptować tam zacisk od 110 i mogłem Ci sprzedać. Mnie się pomyliło i kupiłem zaciski od wersji 13" (a koleś mnie zapewniał, że jest od 14") i musiałem robić trochę inne uchwyty, aby pasowały do zacisku 13".
  
 
Cytat:
2014-01-16 19:31:23, morphio pisze:
a adaptery na piastę masz dorabiabe czy kupione ? daj pikcza



Właśnie złożyłem zamówienie u tokarza, ale jeszcze nie zrobił.
  
 
Cytat:
2014-01-16 20:27:13, SzokoLada pisze:
Właśnie złożyłem zamówienie u tokarza, ale jeszcze nie zrobił.


bosze
  
 
Powiedziałem, ze nie ma pospiechu, no i już 3 tydzień jak nie zrobił.


A tak to ma wyglądać.

  
 
Cytat:
2014-01-19 19:22:35, SzokoLada pisze:
Powiedziałem, ze nie ma pospiechu, no i już 3 tydzień jak nie zrobił.



Hahaha skąd ja to znam... Jak się nie powie na jutro, to by robili do us***ej śmierci. Człowiek chce być uprzejmy, nie poganiać ludzi, a potem brakuje cierpliwości.
  
 
Trochę mróz pokrzyzował plany, ale z drugiej strony i tak brakuje mi czasu na zabawę z moją dwóją. Mam nadzieje, ze od lutego trochę tego czasu więcej się pojawi.
  
 
sory za oftop

Cytat:
2013-12-30 17:31:34, NaczelnyFilozof pisze:
Montowałem w czerwcu. Na lato bajer!

widziałem fura stoi na tablicy
  
 
Moje dzisiejsze znalezisko:

  
 
aleś kolego miał wynalazka, teraz takie coś to się nazywa wieś tuning
to chyba z 15 lat temu lekko, nie ?
  
 
Coś około 17 lat. Wtedy każdy się podniecał. Dziś to prawda, wieś tańcy i śpiewa. Ale ja byłem cholernie dumny.
  
 
Ta żaluzja na tylną szybę dzisiaj i robiłaby furorę.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2014-02-07 08:18:50, emde pisze:
Ta żaluzja na tylną szybę dzisiaj i robiłaby furorę.


sam bym taką przytulił
  
 
Cytat:
2014-02-06 22:43:11, SzokoLada pisze:
Moje dzisiejsze znalezisko:



Ale modnie i kolorowo ubrana córka!