2102 made in SzokoLada - Strona 13

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Trochę będzie. Ale na to nie mam wpływu. Też mnie trzymają nowe zderzaki 06, choć nie ukrywam od 03 ładniejsze. Ogólnie 03 ładniejsze.
  
 
Cytat:
2014-08-16 12:02:06, SzokoLada pisze:
...Potrzebuje zrobić raczej auto "sportowe i tjuningowe", przednie lampy będą soczewki, być może xenon...



To do pierwszej kontroli drogowej. Chyba, że dookoła komina będziesz latał w tym ksenonie.

Pozdrawiam,
@lex


[ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2014-08-16 14:07:53 ]
  
 
Zawsze można kupić żarówki 2700K i nie będzie to się rzucało w oczy. Przetwornice można pięknie ukryć. Ale napisałem, BYĆ MOŻE XENON, może tego nie zauważyłeś? Ja jeździłem 3 lata autem na xenonie, chociaż nie było do tego przystosowane, dodatkowo było przyciemniane w koło, nawet przód. Przegląd robiłem zawsze bez znajomości i łapówki. Takie o to my mamy prawo. Zresztą, jak nawet mam kontrolę, to nie skupiają się nad moim autem, tylko interesuje ich bardzo moja osoba.
  
 
zrobisz natrysk na lampę i będzie git byleby świecznik był z homologacją
  
 
Dzisiaj dostałem wiadomość, którą chcę z wami się podzielić. Otóż zdobyłem w końcu tylne nadkola zewnętrzne metalowe do swojej dwójki. Trwało to chyba rok, a może i więcej, ale w końcu są i nic już nie powstrzyma przed robieniem tyłu. Przód kompletny, tył kompletny. Garaż w przebudowie. Wrzucę jakoś fotki. Na wiosnę pewnie rusze znowu z remontem.
  
 
  
 
na jaką wiosnę ? nie ma zimy to działaj
  
 
Kalendarzowa wiosna. Teraz remontuje garaż.
  
 
Garaż praktycznie gotowy. Teraz na nowo trzeba porozkładać wystrój i do tego się przyzwyczaić.

Ostatnio, jak jeżdżę swoim ZXem, przychodzi myśl, a może wsadzić tego turbo diesla do łady? 90hp, całkiem niezły moment, setkę robi w 10 sek, jest ekonomiczny, części do swapa dostępne, silnik wieczny. Tylko jak z belką, nie będzie przeszkadzać?
  
 
Masz pomysł jak to połączyć ze skrzynia do jakiegoś tylniaka?


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2015-04-06 10:44:41 ]
  
 
Dzwon od poloneza 1,9D, skrzynia ładowska. Bardzo łatwy w sumie swap. Praktycznie wszystko jest do kupienia.
  
 
Dzwon od sprzęgła przespawać trzeba i będzie pasowało, ciężej ze sprzęgłem np czy wałek podejdzie.
  
 
Ten sam blok? To faktycznie spasuje

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Do Aro zmontowali silnik z kaczki ze skrzynią Żuka i reduktorem Aro więc na pewno da radę.
  
 
Czy ten sam blok, to nie wiem. Tak sobie przepuszczam. Ale martwi mnie ten dźwięk silnika, z pod maski łady.

A o co chodzi Cezary z tym dzwonem, że trzeba spawać? I co to jest kaczka? Ford Ka?



[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2015-04-06 11:49:05 ]
  
 
O widzisz, nie doczytałem że pasuje obudowa sprzęgła z Poloneza, jak tak to połowa problemu odpada.
Kaczka to dostawczy Mercedes t1 czyli np 207, 208, 210, 308, blaszak taki.
  
 
Szoko a czy buda wytrzyma wibracje diesela? Nie martwisz się tym?
Pamiętam jak kumpel miał Uno z dieselem to niestety nadwozie nie wytrzymywało.
  
 
Ja nie wiem, czy to w ogóle zrobię, ale takie mam rozmyslenia. Bude i tak obspawam, a ten silnik ma chyba dwómase. Wibracje są nie wielkie, ale są. To chyba była bym niezła ciekawostka, Łada turbo diesel. Chociaż, zawsze chciałem mieć pod maską 150 hp.
  
 
Wybacz szczerość Szoko ale dla mnie koncepcja wsadzenia do nowatorsko-tunningowej Łady motoru z jakiegoś parcha pędzonego gnojowicą, byłaby dobra w Prima aprilis a nie w Święta Wielkanocne Porzuć zatem ten bezsensowny pomysł, pod maskę jej spakuj Ładowski 1.7i, dołóż sportowy wałek, węgierski sportowy wydech, zrób jakiś porządny i efektowny dolot i inne tego typu modyfikacje i będzie git.
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. gnojowicowemu napędowi mówię stanowcze i zdecydowane NIE!!!
  
 
Zawsze byłem zwolennikiem benzyny, LPG, ale od całkiem nie dawna, jak kupiłem sobie Forda Connecta 1.8 d, c4 1,6 d, zx 1.9 d, to zmieniłem zdanie. Lubie tą charakterystykę pracy, przyspieszenie i td. Ale po to tez wrzucam temat na forum, żeby wysłuchać różne opinie. I nie ma co przepraszać, walić proszę prosto z mostu co o tym sądzicie.