2105 1,2 by Glod - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tyle co, po wymianie amortyzatorów z przodu...
Ori z Krosna niestety nie przetrwały próby czasu



To efekt po minucie od ściśnięcia....
Minęły już 2 godziny a stary amo jeszcze nie wrócił do prawidłowej pozycji
  
 
A u mnie nic nowego. Dzis odwiedzilem kolegow z Czeskiego Klubu



Jak zwykle owocone spotkanie, chyba ostatnie w tym roku.
Pora przygotować autko do zimowego snu
  
 
Kojarzę tą Ładę ze zlotu w Czechach. Jaka to dokładnie miejscowość ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
To Łada Tomka z Orlovej, a tymczasem zdjęcie jest z miejscowości Šenov.
Tam dopiero są smaczki:





[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2014-10-08 21:04:57 ]
  
 
Koledze można pozazdrościć, ma możliwość pojechać za granice do naszych kolegów. Też mi się marzą takie podróży.
  
 
Zauważcie panowie, że Czesi mają nieco inne podejście do starych aut i rarytasów typu np. Bohse. U nas już od dawna byłby na OLX-ach i innych (i chyba nawet w tym roku był)...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Gdyby ta Lada "bosz" poszla na aukcje, to cena byla by ciekawa.. Przebieg 364km

  
 
Ostatnie smutne spojrzenie w roku 2014:





Dziś przyszła paczka. Ozdoby zakupione od kolegi Veverka z Lada Klub Cs . Teraz jest 21051 luxus Długo szukane silniczki, podobno już niedostępne nigdzie. Owszem trzeba było poprawić styki i zalutować na nowo ale działają



Przy okazji wymieniłem listwę na desce rozdzielczej, bo dawno temu jakiś magik ją złamał:




Pora umyć Łade i ułożyć do zimowego snu

[ wiadomość edytowana przez: glod dnia 2014-11-27 17:37:12 ]
  
 
Ile kosztowały cię wycieraczki ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
To nie są zwykle wycieraczki, to są od 05. 07 są inne niż 05.
  
 
Zima - czas gromadzenia części

Przyszła pora na wymianę części nie ruszanych od nowości. Ciekawe jaka różnica w wysokości sprężyn będzie

  
 
Pewnie różnicy wielkiej w wysokości nie będzie, bo stare spręzyny pewnie sporo siadły. Natomiast auto powinno być twardsze.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej, on kupił stock sprężyny. Będzie wyżej, miękko, ale stabilnie.
  
 
A, nie zauważyłem, myślałem że kupił obniżane

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Dawno nic nie dodawałem a powoli powoli praca idzie do przodu. Z racji tego że zacząłem zajęcia ze studentami czasu troszkę mniej ale popołudniami staram się coś zawsze dłubnąć. Wziąłem się za zawieszenie z przodu:





Udało się zdjąć, ale przyszedł czas na wymianę tulejek wahaczy no i tu pojawił się problem - trzeba było dokupić nowe wahacze, gdyż zrobił się otwór odprowadzający wodę :



Guma wybita a tulejka stalowa została:



Ale po wycieciu jej palnikiem udało się. Wieczorkiem koledzy przyszli na garaż wiec troche doradzili co i jak %%.



Zakupionymi ściągaczami nie udało się wsadzić sprężyny wiec czekam aż kolega znajdzie czas w weekend i wpadnie z pasami by pomoc złożyć przedni zawias. Oczywiście szczególne podziękowania dla SzokoLady za pomoc w trybie natychmiastowym No i Bartka za pomoc w zdobywaniu części

Wiem, że na tym forum znajdą się przeciwnicy ale postanowiłem z kolegami wybrać się Ładą na

ZŁOMBOL 2015

Świadomość przeżycia niesamowitej przygody, bo później chcemy całym wybrzeżem pojechać na Chorwację bardziej motywuje do intensywniejszego działania - głównie remontu silnika. Dziś przyszła moja oszczędność paliwa. Po 2 godzinach mycia i wydłubywania piasku wraz z gliną wygląda tak:



Na razie tyle. Jak zrobię coś więcej dodam co nieco
  
 
Elegancko ja na złombol w tym roku może też się wybiorę bo z tego co był do Stambułu mam bardzo dobre wspomnienia. Pewnie trochę się pozmieniało ale trzeba pamiętać że cel szczytny a jak komuś ludzie nie odpowiadają to zawsze można brać w tym udział ale nie wkręcać się w tą całą "otoczkę". Jak nie pojadę to będę kibicował
  
 
Dziś przyszedł taki mały gadżet:

  
 
Zawieszenie się robi powoli....
Tutaj obraz podkładki sprężyny





Wyposażyłem zegary w licznik z stanem dziennym a że było wszystko wybebeszone spróbowałem zamontować obrotomierz



Obrotomierz zamontowany ale seryjne jego podświetlenie zmieniłem stosując zielony kapturek z zegarów ladowskich.



  
 
jednak udało się wcisnąć sprężyny dużo się męczyłeś?
  
 
Trochę zachodu było Ściągaczami zewnętrznymi najpierw prawie do maxa i później obok pasami parcianymi. Włożyłem na samych pasach i skręciłem amortyzatorem. Przynajmniej jest co robić