FSO Polonez 1,6 GLI - rocznik 1996

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Historia z moim polonezem zaczęła się w grudniu 2005 kiedy to kupiliśmy go od znajomego. jest to rocznik 1996. Samochód był w bardzo dobrym stanie, z orginalnym przebiegiem 64.000km. Chrapke na to auto miałem od dawna, bo właściciel ma garaż blisko mnie, więc praktycznie codziennie widziałem to autko - zawsze czyste i zadbane!
Jak do tej porypopełniłem w aucie kilka zmian które mają mi umilić eksploatację, kierownica obszyta została skóra, zamontowałem fotele Groclin zamontowałem sobie podłokietnikoschowek.Z zewnątrz zawitał zmieniony przezemnie grill, biało-czerwone lampy z tyłu oraz końcówka wydechul. Do tego zainwestowałem troszkę w audio i teraz mam całkiiem fajne studio odsłuchowe wewnątrz autka
Z najbliższych planów i najmniej inwazyjnych przeróbek poldka to mam zamiar założyc zakupione już wspomaganie kierownicy , podgrzewanie lusterek,centralny zamek alufelgi ATS Classic oraz trójramienną kierownice.

Pierwsze zdjęcia Poloneza w moim posiadaniu, już na zimówkach na tyle:



tutaj pierwszy zlot na który zabrałem Poloneza


inny zlot w ojcowie, Poldek z kolegami, gęby im sie nie zamykają
ponadto poldek był juz na zlotach w czerniewicach i dobczycach





tłumik standardowy tylko końcówka założona

tutaj z nową atrapką


interior:


fota podłokietnika, kolor dla niektórych kontowersyjny pewnie ale całych czarnych nie bylo a chromowany no to sory, nie do caro... już wolałem carbon, zawsze to można lakierem pociągnąć lub obszyć, poki co mi sie podba


tutaj ja z moją maszynką:


z awari to zmieniłem tylko regulator napiecia jak mi aku wygotowało, ostatnio zaniemogła lampka oświetlenia wnętrza no i jakiś czas po załozeni gazu znacznie zwiększył mu sie apetyt na olej, ale nie wiem czy to ma związek.
ponadto nie moge dogrzac silnika, zmieniłem już trzeci termostat i cały czas jest 70-75 stopni

inne dane eksploatacyjne to takie że ledwo idzie ponad 130km/h, za to całkiem nieźle przyspiesza

spalanie średni 9,5 litra, z tego jestem... bardzo zadowolony

kilka fotek jeszcze





-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android




[ wiadomość edytowana przez: sova dnia 2006-10-02 01:26:22 ]
  
 
Trzeba przyznać że Twoj poldek tez jest ladny. Pozdro
  
 
bravo ladniutki.... dodales dodatki ktore powinien miec poldek w serii wiec ladnie wyglada to z nim zadbany jest wiec niech dlugo powozi pozdrawiam
  
 
bliźniak
bardzo ładna platynka
a z takim przebiegiem i stanem blacharskim jest autem godnym pozazdroszczenia-dbaj o niego
  
 
prawie bliźniak, dohc który czeka w garażu na montaż to 1,6 a Ty masz 2,0 pozatym faktycznie podobne
a z tym stanem blacharskim tak słodko już nie jest, zima dała się we znaki i przed następną musz troche zaprawek porobić

-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android
  
 
przyszłe serduszko mojego poldka

pojemność 1,6
oznaczenia na silniku jak pamiętam zaczynają sie od
132A000 to który to będzie?? (wymiary tłoka)

-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android
  
 
silniczek super, ale Caro to może lepiej 1800

(ja wcale nie wywieram nacisku )
  
 
Cytat:
2006-10-02 20:51:08, sova pisze:
(...) a Ty masz 2,0



taaaaaaaa
  
 
no, niby ładny poldek a tu taki qtas...
ruda grasuje tu aż miło

i tu też


i tylko to mnie pociesza


-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android
  
 
ładne to oricari ładne..... spojler chyba już też jest ...
  
 
Cytat:
2006-10-03 23:07:09, sova pisze:
przyszłe serduszko mojego poldka pojemność 1,6 oznaczenia na silniku jak pamiętam zaczynają sie od 132A000 to który to będzie?? (wymiary tłoka)


80mmx79,5


-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
piękny temat, troche dłubania z tym było, wiele śrób sie poprostu urwało przy odkręcaniu np. nadkoli ale efekt końcowy przerósł moje oczekiwania




speszyl fenks for Lopcio!!

-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android
  
 
No to ja dołączę w prostych, robotniczych słowach swoja opinie: po chuju fest! A teraz bardziej wykwintnie: Elegancki, z umiarem, widać, że dbasz o niego i oby ci jak najdłużej służył bezawaryjną jazdą. Kolejny samochód, któremu możemy pogratulować właściciela!
  
 
Cytat:
2006-11-21 10:16:27, PAGAN pisze:
No to ja dołączę w prostych, robotniczych słowach swoja opinie: po chuju fest! A teraz bardziej wykwintnie: Elegancki, z umiarem, widać, że dbasz o niego i oby ci jak najdłużej służył bezawaryjną jazdą. Kolejny samochód, któremu możemy pogratulować właściciela!



dziękuje

-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android
  
 
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że Sova nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.....
  
 
ciągły bałagan w bagażniku i poniewierające sie tam przedmioty typu kamizelka, lampka, szmatki, olej na dolewki itp kłoniły mnie do wykonania takiej oto zabudowy:



bardzo praktyczne pojemne, łatwe w demontażu w razie przewozu większych klamotów i wogóle jestem bardzo zadowolony

-----------------
SOVA - Synthetic Online Violence Android
  
 
konkretnie zaczal wygladac jak auto hehe brawo za zmiany...zabudowa tez fajna jezeli dojdzie do tego serducho i buciki bedzie piknie pozdrawiam
  
 
Fajny pomysł. Pozwolisz że wykonam kopię
Cholera - trzeba bedzie zastosować dodatkową lamkę która bedzie się włączała po otwarciu klapki :/

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
bardzo dobry pomysł u mnie tez wiecznie bałagan...
  
 
Cytat:
2007-01-10 13:09:56, OLO pisze:
Fajny pomysł. Pozwolisz że wykonam kopię Cholera - trzeba bedzie zastosować dodatkową lamkę która bedzie się włączała po otwarciu klapki :/



OLO idź do sklepu z akcesoriami meblowymi, są tam takie wyłaczniki


np takie:
1
lub
2



[ wiadomość edytowana przez: santi dnia 2007-01-10 23:39:31 ]