Kolory fabryczne WAZ

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam się czy można gdzieśznaleźć tablicę kolorów fabrycznych Ładzianek.
A potrzebuje tego , aby dobrać kolor dla mojej Błękitnej strzały !!!!oczywiście by porobić brobne operacje plastyczne czyli Face lifting
Jak coś wiecie na ten temat to zapraszam do pisania !!!!

pozdro
PS U mnie w mieście jest mały klubic housowo - tehnowy o nazwi ....uwaga ŁADOWNIA hahahahah
zapraszam jest całkiem miło
  
 
Nie polecałbym koloru fabrycznego do zaprawek i podmalowań.
też mam błękitną strzałę tyle, że 21061 i wiem z własnego doświadczenia, że kolor zmienia się z upływem lat - co nieco płowieje . Najlepiej pójść do faceta który dorabia farby z komputera z kawałkiem próbki obecnego lakieru. Oni potrafia dorobić idealny odcień. Wiem bo kiedyś tak zrobiłem.
I jeszcze jedno - ostatnio udało mi sie dostać w markiecie PSB lakier w sprayu o prawie identycznym odcieniu jak moja 22 letnia Ładna.
Pozdro
  
 
ja do swojej samarki też dobrałem u faceta kolorek dobrał idealnie.
Tylko że nie mam narzędzi malarskich i ratowałem się sprayem. Koszt jednego spray'a to 42 zł /chyba300ml/-trochę sporo. no cóż.........
TROLL/Szczecin
 
 
Ja jak kupowałem w sprayu, to na spodzie był numerek koloru z katalogu Łady i nazwa "safarii coś tam", niestety gość nie miał katalogu z numerkami kolorów
A druga sprawa? Żeby dobrać na podstawie numery nawet mając katalog, trzeba wiedzieć jaki kolorek jest u nas w samochodzie. Wiecie gdzie można znaleźć numer koloru w Ładach? Wiem , że np: w polonezach jest na tabliczce znamionowej numerek odpowiadający konkretnemu kolorowi.
  
 
[quote]
2003-10-09 09:47:03, tosla pisze:
Nie polecałbym koloru fabrycznego do zaprawek i podmalowań.
też mam błękitną strzałę tyle, że 21061 i wiem z własnego doświadczenia, że kolor zmienia się z upływem lat - co nieco płowieje .
[quote]

Wiem wiem , w końcu pracuje w firmie która blachy prdukuje powlekane.
Ale jak bym znał kolor wyjsciowy to bym miał szanse coś dobrać.
A tak wogóle to bire zaraz kolornik RAL i znajde najbliższy kolor i muszę zakupić farbę i tylko w areozolu, bo mam małe zaprawki do zrobienia
A tak wogóle to chciałbym poznać kolor i numer tego koloru w oryginale
  
 
Sprawdź u mnie w profilu na fotkach,jak masz to samo co u mnie to jest to numer lakieru 427 (szaro niebieski)
pzdr Grzesiek
  
 
no moja jest bardziej niebieska po prostu troche ciemniejsza. A skąd wiesz jaki to numer koloru ????

seldric

Łada RULEZ
  
 
Kurde, ludzie, konkretnie. Seledric pytał przecież o stronę z wykazem kolorów. Tak więc odpowiadam - tabelę kolorów fabrycznych znajdziesz tutaj. Tylko chciałem dodać, że jest to tabela na dzień dzisiejszy i być może kiedyś 2105 miały bogatszą gamę kolorów fabrycznych, ale w dalszych latach produkcji tą gamę ograniczono. Nie wiem czy tak jest, ale być może. No bo w każdym razie np. jeżeli chodzi o silniki w 2105/7/4, to też po pewnym czasie produkcji wycofali silniki mniejsze jak 1,5. I obecnie robione np. 2105 czy 2104 mają montowane tylko silniki 1,5 i 1,6 bodajże, a obecnie robione 2107 mają tylko 1,5; 1,6 i 1,7 bodajże. Tak więc na dzień dzisiejszy już nie robią 2105/2104 z silnikami 1,3 czy 1,2 albo 2107 z silnikiem 1,3. Tak samo może być i z kolorami, że po pewnym czasie jaką część kolorów mogli wycofać, więc jeżeli np. nie będzie koloru Twojej 2105 to po prostu się nie zdziw. Miły
  
 
A moj kolor to 110 w wielu firmach mieszajacych lakiery. Ja zawsze odkręcałem klapke wlewu paliwa i zanosiłem do mieszalni i tam dobierali mi kolor, az w koncu kazali zapamietac, ze moj kolor to 110.
  
 
Leszek,tak przy okazji jak zdjąc klapkę wlewu?Ja w tym tygodniu pójdę dorobić se w sprayu ze 300 ml,i muszę miec identyko kolorek
  
 
A może ktoś wie jaki numerek ma orginalny biały lakier na 2107?
  
 
Grzesiu banał - 2 śrubki do odkręcenia śrubokrętem krzyżakowym z oryginalnego zestawu. Na bank je zauwazysz
  
 
A tak generalnie to w mieszalni widziałem tkai katalog z wszystkimi kolorami, wszystkich marek aut i była też tam łada i wszystkie popularniejsze kolory.
  
 
ja mam ten komfort ze zanosze kuzynowi klapke i on mi na miejscu dorabia, ma mieszalnie lakierow.
  
 
No tak Miły, tylko nie ma tam NUMERÓW kolorów na tej stronce
Ponawiam pytanko: czy ktoś wie, czy na tabliczce znamionowej jest wybity numer koloru???????????
  
 
Dzięki Miły za info

A tak na marginesie , to czy jak potrzebujęfarby w spray-u parę mililitrów , ze trzy setki hahahahah to czy w mieszalni mi dobiorą ??? Może chyba być z tym problem. Nie dziwcie się , ze się pytam o takie rzeczy , ale to mój pierwszy samochód i nie wiem jak sięróżne rzeczy załatwia !!!!
A tak na marginesie moja błękitna strzała ma lakierek koloru
RAL 5023 Distant blue z plety semi gloss. he he i nie bede musiał odkręcać klapki od wlewu glp !
pozdrofka
seldric

Łada RULEZ
  
 
W Samarze nr. koloru nachodzi sie w bagazniku, przy kole zapasowym, z prawej strony jest przyklejony taki maly papier z nazwa koloru i jego numerem i peczatka kontroli technicznej. Tak to jest w nowych samochodach. Czasami, lepiej powiedzane latami, no i najbadziej wtedy jak jest potrzebny, tego papiera w bagazniku niema, albo jest juz nieczytelni.

Milan
 
 
Kolor mojego autka tez pochodzi z gamy kolorystycznej marki LADA. Jego oznaczenie to '601 black' A kosztowal 75zl/za litr. Akryl oczywiscie
  
 
Pytałem się kiedyś o to samo na formu auto-lady i z tego co pamiętam numer lakieru przyklejany był podobno na zwykłej kareczce do spodu klapy bagażnika. Ale może ktoś to potwierdzi mam problem z archiwum Auto-Lady i nie mogę tego znaleźć.Chodzi o Ladną 2107
  
 
Mój fabryczny kolor to 235 beżowa. Mam ten numer z puszki wyprodukowanej przez Nobiles ( napisy cyrylicą -więc pewnie szło na wschód) . Sprzedawca miał wzornik kolorów i tam były oddzielnie kolory dla różnych marek.