Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 71

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-10-08 16:52:13, skuderia pisze:
Dzis trafil do kiosku zielony Fiat 125p. Pozdrawiam.

...pas tylny podobnie jak w KAP-ie - jak w Ładzie 1500s. Polski Fiat 125 p miał inny.
  
 
Cytat:
2014-10-08 09:28:37, Piotr1-60 pisze:
...myślę, że mógłbyś sobie też zakupić Nyski 522 z WELLY - praktycznie trzymają skalę 1:43 i są dostępne w 4 kolorach + wersja milicyjna i karetka R. Cena też przystępna - ok. 13-15 zł [ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-10-08 09:32:17 ]



Nyski z Welly znam doskonale
Są dostępne w 5 kolorach: biała, kremowa, żółta, czerwona, niebieska, wersja MILICJA oraz karetka reanimacyjna (mam wszystkie)

Wiele razy spotykałem się z pytaniem o Nysy z Welly, w jakiej są skali, czym różnią się od KAP itp...

Polecam więc takie moje małe porównanie Nysy z Welly z Nysą z KAP. Pod linkiem w połowie "suwaka" komentarz z 29 czerwca 2014 godzina 21:44:

http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=25&t=2523

Sfotografowałem Nysę Welly oraz z KAP, rozkręciłem obie na czynniki pierwsze. Porównałem oba modele nawet od strony konstrukcyjnej, wierności odwzorowania wszelkich detali itp.

Polecam tego linka, bo umieściłem tam praktycznie WSZYSTKO, co wiem na temat tych modeli...

A właśnie. Może niektóre osoby nie zdają sobie z tego sprawę, ale ten model z Welly ma wyjmowany cały dach - od poziomu rynienek. Można więc na bazie Nysy z Welly pokusić się o przeróbkę na Nysę z niskim dachem
  
 


  
 
Chyba ktoś sobie zrobił psikusa. Blister jest ppoloneza milicja.
  
 
Chyba ktoś sobie zrobił psikusa. Blister jest ppoloneza milicja.
  
 
Mnie aktualizacja cieszy. Szczególnie Skoda, Nysa. Łada mniej, ale fajnie, że jest. Oby więcej Skody i rodzimych aut
  
 
Cytat:
2014-10-10 15:00:51, Frdek pisze:


...a co to wogóle za Polonez ?
  
 
Zwykla taksowa znanego nam producenta

kola tylko ma zmienione bo miala "drobny wypadek"

Przy okazji moge pochwalic producenta za autentycznosc... tablice PZZ byly wlasnie do taksowek a do zwyklych samochodow zostaly wprowadzone bodaj w 1997 ?

.. dobrze mowie, prawda ?



EDIT : Strona zlotej kolekcji zaktualizowana : Pojawil sie bialy Fiat 126p o ktorym wspominalem wczesniej i ... no tylko on sie pojawil niestety.

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-10-10 16:45:51 ]
  
 
Cytat:
2014-10-10 16:39:16, Frdek pisze:
Zwykla taksowa znanego nam producenta kola tylko ma zmienione bo miala "drobny wypadek" Przy okazji moge pochwalic producenta za autentycznosc... tablice PZZ byly wlasnie do taksowek a do zwyklych samochodow zostaly wprowadzone bodaj w 1997 ? .. dobrze mowie, prawda ?

...a jaśniej kolego Frdek ? Bo jakaś pomroczność mnie dopadła... czy to jakaś przerówbka ?
  
 
Nie... to po prostu to: google

... tylko kola inne ... no i moj wydaje mi sie troche ladniejszy niz na zdjeciach... choc to moze tylko zdjecia wyolbrzymiaja wady :/
  
 
Cytat:
2014-10-10 17:26:20, Frdek pisze:
Nie... to po prostu to: google ... tylko kola inne ... no i moj wydaje mi sie troche ladniejszy niz na zdjeciach... choc to moze tylko zdjecia wyolbrzymiaja wady :/

...aaa ! To ta kolekcja Aut PRL-u ze stacji benzynowych. A co miałeś na myśli, pisząc o tablicach rejestracyjnych ? Wzór stosowany w latach 1976-2000 (w Polsce). PZZ było stosowane tylko dla taksówek (w Poznaniu) do końca lat 80-siątych ub.w.
  
 
Ciekawe kiedy nasz informator Sroczka7 się odezwie, może ma dla nas nowe wieści co dalej?
  
 
Cytat:
2014-10-10 17:55:43, Stachu19 pisze:
Ciekawe kiedy nasz informator Sroczka7 się odezwie, może ma dla nas nowe wieści co dalej?

...może wie też coś o Złotej Kolekcji Aut PRL-u !
  
 
Cytat:
2014-10-10 17:49:12, Piotr1-60 pisze:
PZZ było stosowane tylko dla taksówek (w Poznaniu) do końca lat 80-siątych ub.w.



No ... wlasnie to mialem na mysli ze nawet w "teoretycznie" zabawce postarali sie ze zgodnoscia historyczna ... przynajmniej w tym przypadku...

  
 
A jesli moglbym poprosic... bo nigdzie nie widzialem.

Moglby ktos wrzucic zdjecie rodzinne wszystkich maluchow z KAP-u ?
  
 
Proszę trochę nie wyraźnie ale są.
  
 
Dzieki

Ladnie sie prezentuja obok siebie
  
 
Polonez 1500 firmy Daffi z "Kolekcji PRL-u", do kupienia na stacjach benzynowych BP, w kioskach, sklepach z zabawkami a czasem tez w internecie. Dobrze sie komponuje z 125p Taxi z wydania specjalnego KAP.

Nizej zdjecie z opakowania, ktore pokazuje reszte modeli z kolekcji



zdjecie pochodzi ze strony http://www.bburagofan.fora.pl

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-10-11 02:29:09 ]
 
 
Wydaje mi się, że Jelcz "ogórek" jest wydany w trochę dziwnej skali - chyba 1:64
  
 
Dokladnie tak Piotrek, to jest skala 1:64, mialem go w rekach gdy tankowalem jakis czas temu.